Pembrey Youth 2-Day N.Y.S

Closed Circuit , Llanelli – Saturday, 30 Mar 2019

Event Summary

Event Overview

The event is a 2 day, three stage race all based at the new closed road circuit inside Pembrey Country Park.

This will be the first round of the Youth National Circuit Series.  

The multi stage event will comprise of a Prologue TT and 2 circuit races.


Saturday 30th March 2019

Sign on from 8.30am. 

10am Stage 1 Prologue TT 1.5km

Youth B Girls

Youth B Boys

Youth A Girls

Youth A Boys

Stage 2 Criterium

1.30pm Youth B Girls 30 mins

2.10pm Youth B Boys 40 mins

3pm Youth A Girls 40 mins

3.50pm Youth A Boys 50 mins

5.15pm prize presentation.

Sunday 31st March 2019

Stage 3 Criterium

 10am Youth B Girls 45 mins

10.55am Youth B Boys 1 hour

12.05pm Youth A Girls 1 hour 

1.15pm Youth A Boys 1 hour 15 mins

Prize presentation 3.15pm aprox.

Event Details

Event URN:

443976

Start Date:

Sat, 30th Mar 2019

Finish date:

Sun, 31st Mar 2019

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Pembrey National Closed Road Circuit, Pembrey Country Park, Burry Port, Llanelli, SA16 0EJ

View map

Series:

2019 British Cycling Youth Circuit Series

Entry close date

Sun, 10th Mar 2019

Results

Confirmed Results

Overall Youth A Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
Overall Youth A Boys - Results
1.  Finlay Pickering Vive Le Velo Finished A 15
Points: 15 | Status: Finished | Category: A
2.  Thomas Lord Giant Halifax Race Team Finished A 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: A
3.  Ben Partridge Hetton Hawks Cycling Club Finished A 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: A
4.  Daniel Kain Squadra Scozzese Finished A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: A
5.  Josh Charlton MTS Cycle Sport Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
6.  Max Poole Bike Box Alan Finished A 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: A
7.  Benjamin Peatfield Green Jersey RT Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
8.  Ross Birrell Edinburgh RC Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
9.  Sam Clarfield Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
10.  Jack Brough The MI Racing Academy Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
11.  Jamie Whitcher BmthCycleworks VitecFire FordC... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Sam Holwill Hafren CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Aidan Lawrence Innovation Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Lucas Towers RST/Cycle Division Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Matthew Hickman I-Team Cyclists' Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Alexander Gibb Edinburgh RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Benjamin Harris Maindy Flyers Youth CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Joshua Giddings The MI Racing Academy Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Kieran Riley ROTOR Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Noah Hobbs Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Innes Harvey VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Benjamin Bright Marsh Tracks Racing - Trek Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Euan Woodliffe Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Alfie Atterton Edinburgh RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
25.  Owen Lightfoot Bourne Whls CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
26.  Mattie Dodd VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  Tyler Hannay Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
28.  William Smith Verulam - reallymoving.com Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
29.  Frederick Newman Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
30.  Euan Hawkins Maindy Flyers Youth CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Bryn Ruck Bristol Cycling Development Sq... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
32.  Nathan Hardy Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
33.  Gethin Price Maindy Flyers Youth CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
34.  Ifan Roberts-Jones Maindy Flyers Youth CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
35.  George Radcliffe Otley CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
36.  Joshua Ballinger Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
37.  Huw Buck Jones Marsh Tracks Racing - Trek Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
38.  Joshua Brown Kettering CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
39.  Matthew Wells Tyneside Vagabonds CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
40.  Riley Blackmore PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
41.  Lachlan Hacker Giant Halifax Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
42.  Morgan Leyshon Maindy Flyers Youth CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
43.  Ewan Warren Mid Devon CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
44.  Archie Ellen Edinburgh RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
45.  Joe Kiely Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
46.  Dylan Hicks Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
47.  Harry Paveley Innovation Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
48.  Alex Barker Backstedt Cycling Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
49.  Edward Hopkins The MI Racing Academy Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
50.  George Eames North Devon Wheelers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
51.  Matthew Cooil Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
52.  Jacob Schnabel Fareham Wheelers Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
53.  Charlie Tompkins Propello Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
54.  Rory Knowles The MI Racing Academy Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
55.  Max Edgington Solent Pirates Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
56.  Isaac Lawrence Rhyl Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
57.  Jack Ramsbottom West Wales Cycle Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
58.  Finn McHenry East Kilbride Road Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
59.  Griff Lewis Ystwyth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
60.  Sam Hollis Albarosa Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
61.  Dafydd Wright West Wales Cycle Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
62.  Fred Meredith Hafren CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
63.  Gruffydd Oliver Sosban Riders Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
64.  Noah Rees Gower Riders Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
65.  Rhys Thomas Gower Riders Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
66.  Evan Burgess Rhyl Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
67.  Tomos Moynihan Maindy Flyers Youth CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Overall Youth A Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
Overall Youth A Girls - Results
1.  Kinga Ingram Halesowen A & CC Finished A 15
Points: 15 | Status: Finished | Category: A
2.  Grace Lister Wolverhampton Whls Finished A 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: A
3.  Madelaine Leech RFDA Finished A 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: A
4.  Eva Young Pedal Power RT Finished A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: A
5.  Millie Couzens PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
6.  Flora Perkins VC Londres Finished A 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: A
7.  Imani Pereira-James East Kilbride Road Club Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
8.  Isabella Escalera VC Londres Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
9.  Anoushka Minale Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
10.  Ella Coleman Welwyn Wheelers CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
11.  Anna Wadsworth Beeline Bicycles RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Jodie Taylor Colchester Rovers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Kirsty Johnson Edinburgh RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Iona Moir Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Amelia Southall Wolverhampton Whls Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Ellen Bennett Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Erin Avill RFDA Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Morven Yeoman East Kilbride Road Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Lotta Mansfield Cycling Performance Squad Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Laura Curle Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Maya Teufel Tarlton Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Charlotte-Louise McGreevy Liv Awol Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Bethany Barnett Liv Awol Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Issy McKinnon Southport CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
25.  Hannah Rainger Propello Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
26.  Megan Howarth Cog Set Papyrus Racing Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  Emma Spriggs Taw Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
28.  Elodie Gage Wolverhampton Whls Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
29.  Isla Blain Team Empella Cyclo-Cross.Com Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
30.  Rhian Edmunds Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Annabel Ramsay Leicester Forest CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
32.  Morgan Crussell RFDA Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
33.  Freja Smith Hetton Hawks Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
34.  Charlotte Fox RFDA Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
35.  Kiera Chan East Kilbride Road Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
36.  Lia Leonard Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
37.  Amelia Cox Banjo Cycles/Raceware/Speciali... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
38.  Millie Jones RFDA Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
39.  Abigail Old Palmer Park Velo RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
40.  Bethany Spencer Kettering CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Overall Youth B Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
Overall Youth B Boys - Results
1.  Jed Smithson WORX Factory Racing Finished B 15
Points: 15 | Status: Finished | Category: B
2.  Oliver Akers Holmfirth Cycling Club Finished B 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: B
3.  Seth Jones Maindy Flyers Youth CC Finished B 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: B
4.  Finlay Tarling West Wales Cycle Racing Team Finished B 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: B
5.  Owen Prenelle VC Londres Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
6.  Zak Machin Mercia CC - Lloyds Cycles Finished B 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: B
7.  Calum Moir Welwyn Wheelers CC Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
8.  Mark Lightfoot Welwyn Wheelers CC Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
9.  Tomos Pattinson Halesowen A & CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
10.  Alex Beldon Ilkley Cycling Club Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
11.  Peter Drabble WORX Factory Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Fin Mead Propello Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Emyr Truelove Abergavenny Road Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  John Bardsley Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Hywel Leyshon Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  Finlay Hawker VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
17.  Matthew Brennan Stockton Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
18.  Thomas Wadsworth Beeline Bicycles RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  Cai Curtis-Roberts Rhyl Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Ben Marsh WORX Factory Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
21.  Sam Fisher Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
22.  Joseph O'Brien Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
23.  Matthew Gilmour Velo Club Venta Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
24.  Rhys Thomas Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
25.  Daniel Lloyd Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
26.  Jude Munday Bristol Cycling Development Sq... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
27.  Dylan Starkey Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
28.  Oliver Kelly Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
29.  Ryu Roberts Hayamizu Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
30.  Arlo Carey Pedalon.co.uk Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
31.  Edward Charles Charlotteville CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
32.  Max Bufton Hafren CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
33.  Kieron Heuberger Gower Riders Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
34.  Deetray Jarrett Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
35.  James Brown Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
36.  Adam Lea Team Milton Keynes Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
37.  Joshua Jackson The MI Racing Academy Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
38.  Samuel Quiggin Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
39.  Harry Codd Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
40.  Piers Higginson Team Darenth Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
41.  Joseph Cosgrove PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
42.  Thomas White Wolverhampton Whls Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
43.  Billy Laight Halesowen A & CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
44.  Ethan Storti Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
45.  Bryn Lawrence C and N Cycles RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
46.  Callum Watson East Bradford Race Team Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
47.  Joel Hurt Team Ribble Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
48.  Luke Goodwill Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
49.  Marcel Moore Iceni Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
50.  Alexander Rabaiotti Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
51.  Joshua Williams Matlock CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
52.  Oliver Pettifer Poole Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
53.  Tom Huelin Jersey Youth Cycling Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
54.  Thomas Adby Bristol Cycling Development Sq... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
55.  William Munday 4T+ Cyclopark Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
56.  Lewis Seaward Solent Pirates Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
57.  Cormac McConville East Kilbride Road Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
58.  Oliver Morgan Solent Pirates Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
59.  Llion Rees-Jenkins Ystwyth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
60.  Owain Williams Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

