LVYCC 2020 Race 2

Closed Circuit , Ilford – Saturday, 29 Feb 2020

Event Summary

Event Details

Event URN:

462757

Start Date:

Sat, 29th Feb 2020

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Redbridge Cycling Centre, Forest Road, Ilford, IG6 3HP

View map

Entry close date

Wed, 26th Feb 2020

Results

Confirmed Results

U12 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls - Results
1.  Millie Dean Wigmore CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Ciara Bakovic Sutton Cycling Club - C&N Cycl... Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Orla Willis Panagua CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Martha Walker Finished 0

4.  Martha Walker -

Points: 0 | Status: Finished
5.  Holly Hazell Team Darenth Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Eloise Ward Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U12 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys - Results
1.  Theo Sandell Southborough & District Whls Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Noah Smith Southborough & District Whls Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Milo Wills VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Ivo Thwaites Kent Velo Kids Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Lochlan Dyer Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Joe Tysoe Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  Henry Jago Essex Roads CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  Monty Melville Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
9.  Luca Bowyer Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
--- Elijah Storti Welwyn Wheelers CC Did not start C 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: C

U14 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls - Results
1.  Lucy Benezet Minns Penge Cycle Club Finished B 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: B
2.  Esme Wiley VC Londres Finished B 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: B
3.  Ellen Phillips Welwyn Wheelers CC Finished B 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: B
4.  Beth Watson Verulam - reallymoving.com Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
5.  Skye Willis Una Forza Racing Finished B 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: B
6.  Aoife Bakovic Sutton Cycling Club - C&N Cycl... Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
7.  Rebecca Gardiner Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
8.  Sophie Potter Barking & Dagenham CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
9.  Ilana Lord VC Deal Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
--- Abigail Biggs Lee Valley Youth Cycling Club Did not finish B 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: B
--- Naomi Perry Lee Valley Youth Cycling Club Did not start B 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: B

U14 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys - Results
1.  William Gilbank Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: B
2.  Ethan Storti Welwyn Wheelers CC Finished B 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: B
3.  Thomas Mead Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: B
4.  Dylan Starkey Welwyn Wheelers CC Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
5.  Daniel Phillips WORX Factory Racing Finished B 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: B
6.  Freddy Augsburger Cycling Club Hackney Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
7.  Stanley Kent London Dynamo Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
8.  Ollie Huelin WORX Factory Racing Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
9.  James Robinson Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
10.  Alfie Cullender Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
11.  Michael Marriott Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Herbie Buchholz Jersey Youth Cycling Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Oliver Tom Welwyn Wheelers CC Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
14.  Jake Lunt Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
--- Rupert Cavill Welwyn Wheelers CC Did not start B 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: B
--- Sam Gilbert Welwyn Wheelers CC Did not start B 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: B
--- Nicholas Munday 4T+ Cyclopark Did not start B 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: B
--- Serafino Sella Lee Valley Youth Cycling Club Did not start B 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: B
--- Arthur Siri VC Londres Did not finish B 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: B

U16 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls - Results
1.  Hope Inglis JRC-Shutt-Ridley Race Team Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Amy Harvey Barking & Dagenham CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Tallulah Butcher 4T+ Cyclopark Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
--- Zoe Warner Lee Valley Youth Cycling Club Did not start A 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: A

U16 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys - Results
1.  Alex Galpin Bourne Whls CC Finished A 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: A
2.  Jude Chamberlain Team Jewson-M.I.Racing Finished A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: A
3.  Joseph Smith Iceni Velo Finished A 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: A
4.  Callum Laborde Iceni Velo Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
5.  Jacob Bush Bourne Whls CC Finished A 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: A
6.  Luke Goodwill Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
7.  Brandon Baldacci Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
8.  Cai Curtis-Roberts Rhyl Cycling Club Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
9.  Benjamin Tuchner VC Londres Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
10.  Alfie Salmon Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
11.  Thomas Wadsworth Beeline Bicycles RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Edward Bowley VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Robin Steer Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Ethan Rowell Cycling Club Hackney Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Benedict Walker Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Dan Galpin Bourne Whls CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Cameron Still VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Marco Overbeeke Panagua CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Connor Stevens Essex Roads CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Oscar Heslop Team Milton Keynes Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Mantas Noreika Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Ralf Falkner St Ives CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  John Appleby API-Metrow/Bodyby JR Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Jack Charlton-Hunt Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
25.  William Munday 4T+ Cyclopark Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
26.  Bruno Cabrelli Hemel Hempstead CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  Maurice Tate Southborough & District Whls Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
--- Charlie Abel Poole Wheelers CC Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Max Avery Colchester Rovers CC Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Thomas Bardill Cycling Club Hackney Did not start A 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: A
--- Cavan Burrows Southend Wheelers Did not start A 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: A
--- Lucas Dannhauser Lee Valley Youth Cycling Club Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Tom Huelin WORX Factory Racing Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Owen Prenelle VC Londres Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Eddie Vann Lee Valley Youth Cycling Club Did not start A 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: A
0.  James Wicks Essex Roads CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