Overall Youth B Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
Overall Youth B Girls - Results
1.  Isabel Sharp Estrella Bikes Finished B 15
Points: 15 | Status: Finished | Category: B
2.  Ella Jamieson Clifton CC Finished B 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: B
3.  Katie-Anne Calton Solent Pirates Finished B 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: B
4.  Carys Lloyd Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: B
5.  Amy Pullen Propello Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
6.  Lowri Richards West Wales Cycle Racing Team Finished B 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: B
7.  Bobbie O'Brien Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
8.  Libby Bell Leicester Forest CC Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
9.  Niamh Murphy Cotswold Veldrijden Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
10.  Greta Carey Palmer Park Velo RT Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
11.  Rebecca Codd Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Bethany Bennett Towy Riders Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Freya Evans The Bulls Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Freya Whiteside East Bradford Race Team Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Skye Willis Panagua CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  Elizabeth McKinnon Derwentside CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
17.  Millie Coleman Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
18.  Florence Greenhalgh East Bradford Race Team Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  Caitlin Loveless Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Caitlin Harvey RST/Cycle Division Racing Team Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
21.  Phoebe Roche WXC World Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
22.  Imogen Morris Gower Riders Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
23.  Beth Bennett Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
24.  Amy Mourne RFDA Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
25.  Florence Barnett Kings Lynn CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
26.  Isobel Crowther Avid Sport Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
27.  Anna Reid Squadra Scozzese Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
28.  Sophie Quay-Clark Palmer Park Velo RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
29.  Tallulah Butcher Thanet RC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
30.  Posie Forrester Wyre Forest CRC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
31.  Freya Eccleston Palmer Park Velo RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
32.  Lotty Dawson Team Milton Keynes Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
33.  Mari Porton Redditch Road & Path CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
34.  Ellen Phillips Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
35.  Georgina Pasmore Palmer Park Velo RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
36.  Emily Moreve Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

Prologue TT Youth A Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
Prologue TT Youth A Boys - Results
1.  Thomas Lord Giant Halifax Race Team Finished A 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: A
2.  Ben Partridge Hetton Hawks Cycling Club Finished A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: A
3.  Daniel Kain Squadra Scozzese Finished A 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: A
4.  Josh Charlton MTS Cycle Sport Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
5.  Max Poole Bike Box Alan Finished A 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: A
6.  Benjamin Peatfield Green Jersey RT Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
7.  Joe Kiely Welwyn Wheelers CC Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
8.  Ross Birrell Edinburgh RC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
9.  Sam Clarfield Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
10.  Jack Brough The MI Racing Academy Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
11.  Jamie Whitcher BmthCycleworks VitecFire FordC... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Finlay Pickering Vive Le Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Sam Holwill Hafren CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Aidan Lawrence Innovation Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Dylan Edwards Cog Set Papyrus Racing Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Lucas Towers RST/Cycle Division Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Matthew Hickman I-Team Cyclists' Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Daniel Yates Innovation Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Alexander Gibb Edinburgh RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Benjamin Harris Maindy Flyers Youth CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Joshua Giddings The MI Racing Academy Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Kieran Riley ROTOR Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Noah Hobbs Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Innes Harvey VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
25.  Benjamin Bright Marsh Tracks Racing - Trek Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
26.  Euan Woodliffe Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  Alfie Atterton Edinburgh RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
28.  Lachlan Hacker Giant Halifax Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
29.  Olivier Mangham VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
30.  Owen Lightfoot Bourne Whls CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Mattie Dodd VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
32.  Tyler Hannay Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
33.  Joshua Brown Kettering CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
34.  Luke Prenelle VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
35.  Dylan Hicks Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
36.  William Smith Verulam - reallymoving.com Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
37.  Sam Hollis Albarosa Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
38.  Frederick Newman Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
39.  Matthew Cooil Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
40.  Morgan Leyshon Maindy Flyers Youth CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
41.  Euan Hawkins Maindy Flyers Youth CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
42.  Callum Reid Squadra Scozzese Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
43.  Harry Paveley Innovation Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
44.  Jacob Schnabel Fareham Wheelers Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
45.  Bryn Ruck Bristol Cycling Development Sq... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
46.  Nathan Hardy Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
47.  Riley Blackmore PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
48.  Gethin Price Maindy Flyers Youth CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
49.  Edward Hopkins The MI Racing Academy Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
50.  Ifan Roberts-Jones Maindy Flyers Youth CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
51.  Archie Ellen Edinburgh RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
52.  Marcus Hiley Giant Halifax Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
53.  Ewan Warren Mid Devon CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
54.  Jamie Brown PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
55.  Jonathan Pearce Abergavenny Road Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
56.  George Radcliffe Otley CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
57.  Rory Knowles The MI Racing Academy Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
58.  Sam Smith West Wales Cycle Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
59.  Joshua Ballinger Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
60.  Jake Crossley Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
61.  Charlie Tompkins Propello Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
62.  Ben Askey RST/Cycle Division Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
63.  Alex Barker Backstedt Cycling Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
64.  Max Edgington Solent Pirates Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
65.  Dafydd Wright West Wales Cycle Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
66.  Isaac Lawrence Rhyl Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
67.  Huw Jones Finished 0

67.  Huw Jones -

Points: 0 | Status: Finished
68.  Lewis Dolan Manilla Presca Cycling Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
69.  Joshua Golliker Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
70.  Ryan Abram Bristol Cycling Development Sq... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
71.  Gruffydd Oliver Sosban Riders Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
72.  Jack Ramsbottom West Wales Cycle Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
73.  Noah Rees Gower Riders Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
74.  Zachary Walker Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
75.  George Eames North Devon Wheelers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
76.  Finn McHenry East Kilbride Road Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
77.  Shaun Duffield Propello Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
78.  Rhys Thomas Gower Riders Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
79.  Elliot Moreve Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
80.  Fred Meredith Hafren CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
81.  Griff Lewis Ystwyth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
82.  Tomos Moynihan Maindy Flyers Youth CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
83.  Evan Burgess Rhyl Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
84.  Matthew Wells Tyneside Vagabonds CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
--- James Ashcroft Palmer Park Velo RT Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Jack Coates All Terrain Cycles Ride In Pea... Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Rahul Fortescue Talwar Preston Park Youth CC (PPYCC) Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Benjamin Gill Poole Wheelers CC Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Jamie Gostick Palmer Park Velo RT Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Finley Jones Rhyl Cycling Club Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Morgan Lloyd Cycle Specific CC Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Jamie Maxen Verulam - reallymoving.com Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Iago Williams Towy Riders Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A

Prologue TT Youth A Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
Prologue TT Youth A Girls - Results
1.  Kinga Ingram Halesowen A & CC Finished A 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: A
2.  Grace Lister Wolverhampton Whls Finished A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: A
3.  Madelaine Leech RFDA Finished A 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: A
4.  Eva Young Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
5.  Millie Couzens PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: A
6.  Flora Perkins VC Londres Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
7.  Imani Pereira-James East Kilbride Road Club Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
8.  Isabella Escalera VC Londres Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
9.  Anoushka Minale Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
10.  Ella Coleman Welwyn Wheelers CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
11.  Anna Wadsworth Beeline Bicycles RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Izzy Brickell Fareham Wheelers Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Jodie Taylor Team Terminator Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Kirsty Johnson Edinburgh RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Elodie Gage Wolverhampton Whls Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Iona Moir Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Amelia Southall Wolverhampton Whls Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Ellen Bennett Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Erin Avill RFDA Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Emma Spriggs Taw Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Morven Yeoman East Kilbride Road Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Lotta Mansfield Cycling Performance Squad Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Laura Curle Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Maya Tarlton Finished 0

24.  Maya Tarlton -

Points: 0 | Status: Finished
25.  Ella Maclean-Howell Cardiff JIF Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
26.  Charlotte-Louise McGreevy Liv Awol Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  Bethany Barnett Liv Awol Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
28.  Issy McKinnon North West Cycle Coaching Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
29.  Isla Blain Team Empella Cyclo-Cross.Com Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
30.  Hannah Rainger Propello Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Rhian Edmunds Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
32.  Freja Smith Hetton Hawks Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
33.  Abigail Old Palmer Park Velo RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
34.  Megan Howarth Salt Ayre Cog Set Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
35.  Annabel Ramsay Leicester Forest CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
36.  Lia Leonard Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
37.  Daphne Jones Mid Shropshire Wheelers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
38.  Bethany Spencer Kettering CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
39.  Millie Jones RFDA Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
40.  Kiera Chan East Kilbride Road Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
41.  Amelia Cox Banjo Cycles/Raceware/Speciali... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
42.  Morgan Crussell RFDA Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
43.  Charlotte Fox RFDA Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
--- Eva Callinan Liv Awol Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Grace Castle Cycling Performance Squad Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Alexa Hawkins Palmer Park Velo RT Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Emily Richards Bourne Whls CC Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A

Prologue TT Youth B Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
Prologue TT Youth B Boys - Results
1.  Oliver Akers Holmfirth Cycling Club Finished B 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: B
2.  Jed Smithson WORX Factory Racing Finished B 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: B
3.  Seth Jones Maindy Flyers Youth CC Finished B 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: B
4.  Finlay Tarling West Wales Cycle Racing Team Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
5.  Owen Prenelle VC Londres Finished B 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: B
6.  Zak Machin Mercia CC - Lloyds Cycles Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
7.  Tom Huelin Jersey Youth Cycling Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
8.  Calum Moir Welwyn Wheelers CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
9.  Mark Lightfoot Welwyn Wheelers CC Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
10.  Jude Munday Bristol Cycling Development Sq... Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
11.  Tomos Pattinson Halesowen A & CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Alex Beldon Ilkley Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Oliver Peace Shibden Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Alex Franks Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Peter Drabble WORX Factory Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  Fin Mead Propello Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
17.  Emyr Truelove Abergavenny Road Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
18.  John Bardsley Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  Hywel Leyshon Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Finlay Hawker VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
21.  Thomas Wadsworth WORX Factory Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
22.  Matthew Gilmour Velo Club Venta Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
23.  Cai Curtis-Roberts Rhyl Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
24.  Ethan Storti Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
25.  Kyle Jones WORX Factory Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
26.  Joseph Cosgrove PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
27.  Ben Marsh WORX Factory Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
28.  Daniel Lloyd Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
29.  Cormac McConville East Kilbride Road Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
30.  Matthew Brennan Stockton Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
31.  Sam Fisher Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
32.  Joshua Jackson The MI Racing Academy Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
33.  Adam Lea Team Milton Keynes Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
34.  Harry Codd Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
35.  Joseph O'Brien Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
36.  Luke Goodwill Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
37.  Thomas White Wolverhampton Whls Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
38.  Samuel Quiggin Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
39.  Joshua Williams Matlock CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
40.  Callum Watson East Bradford Race Team Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
41.  Rhys Thomas Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
42.  William Munday 4T+ Cyclopark Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
43.  Dylan Starkey Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
44.  Oliver Kelly Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
45.  Ryu Roberts Hayamizu Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
46.  Arlo Carey Palmer Park Velo RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
47.  Iestyn Jones Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
48.  Deetray Jarrett Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
49.  Piers Higginson Team Darenth Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
50.  Kieron Heuberger Gower Riders Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
51.  Edward Charles Charlotteville CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
52.  Billy Laight Halesowen A & CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
53.  Thomas Adby Bristol Cycling Development Sq... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
54.  Max Bufton Hafren CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
55.  Bryn Lawrence C and N Cycles RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
56.  Finn Hawkins WORX Factory Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
57.  James Brown WORX Factory Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
58.  Marcel Moore Iceni Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
59.  Lewis Seaward Solent Pirates Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
60.  Oliver Pettifer Poole Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
61.  Joel Hurt Team Ribble Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
62.  Alexander Rabaiotti Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
63.  Stanley Kent London Dynamo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
64.  Llion Rees-Jenkins Ystwyth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
65.  Owain Williams Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
66.  Oliver Morgan Solent Pirates Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
--- Finley Bass The MI Racing Academy Did not start B 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: B
--- Sebastian Grindley North Cheshire Clarion Did not start B 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: B
--- Sacha White WORX Factory Racing Did not start B 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: B

Prologue TT Youth B Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
Prologue TT Youth B Girls - Results
1.  Isabel Sharp Estrella Bikes Finished B 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: B
2.  Ella Jamieson Clifton CC Finished B 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: B
3.  Katie-Anne Calton Solent Pirates Finished B 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: B
4.  Carys Lloyd Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
5.  Amy Pullen Propello Finished B 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: B
6.  Lowri Richards West Wales Cycle Racing Team Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
7.  Bobbie O'Brien Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
8.  Libby Bell Leicester Forest CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
9.  Awen Roberts Towy Riders Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
10.  Niamh Murphy Cotswold Veldrijden Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
11.  Ellie Swingell Halesowen A & CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Greta Carey Palmer Park Velo RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Rebecca Codd Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Florence Greenhalgh East Bradford Race Team Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Elizabeth McKinnon Derwentside CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  Freya Eccleston Palmer Park Velo RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
17.  Bethany Bennett Towy Riders Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
18.  Freya Evans The Bulls Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  Lotty Dawson Team Milton Keynes Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Freya Whiteside East Bradford Race Team Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
21.  Skye Willis Panagua CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
22.  Anna Reid Squadra Scozzese Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
23.  Mari Porton Redditch Road & Path CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
24.  Millie Coleman Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
25.  Caitlin Loveless Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
26.  Florence Barnett Kings Lynn CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
27.  Caitlin Harvey RST/Cycle Division Racing Team Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
28.  Tallulah Butcher Thanet RC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
29.  Imogen Morris Gower Riders Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
30.  Isobel Crowther Avid Sport Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
31.  Posie Forrester Wyre Forest CRC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
32.  Beth Bennett Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
33.  Ellen Phillips Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
34.  Sophie Quay-Clark Palmer Park Velo RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
35.  Phoebe Roche WXC World Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
36.  Georgina Pasmore Avid Sport Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
37.  Amy Mourne RFDA Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
38.  Emily Moreve Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
39.  Imogen Cox Bicester Millennium CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
--- Millie Thomson Deeside Thistle CC Did not finish B 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: B
--- Esther Wong Salt Ayre Cog Set Did not finish B 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: B

Stage 2 Youth B Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
Stage 2 Youth B Girls - Results
1.  Isabel Sharp Estrella Bikes Finished B 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: B
2.  Katie-Anne Calton Solent Pirates Finished B 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: B
3.  Awen Roberts Towy Riders Finished B 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: B
4.  Carys Lloyd Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
5.  Bobbie O'Brien Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: B
6.  Imogen Morris Gower Riders Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
7.  Ella Jamieson Clifton CC Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
8.  Amy Pullen Propello Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
9.  Lowri Richards West Wales Cycle Racing Team Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
10.  Bethany Bennett Towy Riders Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
11.  Niamh Murphy Cotswold Veldrijden Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Libby Bell Leicester Forest CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Freya Evans The Bulls Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Amy Mourne RFDA Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Freya Whiteside East Bradford Race Team Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  Skye Willis Panagua CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
17.  Sophie Quay-Clark Palmer Park Velo RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
18.  Greta Carey Palmer Park Velo RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  Caitlin Loveless Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Millie Coleman Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
21.  Caitlin Harvey RST/Cycle Division Racing Team Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
22.  Florence Greenhalgh East Bradford Race Team Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
23.  Phoebe Roche WXC World Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
24.  Elizabeth McKinnon Derwentside CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
25.  Isobel Crowther Avid Sport Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
26.  Beth Bennett Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
27.  Rebecca Codd Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
28.  Florence Barnett Kings Lynn CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
29.  Posie Forrester Wyre Forest CRC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
30.  Anna Reid Squadra Scozzese Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
31.  Freya Eccleston Palmer Park Velo RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
32.  Tallulah Butcher Thanet RC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
33.  Mari Porton Redditch Road & Path CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
34.  Lotty Dawson Team Milton Keynes Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
35.  Ellen Phillips Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
36.  Emily Moreve Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
37.  Georgina Pasmore Avid Sport Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
--- Imogen Cox Bicester Millennium CC Did not finish B 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: B
--- Ellie Swingell Halesowen A & CC Did not finish B 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: B

Stage 2 Youth B Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
Stage 2 Youth B Boys - Results
1.  Jed Smithson WORX Factory Racing Finished B 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: B
2.  Matthew Brennan Stockton Wheelers CC Finished B 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: B
3.  Finlay Tarling West Wales Cycle Racing Team Finished B 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: B
4.  Owen Prenelle VC Londres Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
5.  Oliver Akers Holmfirth Cycling Club Finished B 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: B
6.  Seth Jones Maindy Flyers Youth CC Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
7.  Zak Machin Mercia CC - Lloyds Cycles Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
8.  Tomos Pattinson Halesowen A & CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
9.  Rhys Thomas Maindy Flyers Youth CC Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
10.  Finlay Hawker VC Londres Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
11.  Emyr Truelove Abergavenny Road Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Peter Drabble WORX Factory Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Hywel Leyshon Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Fin Mead Propello Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Ben Marsh WORX Factory Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  Matthew Gilmour Velo Club Venta Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
17.  Calum Moir Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
18.  Mark Lightfoot Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  Joseph O'Brien Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Arlo Carey Palmer Park Velo RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
21.  Ryu Roberts Hayamizu Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
22.  Edward Charles Charlotteville CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
23.  Alex Beldon Ilkley Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
24.  Oliver Kelly Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
25.  Sam Fisher Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
26.  Kieron Heuberger Gower Riders Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
27.  Thomas Wadsworth WORX Factory Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
28.  John Bardsley Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
29.  Daniel Lloyd Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
30.  Max Bufton Hafren CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
31.  Dylan Starkey Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
32.  Cai Curtis-Roberts Rhyl Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
33.  Oliver Peace Shibden Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
34.  James Brown WORX Factory Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
35.  Jude Munday Bristol Cycling Development Sq... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
36.  Deetray Jarrett Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
37.  Adam Lea Team Milton Keynes Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
38.  Joshua Jackson The MI Racing Academy Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
39.  Samuel Quiggin Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
40.  Piers Higginson Team Darenth Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
41.  Harry Codd Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
42.  Finn Hawkins WORX Factory Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
43.  Oliver Pettifer Poole Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
44.  Joseph Cosgrove PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
45.  Thomas White Wolverhampton Whls Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
46.  Callum Watson East Bradford Race Team Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
47.  Bryn Lawrence C and N Cycles RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
48.  Joel Hurt Team Ribble Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
49.  Billy Laight Halesowen A & CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
50.  Iestyn Jones Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
51.  Ethan Storti Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
52.  Marcel Moore Iceni Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
53.  Joshua Williams Matlock CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
54.  Luke Goodwill Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
55.  Stanley Kent London Dynamo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
56.  William Munday 4T+ Cyclopark Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
57.  Alexander Rabaiotti Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
58.  Thomas Adby Bristol Cycling Development Sq... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
59.  Lewis Seaward Solent Pirates Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
60.  Oliver Morgan Solent Pirates Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
61.  Llion Rees-Jenkins Ystwyth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
62.  Tom Huelin Jersey Youth Cycling Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
63.  Owain Williams Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
64.  Cormac McConville East Kilbride Road Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
65.  Alex Franks Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
--- Kyle Jones WORX Factory Racing Did not finish B 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: B

Stage 2 Youth A Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
Stage 2 Youth A Girls - Results
1.  Grace Lister Wolverhampton Whls Finished A 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: A
2.  Anna Wadsworth Beeline Bicycles RT Finished A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: A
3.  Ella Coleman Welwyn Wheelers CC Finished A 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: A
4.  Amelia Southall Wolverhampton Whls Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
5.  Flora Perkins VC Londres Finished A 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: A
6.  Eva Young Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
7.  Elodie Gage Wolverhampton Whls Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
8.  Kinga Ingram Halesowen A & CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
9.  Morven Yeoman East Kilbride Road Club Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
10.  Rhian Edmunds Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
11.  Jodie Taylor Team Terminator Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Megan Howarth Salt Ayre Cog Set Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Charlotte-Louise McGreevy Liv Awol Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Isabella Escalera VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Millie Couzens PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Madelaine Leech RFDA Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Annabel Ramsay Leicester Forest CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Kiera Chan East Kilbride Road Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Maya Teufel Tarlton Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Freja Smith Hetton Hawks Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Erin Avill RFDA Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Ellen Bennett Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Laura Curle Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Kirsty Johnson Edinburgh RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
25.  Bethany Barnett Liv Awol Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
26.  Izzy Brickell Fareham Wheelers Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  Iona Moir Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
28.  Lotta Mansfield Cycling Performance Squad Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
29.  Charlotte Fox RFDA Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
30.  Morgan Crussell RFDA Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Emma Spriggs Taw Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
32.  Anoushka Minale Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
33.  Daphne Jones Mid Shropshire Wheelers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
34.  Hannah Rainger Propello Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
35.  Lia Leonard Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
36.  Imani Pereira-James East Kilbride Road Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
37.  Isla Blain Team Empella Cyclo-Cross.Com Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
38.  Issy McKinnon North West Cycle Coaching Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
39.  Bethany Spencer Kettering CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
40.  Millie Jones RFDA Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
41.  Abigail Old Palmer Park Velo RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
42.  Amelia Cox Banjo Cycles/Raceware/Speciali... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
--- Ella Maclean-Howell Cardiff JIF Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A

Stage 2 Youth A Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
Stage 2 Youth A Boys - Results
1.  Thomas Lord Giant Halifax Race Team Finished A 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: A
2.  Daniel Kain Squadra Scozzese Finished A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: A
3.  Benjamin Peatfield Green Jersey RT Finished A 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: A
4.  Joe Kiely Welwyn Wheelers CC Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
5.  Ben Partridge Hetton Hawks Cycling Club Finished A 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: A
6.  Ifan Roberts-Jones Maindy Flyers Youth CC Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
7.  Josh Charlton MTS Cycle Sport Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
8.  Innes Harvey VC Londres Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
9.  Lucas Towers RST/Cycle Division Racing Team Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
10.  Euan Woodliffe Welwyn Wheelers CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
11.  Huw Buck Jones Marsh Tracks Racing - Trek Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Bryn Ruck Bristol Cycling Development Sq... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Alexander Gibb Edinburgh RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Sam Clarfield Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Aidan Lawrence Innovation Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Matthew Hickman I-Team Cyclists' Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Tyler Hannay Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Joshua Giddings The MI Racing Academy Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Mattie Dodd VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Zachary Walker Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Benjamin Harris Maindy Flyers Youth CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Noah Hobbs Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Edward Hopkins The MI Racing Academy Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Sam Holwill Hafren CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
25.  Benjamin Bright Marsh Tracks Racing - Trek Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
26.  Matthew Wells Tyneside Vagabonds CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  George Radcliffe Otley CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
28.  Ross Birrell Edinburgh RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
29.  Jack Brough The MI Racing Academy Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
30.  Owen Lightfoot Bourne Whls CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Kieran Riley ROTOR Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
32.  William Smith Verulam - reallymoving.com Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
33.  Max Poole Bike Box Alan Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
34.  Alfie Atterton Edinburgh RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
35.  Gethin Price Maindy Flyers Youth CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
36.  Max Edgington Solent Pirates Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
37.  Charlie Tompkins Propello Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
38.  Jacob Schnabel Fareham Wheelers Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
39.  Joshua Ballinger Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
40.  Shaun Duffield Propello Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
41.  Euan Hawkins Maindy Flyers Youth CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
42.  Frederick Newman Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
43.  Riley Blackmore PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
44.  Finlay Pickering Vive Le Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
45.  Griff Lewis Ystwyth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
46.  Nathan Hardy Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
47.  Luke Prenelle VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
48.  Finn McHenry East Kilbride Road Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
49.  Dylan Hicks Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
50.  Lachlan Hacker Giant Halifax Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
51.  Jake Crossley Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
52.  Jack Ramsbottom West Wales Cycle Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
53.  Jonathan Pearce Abergavenny Road Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
54.  Archie Ellen Edinburgh RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
55.  Jamie Whitcher BmthCycleworks VitecFire FordC... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
56.  Matthew Cooil Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
57.  Isaac Lawrence Rhyl Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
58.  Harry Paveley Innovation Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
59.  Ewan Warren Mid Devon CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
60.  Ryan Abram Bristol Cycling Development Sq... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
61.  Alex Barker Backstedt Cycling Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
62.  Joshua Brown Kettering CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
63.  Dylan Edwards Cog Set Papyrus Racing Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
64.  Callum Reid Squadra Scozzese Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
65.  George Eames North Devon Wheelers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
66.  Lewis Dolan Manilla Presca Cycling Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
67.  Dafydd Wright West Wales Cycle Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
68.  Sam Smith West Wales Cycle Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
69.  Rory Knowles The MI Racing Academy Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
70.  Marcus Hiley Giant Halifax Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
71.  Morgan Leyshon Maindy Flyers Youth CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
72.  Sam Hollis Albarosa Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
73.  Elliot Moreve Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
74.  Olivier Mangham VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
75.  Jamie Brown PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
76.  Daniel Yates Innovation Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
77.  Fred Meredith Hafren CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
78.  Rhys Thomas Gower Riders Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
79.  Gruffydd Oliver Sosban Riders Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
80.  Evan Burgess Rhyl Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
81.  Tomos Moynihan Maindy Flyers Youth CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
82.  Noah Rees Gower Riders Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
83.  Joshua Golliker Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
--- Ben Askey RST/Cycle Division Racing Team Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A

Stage 3 Youth B Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
Stage 3 Youth B Girls - Results
1.  Isabel Sharp Estrella Bikes Finished B 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: B
2.  Bobbie O'Brien Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: B
3.  Carys Lloyd Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: B
4.  Niamh Murphy Cotswold Veldrijden Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
5.  Amy Pullen Propello Finished B 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: B
6.  Caitlin Harvey RST/Cycle Division Racing Team Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
7.  Greta Carey Palmer Park Velo RT Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
8.  Libby Bell Leicester Forest CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
9.  Ella Jamieson Clifton CC Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
10.  Lowri Richards West Wales Cycle Racing Team Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
11.  Bethany Bennett Towy Riders Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Freya Whiteside East Bradford Race Team Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Rebecca Codd Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Katie-Anne Calton Solent Pirates Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Phoebe Roche WXC World Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  Caitlin Loveless Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
17.  Freya Evans The Bulls Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
18.  Skye Willis Panagua CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  Millie Coleman Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Elizabeth McKinnon Derwentside CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
21.  Florence Greenhalgh East Bradford Race Team Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
22.  Anna Reid Squadra Scozzese Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
23.  Imogen Morris Gower Riders Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
24.  Lotty Dawson Team Milton Keynes Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
25.  Amy Mourne RFDA Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
26.  Beth Bennett Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
27.  Ellen Phillips Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
28.  Florence Barnett Kings Lynn CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
29.  Tallulah Butcher Thanet RC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
30.  Freya Eccleston Palmer Park Velo RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
31.  Isobel Crowther Avid Sport Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
32.  Mari Porton Redditch Road & Path CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
33.  Sophie Quay-Clark Palmer Park Velo RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
34.  Posie Forrester Wyre Forest CRC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
35.  Georgina Pasmore Avid Sport Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
36.  Emily Moreve Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
--- Awen Roberts Towy Riders Did not finish B 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: B

Stage 3 Youth B Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
Stage 3 Youth B Boys - Results
1.  Jed Smithson WORX Factory Racing Finished B 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: B
2.  Matthew Brennan Stockton Wheelers CC Finished B 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: B
3.  Owen Prenelle VC Londres Finished B 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: B
4.  Finlay Tarling West Wales Cycle Racing Team Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
5.  Finlay Hawker VC Londres Finished B 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: B
6.  Hywel Leyshon Maindy Flyers Youth CC Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
7.  Zak Machin Mercia CC - Lloyds Cycles Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
8.  Tomos Pattinson Halesowen A & CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
9.  Oliver Akers Holmfirth Cycling Club Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
10.  Joseph Cosgrove PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
11.  Seth Jones Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Thomas Wadsworth WORX Factory Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Cormac McConville East Kilbride Road Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Alex Beldon Ilkley Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Joseph O'Brien Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  Emyr Truelove Abergavenny Road Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
17.  Arlo Carey Palmer Park Velo RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
18.  Sam Fisher Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  Calum Moir Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Fin Mead Propello Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
21.  Luke Goodwill Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
22.  Edward Charles Charlotteville CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
23.  John Bardsley Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
24.  Oliver Kelly Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
25.  Max Bufton Hafren CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
26.  Rhys Thomas Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
27.  Mark Lightfoot Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
28.  Ryu Roberts Hayamizu Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
29.  Billy Laight Halesowen A & CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
30.  Harry Codd Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
31.  Dylan Starkey Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
32.  Peter Drabble WORX Factory Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
33.  Cai Curtis-Roberts Rhyl Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
34.  Ben Marsh WORX Factory Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
35.  Thomas White Wolverhampton Whls Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
36.  Joel Hurt Team Ribble Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
37.  Deetray Jarrett Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
38.  Daniel Lloyd Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
39.  Matthew Gilmour Velo Club Venta Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
40.  Kieron Heuberger Gower Riders Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
41.  Bryn Lawrence C and N Cycles RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
42.  Jude Munday Bristol Cycling Development Sq... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
43.  Ethan Storti Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
44.  James Brown WORX Factory Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
45.  Samuel Quiggin Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
46.  Adam Lea Team Milton Keynes Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
47.  Piers Higginson Team Darenth Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
48.  Joshua Jackson The MI Racing Academy Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
49.  Callum Watson East Bradford Race Team Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
50.  Marcel Moore Iceni Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
51.  Tom Huelin Jersey Youth Cycling Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
52.  Alexander Rabaiotti Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
53.  Joshua Williams Matlock CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
54.  Thomas Adby Bristol Cycling Development Sq... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
55.  William Munday 4T+ Cyclopark Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
56.  Oliver Pettifer Poole Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
57.  Llion Rees-Jenkins Ystwyth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
58.  Lewis Seaward Solent Pirates Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
59.  Oliver Morgan Solent Pirates Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
60.  Owain Williams Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
--- Alex Franks Hillingdon Slipstreamers Did not finish B 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: B
--- Finn Hawkins WORX Factory Racing Did not finish B 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: B
--- Iestyn Jones Maindy Flyers Youth CC Did not finish B 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: B
--- Stanley Kent London Dynamo Did not finish B 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: B
--- Oliver Peace Shibden Cycling Club Did not finish B 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: B

Stage 3 Youth A Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
Stage 3 Youth A Girls - Results
1.  Imani Pereira-James East Kilbride Road Club Finished A 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: A
2.  Flora Perkins VC Londres Finished A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: A
3.  Kinga Ingram Halesowen A & CC Finished A 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: A
4.  Madelaine Leech RFDA Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
5.  Eva Young Finished A 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: A
6.  Grace Lister Wolverhampton Whls Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
7.  Charlotte-Louise McGreevy Liv Awol Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
8.  Amelia Southall Wolverhampton Whls Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
9.  Morven Yeoman East Kilbride Road Club Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
10.  Anna Wadsworth Beeline Bicycles RT Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
11.  Laura Curle Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Millie Couzens PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Jodie Taylor Team Terminator Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Ella Coleman Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Kirsty Johnson Edinburgh RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Anoushka Minale Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Ellen Bennett Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Iona Moir Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Erin Avill RFDA Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Megan Howarth Salt Ayre Cog Set Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Maya Teufel Tarlton Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Lotta Mansfield Cycling Performance Squad Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Hannah Rainger Propello Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Isabella Escalera VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
25.  Bethany Barnett Liv Awol Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
26.  Issy McKinnon North West Cycle Coaching Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  Emma Spriggs Taw Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
28.  Elodie Gage Wolverhampton Whls Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
29.  Rhian Edmunds Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
30.  Isla Blain Team Empella Cyclo-Cross.Com Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Annabel Ramsay Leicester Forest CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
32.  Amelia Cox Banjo Cycles/Raceware/Speciali... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
33.  Morgan Crussell RFDA Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
34.  Charlotte Fox RFDA Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
35.  Freja Smith Hetton Hawks Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
36.  Kiera Chan East Kilbride Road Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
37.  Lia Leonard Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
38.  Abigail Old Palmer Park Velo RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
39.  Millie Jones RFDA Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
40.  Bethany Spencer Kettering CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
--- Izzy Brickell Fareham Wheelers Cycling Club Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Daphne Jones Mid Shropshire Wheelers Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A

Stage 3 Youth A Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
Stage 3 Youth A Boys - Results
1.  Finlay Pickering Vive Le Velo Finished A 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: A
2.  Benjamin Peatfield Green Jersey RT Finished A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: A
3.  Gethin Price Maindy Flyers Youth CC Finished A 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: A
4.  Max Poole Bike Box Alan Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
5.  Josh Charlton MTS Cycle Sport Finished A 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: A
6.  Alexander Gibb Edinburgh RC Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
7.  Joshua Giddings The MI Racing Academy Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
8.  Aidan Lawrence Innovation Racing Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
9.  Daniel Kain Squadra Scozzese Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
10.  Benjamin Bright Marsh Tracks Racing - Trek Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
11.  Euan Woodliffe Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Huw Buck Jones Marsh Tracks Racing - Trek Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Lucas Towers RST/Cycle Division Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  George Radcliffe Otley CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Tyler Hannay Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Ross Birrell Edinburgh RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Sam Holwill Hafren CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Frederick Newman Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  William Smith Verulam - reallymoving.com Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Ifan Roberts-Jones Maindy Flyers Youth CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Thomas Lord Giant Halifax Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Ben Partridge Hetton Hawks Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Matthew Hickman I-Team Cyclists' Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Jamie Whitcher BmthCycleworks VitecFire FordC... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
25.  Euan Hawkins Maindy Flyers Youth CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
26.  Matthew Wells Tyneside Vagabonds CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  Bryn Ruck Bristol Cycling Development Sq... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
28.  Benjamin Harris Maindy Flyers Youth CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
29.  Owen Lightfoot Bourne Whls CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
30.  Sam Clarfield Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Kieran Riley ROTOR Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
32.  Morgan Leyshon Maindy Flyers Youth CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
33.  Jack Brough The MI Racing Academy Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
34.  Mattie Dodd VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
35.  Noah Hobbs Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
36.  Joshua Ballinger Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
37.  Nathan Hardy Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
38.  Alfie Atterton Edinburgh RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
39.  Innes Harvey VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
40.  Joshua Brown Kettering CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
41.  Riley Blackmore PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
42.  Lachlan Hacker Giant Halifax Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
43.  Ewan Warren Mid Devon CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
44.  Archie Ellen Edinburgh RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
45.  Joe Kiely Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
46.  Dylan Hicks Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
47.  Alex Barker Backstedt Cycling Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
48.  Harry Paveley Innovation Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
49.  Edward Hopkins The MI Racing Academy Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
50.  George Eames North Devon Wheelers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
51.  Matthew Cooil Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
52.  Rory Knowles The MI Racing Academy Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
53.  Jacob Schnabel Fareham Wheelers Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
54.  Charlie Tompkins Propello Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
55.  Fred Meredith Hafren CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
56.  Max Edgington Solent Pirates Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
57.  Isaac Lawrence Rhyl Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
58.  Jack Ramsbottom West Wales Cycle Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
59.  Finn McHenry East Kilbride Road Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
60.  Sam Hollis Albarosa Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
61.  Noah Rees Gower Riders Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
62.  Gruffydd Oliver Sosban Riders Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
63.  Griff Lewis Ystwyth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
64.  Dafydd Wright West Wales Cycle Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
65.  Evan Burgess Rhyl Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
66.  Rhys Thomas Gower Riders Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
67.  Tomos Moynihan Maindy Flyers Youth CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
--- Ryan Abram Bristol Cycling Development Sq... Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Jamie Brown PH-MAS/Paul Milnes Cycles Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Jake Crossley Lee Valley Youth Cycling Club Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Lewis Dolan Manilla Presca Cycling Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Shaun Duffield Propello Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Dylan Edwards Cog Set Papyrus Racing Club Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Joshua Golliker Preston Park Youth CC (PPYCC) Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Marcus Hiley Giant Halifax Race Team Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Olivier Mangham VC Londres Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Elliot Moreve Hillingdon Slipstreamers Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Jonathan Pearce Abergavenny Road Club Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Luke Prenelle VC Londres Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Callum Reid Squadra Scozzese Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Sam Smith West Wales Cycle Racing Team Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Zachary Walker Team RL360 Isle Of Man Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Daniel Yates Innovation Racing Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A

About the Event

Info for Riders

The National Youth Circuit Series is only open to A & B Youth category riders. Entries shall only be taken via the British Cycling online entry system.

Where races are over subscribed, the field will be selected using the criteria laid down in the National Youth Circuit Series regulations. The organiser reserves the right to consider entry from riders who don't meet the criteria but have a proven record of competition. 