About the Event

Info for Riders

Please note you only have the opportunity to do this race once as the 29th of February being a Saturday in a leap year is a rare occurrence!!!

The Races

U12 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 29/02/20 10:25 Youth Only None --- 30 mins
Entry: On Day: (£10.00)
Sat 29/02/20 – 10:25
Youth Only, None
30 mins
U12 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 29/02/20 10:25 Youth Only None --- 30 mins
Entry: On Day: (£10.00)
Sat 29/02/20 – 10:25
Youth Only, None
30 mins
U14 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 29/02/20 10:25 Youth Only Band 5 --- 45 mins
Entry: On Day: (£10.00)
Sat 29/02/20 – 10:25
Youth Only, Band 5
45 mins
U14 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 29/02/20 09:30 Youth Only Band 5 --- 45 mins
Entry: On Day: (£10.00)
Sat 29/02/20 – 09:30
Youth Only, Band 5
45 mins
U16 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 29/02/20 10:25 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) --- 45 mins
Entry: On Day: (£10.00)
Sat 29/02/20 – 10:25
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
45 mins
U16 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 29/02/20 11:20 Youth Only Band 5 --- 01 hr
Entry: On Day: (£10.00)
Sat 29/02/20 – 11:20
Youth Only, Band 5
01 hr

Event Summary

Event Details

Event URN:

462757

Start Date:

Sat, 29th Feb 2020

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Redbridge Cycling Centre, Forest Road, Ilford, IG6 3HP

View map

Entry close date

Wed, 26th Feb 2020

Results

Confirmed Results

U12 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls - Results
1.  Millie Dean Wigmore CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Ciara Bakovic Sutton Cycling Club - C&N Cycl... Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Orla Willis Panagua CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Martha Walker Finished 0

4.  Martha Walker -

Points: 0 | Status: Finished
5.  Holly Hazell Team Darenth Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Eloise Ward Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U12 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys - Results
1.  Theo Sandell Southborough & District Whls Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Noah Smith Southborough & District Whls Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Milo Wills VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Ivo Thwaites Kent Velo Kids Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Lochlan Dyer Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Joe Tysoe Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  Henry Jago Essex Roads CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  Monty Melville Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
9.  Luca Bowyer Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
--- Elijah Storti Welwyn Wheelers CC Did not start C 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: C

U14 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls - Results
1.  Lucy Benezet Minns Penge Cycle Club Finished B 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: B
2.  Esme Wiley VC Londres Finished B 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: B
3.  Ellen Phillips Welwyn Wheelers CC Finished B 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: B
4.  Beth Watson Verulam - reallymoving.com Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
5.  Skye Willis Una Forza Racing Finished B 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: B
6.  Aoife Bakovic Sutton Cycling Club - C&N Cycl... Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
7.  Rebecca Gardiner Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
8.  Sophie Potter Barking & Dagenham CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
9.  Ilana Lord VC Deal Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
--- Abigail Biggs Lee Valley Youth Cycling Club Did not finish B 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: B
--- Naomi Perry Lee Valley Youth Cycling Club Did not start B 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: B