Where necessary selection will be made as soon as is practicable after the closing date.

Entries close Sunday 10th March at midnight.

Camping available in Pembrey Country Park >>> http://www.pembreycountrypark.wales/campsite/

 

Full race programme to follow.

 

The Races

Overall Youth A Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 30/03/19 10:00 Youth Only Band 4 ---
Sat 30/03/19 – 10:00
Youth Only, Band 4
Overall Youth A Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 30/03/19 10:00 Youth Only Band 4 ---
Sat 30/03/19 – 10:00
Youth Only, Band 4
Overall Youth B Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 30/03/19 10:00 Youth Only Band 4 ---
Sat 30/03/19 – 10:00
Youth Only, Band 4
Overall Youth B Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 30/03/19 10:00 Youth Only Band 4 ---
Sat 30/03/19 – 10:00
Youth Only, Band 4
Prologue TT Youth A Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 30/03/19 10:00 Youth Only Band 5 --- 2km / 1 mile
Sat 30/03/19 – 10:00
Youth Only, Band 5
2km / 1 mile
Prologue TT Youth A Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 30/03/19 10:00 Youth Only Band 5 --- 2km / 1 mile
Sat 30/03/19 – 10:00
Youth Only, Band 5
2km / 1 mile
Prologue TT Youth B Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 30/03/19 10:00 Youth Only Band 5 --- 2km / 1 mile
Sat 30/03/19 – 10:00
Youth Only, Band 5
2km / 1 mile
Prologue TT Youth B Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 30/03/19 10:00 Youth Only Band 5 --- 2km / 1 mile
Sat 30/03/19 – 10:00
Youth Only, Band 5
2km / 1 mile
Stage 2 Youth B Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 30/03/19 13:00 Youth Only Band 5 --- 30 mins
Sat 30/03/19 – 13:00
Youth Only, Band 5
30 mins
Stage 2 Youth B Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 30/03/19 13:40 Youth Only Band 5 --- 40 mins
Sat 30/03/19 – 13:40
Youth Only, Band 5
40 mins
Stage 2 Youth A Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 30/03/19 14:30 Youth Only Band 5 --- 40 mins
Sat 30/03/19 – 14:30
Youth Only, Band 5
40 mins
Stage 2 Youth A Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 30/03/19 15:20 Youth Only Band 5 --- 50 mins
Sat 30/03/19 – 15:20
Youth Only, Band 5
50 mins
Stage 3 Youth B Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 31/03/19 10:00 Youth Only Band 5 --- 45 mins
Sun 31/03/19 – 10:00
Youth Only, Band 5
45 mins
Stage 3 Youth B Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 31/03/19 10:55 Youth Only Band 5 --- 01 hr
Sun 31/03/19 – 10:55
Youth Only, Band 5
01 hr
Stage 3 Youth A Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 31/03/19 12:05 Youth Only Band 5 --- 01 hr
Sun 31/03/19 – 12:05
Youth Only, Band 5
01 hr
Stage 3 Youth A Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 31/03/19 13:15 Youth Only Band 5 --- 01 hr 15 mins
Sun 31/03/19 – 13:15
Youth Only, Band 5
01 hr 15 mins

Event Summary

Event Overview

The event is a 2 day, three stage race all based at the new closed road circuit inside Pembrey Country Park.

This will be the first round of the Youth National Circuit Series.  

The multi stage event will comprise of a Prologue TT and 2 circuit races.


Saturday 30th March 2019

Sign on from 8.30am. 

10am Stage 1 Prologue TT 1.5km

Youth B Girls

Youth B Boys

Youth A Girls

Youth A Boys

Stage 2 Criterium

1.30pm Youth B Girls 30 mins

2.10pm Youth B Boys 40 mins

3pm Youth A Girls 40 mins

3.50pm Youth A Boys 50 mins

5.15pm prize presentation.

Sunday 31st March 2019

Stage 3 Criterium

 10am Youth B Girls 45 mins

10.55am Youth B Boys 1 hour

12.05pm Youth A Girls 1 hour 

1.15pm Youth A Boys 1 hour 15 mins

Prize presentation 3.15pm aprox.

Event Details

Event URN:

443976

Start Date:

Sat, 30th Mar 2019

Finish date:

Sun, 31st Mar 2019

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Pembrey National Closed Road Circuit, Pembrey Country Park, Burry Port, Llanelli, SA16 0EJ

View map

Series:

2019 British Cycling Youth Circuit Series

Entry close date

Sun, 10th Mar 2019

Results

Confirmed Results

Overall Youth A Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
Overall Youth A Boys - Results
1.  Finlay Pickering Vive Le Velo Finished A 15
Points: 15 | Status: Finished | Category: A
2.  Thomas Lord Giant Halifax Race Team Finished A 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: A
3.  Ben Partridge Hetton Hawks Cycling Club Finished A 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: A
4.  Daniel Kain Squadra Scozzese Finished A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: A
5.  Josh Charlton MTS Cycle Sport Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
6.  Max Poole Bike Box Alan Finished A 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: A
7.  Benjamin Peatfield Green Jersey RT Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
8.  Ross Birrell Edinburgh RC Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
9.  Sam Clarfield Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
10.  Jack Brough The MI Racing Academy Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
11.  Jamie Whitcher BmthCycleworks VitecFire FordC... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Sam Holwill Hafren CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Aidan Lawrence Innovation Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Lucas Towers RST/Cycle Division Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Matthew Hickman I-Team Cyclists' Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Alexander Gibb Edinburgh RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Benjamin Harris Maindy Flyers Youth CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Joshua Giddings The MI Racing Academy Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Kieran Riley ROTOR Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Noah Hobbs Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Innes Harvey VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Benjamin Bright Marsh Tracks Racing - Trek Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Euan Woodliffe Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Alfie Atterton Edinburgh RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
25.  Owen Lightfoot Bourne Whls CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
26.  Mattie Dodd VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  Tyler Hannay Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
28.  William Smith Verulam - reallymoving.com Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
29.  Frederick Newman Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
30.  Euan Hawkins Maindy Flyers Youth CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Bryn Ruck Bristol Cycling Development Sq... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
32.  Nathan Hardy Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
33.  Gethin Price Maindy Flyers Youth CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
34.  Ifan Roberts-Jones Maindy Flyers Youth CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
35.  George Radcliffe Otley CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
36.  Joshua Ballinger Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
37.  Huw Buck Jones Marsh Tracks Racing - Trek Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
38.  Joshua Brown Kettering CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
39.  Matthew Wells Tyneside Vagabonds CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
40.  Riley Blackmore PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
41.  Lachlan Hacker Giant Halifax Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
42.  Morgan Leyshon Maindy Flyers Youth CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
43.  Ewan Warren Mid Devon CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
44.  Archie Ellen Edinburgh RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
45.  Joe Kiely Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
46.  Dylan Hicks Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
47.  Harry Paveley Innovation Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
48.  Alex Barker Backstedt Cycling Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
49.  Edward Hopkins The MI Racing Academy Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
50.  George Eames North Devon Wheelers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
51.  Matthew Cooil Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
52.  Jacob Schnabel Fareham Wheelers Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
53.  Charlie Tompkins Propello Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
54.  Rory Knowles The MI Racing Academy Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
55.  Max Edgington Solent Pirates Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
56.  Isaac Lawrence Rhyl Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
57.  Jack Ramsbottom West Wales Cycle Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
58.  Finn McHenry East Kilbride Road Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
59.  Griff Lewis Ystwyth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
60.  Sam Hollis Albarosa Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
61.  Dafydd Wright West Wales Cycle Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
62.  Fred Meredith Hafren CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
63.  Gruffydd Oliver Sosban Riders Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
64.  Noah Rees Gower Riders Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
65.  Rhys Thomas Gower Riders Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
66.  Evan Burgess Rhyl Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
67.  Tomos Moynihan Maindy Flyers Youth CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Overall Youth A Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
Overall Youth A Girls - Results
1.  Kinga Ingram Halesowen A & CC Finished A 15
Points: 15 | Status: Finished | Category: A
2.  Grace Lister Wolverhampton Whls Finished A 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: A
3.  Madelaine Leech RFDA Finished A 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: A
4.  Eva Young Pedal Power RT Finished A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: A
5.  Millie Couzens PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
6.  Flora Perkins VC Londres Finished A 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: A
7.  Imani Pereira-James East Kilbride Road Club Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
8.  Isabella Escalera VC Londres Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
9.  Anoushka Minale Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
10.  Ella Coleman Welwyn Wheelers CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
11.  Anna Wadsworth Beeline Bicycles RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Jodie Taylor Colchester Rovers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Kirsty Johnson Edinburgh RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Iona Moir Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Amelia Southall Wolverhampton Whls Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Ellen Bennett Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Erin Avill RFDA Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Morven Yeoman East Kilbride Road Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Lotta Mansfield Cycling Performance Squad Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Laura Curle Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Maya Teufel Tarlton Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Charlotte-Louise McGreevy Liv Awol Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Bethany Barnett Liv Awol Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Issy McKinnon Southport CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
25.  Hannah Rainger Propello Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
26.  Megan Howarth Cog Set Papyrus Racing Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  Emma Spriggs Taw Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
28.  Elodie Gage Wolverhampton Whls Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
29.  Isla Blain Team Empella Cyclo-Cross.Com Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
30.  Rhian Edmunds Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Annabel Ramsay Leicester Forest CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
32.  Morgan Crussell RFDA Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
33.  Freja Smith Hetton Hawks Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
34.  Charlotte Fox RFDA Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
35.  Kiera Chan East Kilbride Road Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
36.  Lia Leonard Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
37.  Amelia Cox Banjo Cycles/Raceware/Speciali... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
38.  Millie Jones RFDA Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
39.  Abigail Old Palmer Park Velo RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
40.  Bethany Spencer Kettering CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Overall Youth B Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
Overall Youth B Boys - Results
1.  Jed Smithson WORX Factory Racing Finished B 15
Points: 15 | Status: Finished | Category: B
2.  Oliver Akers Holmfirth Cycling Club Finished B 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: B
3.  Seth Jones Maindy Flyers Youth CC Finished B 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: B
4.  Finlay Tarling West Wales Cycle Racing Team Finished B 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: B
5.  Owen Prenelle VC Londres Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
6.  Zak Machin Mercia CC - Lloyds Cycles Finished B 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: B
7.  Calum Moir Welwyn Wheelers CC Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
8.  Mark Lightfoot Welwyn Wheelers CC Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
9.  Tomos Pattinson Halesowen A & CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
10.  Alex Beldon Ilkley Cycling Club Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
11.  Peter Drabble WORX Factory Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Fin Mead Propello Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Emyr Truelove Abergavenny Road Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  John Bardsley Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Hywel Leyshon Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  Finlay Hawker VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
17.  Matthew Brennan Stockton Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
18.  Thomas Wadsworth Beeline Bicycles RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  Cai Curtis-Roberts Rhyl Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Ben Marsh WORX Factory Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
21.  Sam Fisher Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
22.  Joseph O'Brien Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
23.  Matthew Gilmour Velo Club Venta Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
24.  Rhys Thomas Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
25.  Daniel Lloyd Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
26.  Jude Munday Bristol Cycling Development Sq... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
27.  Dylan Starkey Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
28.  Oliver Kelly Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
29.  Ryu Roberts Hayamizu Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
30.  Arlo Carey Pedalon.co.uk Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
31.  Edward Charles Charlotteville CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
32.  Max Bufton Hafren CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
33.  Kieron Heuberger Gower Riders Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
34.  Deetray Jarrett Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
35.  James Brown Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
36.  Adam Lea Team Milton Keynes Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
37.  Joshua Jackson The MI Racing Academy Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
38.  Samuel Quiggin Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
39.  Harry Codd Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
40.  Piers Higginson Team Darenth Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
41.  Joseph Cosgrove PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
42.  Thomas White Wolverhampton Whls Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
43.  Billy Laight Halesowen A & CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
44.  Ethan Storti Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
45.  Bryn Lawrence C and N Cycles RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
46.  Callum Watson East Bradford Race Team Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
47.  Joel Hurt Team Ribble Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
48.  Luke Goodwill Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
49.  Marcel Moore Iceni Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
50.  Alexander Rabaiotti Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
51.  Joshua Williams Matlock CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
52.  Oliver Pettifer Poole Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
53.  Tom Huelin Jersey Youth Cycling Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
54.  Thomas Adby Bristol Cycling Development Sq... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
55.  William Munday 4T+ Cyclopark Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
56.  Lewis Seaward Solent Pirates Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
57.  Cormac McConville East Kilbride Road Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
58.  Oliver Morgan Solent Pirates Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
59.  Llion Rees-Jenkins Ystwyth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
60.  Owain Williams Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

Overall Youth B Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
Overall Youth B Girls - Results
1.  Isabel Sharp Estrella Bikes Finished B 15
Points: 15 | Status: Finished | Category: B
2.  Ella Jamieson Clifton CC Finished B 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: B
3.  Katie-Anne Calton Solent Pirates Finished B 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: B
4.  Carys Lloyd Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: B
5.  Amy Pullen Propello Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
6.  Lowri Richards West Wales Cycle Racing Team Finished B 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: B
7.  Bobbie O'Brien Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
8.  Libby Bell Leicester Forest CC Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
9.  Niamh Murphy Cotswold Veldrijden Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
10.  Greta Carey Palmer Park Velo RT Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
11.  Rebecca Codd Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Bethany Bennett Towy Riders Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Freya Evans The Bulls Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Freya Whiteside East Bradford Race Team Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Skye Willis Panagua CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  Elizabeth McKinnon Derwentside CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
17.  Millie Coleman Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
18.  Florence Greenhalgh East Bradford Race Team Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  Caitlin Loveless Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Caitlin Harvey RST/Cycle Division Racing Team Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
21.  Phoebe Roche WXC World Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
22.  Imogen Morris Gower Riders Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
23.  Beth Bennett Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
24.  Amy Mourne RFDA Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
25.  Florence Barnett Kings Lynn CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
26.  Isobel Crowther Avid Sport Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
27.  Anna Reid Squadra Scozzese Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
28.  Sophie Quay-Clark Palmer Park Velo RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
29.  Tallulah Butcher Thanet RC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
30.  Posie Forrester Wyre Forest CRC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
31.  Freya Eccleston Palmer Park Velo RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
32.  Lotty Dawson Team Milton Keynes Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
33.  Mari Porton Redditch Road & Path CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
34.  Ellen Phillips Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
35.  Georgina Pasmore Palmer Park Velo RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
36.  Emily Moreve Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

Prologue TT Youth A Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
Prologue TT Youth A Boys - Results
1.  Thomas Lord Giant Halifax Race Team Finished A 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: A
2.  Ben Partridge Hetton Hawks Cycling Club Finished A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: A
3.  Daniel Kain Squadra Scozzese Finished A 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: A
4.  Josh Charlton MTS Cycle Sport Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
5.  Max Poole Bike Box Alan Finished A 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: A
6.  Benjamin Peatfield Green Jersey RT Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
7.  Joe Kiely Welwyn Wheelers CC Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
8.  Ross Birrell Edinburgh RC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
9.  Sam Clarfield Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
10.  Jack Brough The MI Racing Academy Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
11.  Jamie Whitcher BmthCycleworks VitecFire FordC... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Finlay Pickering Vive Le Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Sam Holwill Hafren CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Aidan Lawrence Innovation Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Dylan Edwards Cog