U14 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys - Results
1.  William Gilbank Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: B
2.  Ethan Storti Welwyn Wheelers CC Finished B 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: B
3.  Thomas Mead Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: B
4.  Dylan Starkey Welwyn Wheelers CC Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
5.  Daniel Phillips WORX Factory Racing Finished B 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: B
6.  Freddy Augsburger Cycling Club Hackney Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
7.  Stanley Kent London Dynamo Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
8.  Ollie Huelin WORX Factory Racing Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
9.  James Robinson Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
10.  Alfie Cullender Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
11.  Michael Marriott Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Herbie Buchholz Jersey Youth Cycling Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Oliver Tom Welwyn Wheelers CC Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
14.  Jake Lunt Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
--- Rupert Cavill Welwyn Wheelers CC Did not start B 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: B
--- Sam Gilbert Welwyn Wheelers CC Did not start B 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: B
--- Nicholas Munday 4T+ Cyclopark Did not start B 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: B
--- Serafino Sella Lee Valley Youth Cycling Club Did not start B 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: B
--- Arthur Siri VC Londres Did not finish B 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: B

U16 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls - Results
1.  Hope Inglis JRC-Shutt-Ridley Race Team Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Amy Harvey Barking & Dagenham CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Tallulah Butcher 4T+ Cyclopark Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
--- Zoe Warner Lee Valley Youth Cycling Club Did not start A 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: A

U16 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys - Results
1.  Alex Galpin Bourne Whls CC Finished A 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: A
2.  Jude Chamberlain Team Jewson-M.I.Racing Finished A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: A
3.  Joseph Smith Iceni Velo Finished A 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: A
4.  Callum Laborde Iceni Velo Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
5.  Jacob Bush Bourne Whls CC Finished A 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: A
6.  Luke Goodwill Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
7.  Brandon Baldacci Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
8.  Cai Curtis-Roberts Rhyl Cycling Club Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
9.  Benjamin Tuchner VC Londres Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
10.  Alfie Salmon Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
11.  Thomas Wadsworth Beeline Bicycles RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Edward Bowley VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Robin Steer Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Ethan Rowell Cycling Club Hackney Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Benedict Walker Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Dan Galpin Bourne Whls CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Cameron Still VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Marco Overbeeke Panagua CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Connor Stevens Essex Roads CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Oscar Heslop Team Milton Keynes Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Mantas Noreika Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Ralf Falkner St Ives CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  John Appleby API-Metrow/Bodyby JR Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Jack Charlton-Hunt Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
25.  William Munday 4T+ Cyclopark Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
26.  Bruno Cabrelli Hemel Hempstead CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  Maurice Tate Southborough & District Whls Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
--- Charlie Abel Poole Wheelers CC Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Max Avery Colchester Rovers CC Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Thomas Bardill Cycling Club Hackney Did not start A 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: A
--- Cavan Burrows Southend Wheelers Did not start A 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: A
--- Lucas Dannhauser Lee Valley Youth Cycling Club Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Tom Huelin WORX Factory Racing Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Owen Prenelle VC Londres Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Eddie Vann Lee Valley Youth Cycling Club Did not start A 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: A
0.  James Wicks Essex Roads CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

About the Event

Info for Riders

Please note you only have the opportunity to do this race once as the 29th of February being a Saturday in a leap year is a rare occurrence!!!

The Races

U12 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 29/02/20 10:25 Youth Only None --- 30 mins
Entry: On Day: (£10.00)
Sat 29/02/20 – 10:25
Youth Only, None
30 mins
U12 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 29/02/20 10:25 Youth Only None --- 30 mins
Entry: On Day: (£10.00)
Sat 29/02/20 – 10:25
Youth Only, None
30 mins
U14 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 29/02/20 10:25 Youth Only Band 5 --- 45 mins
Entry: On Day: (£10.00)
Sat 29/02/20 – 10:25
Youth Only, Band 5
45 mins
U14 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 29/02/20 09:30 Youth Only Band 5 --- 45 mins
Entry: On Day: (£10.00)
Sat 29/02/20 – 09:30
Youth Only, Band 5
45 mins
U16 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 29/02/20 10:25 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) --- 45 mins
Entry: On Day: (£10.00)
Sat 29/02/20 – 10:25
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
45 mins
U16 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 29/02/20 11:20 Youth Only Band 5 --- 01 hr
Entry: On Day: (£10.00)
Sat 29/02/20 – 11:20
Youth Only, Band 5
01 hr

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk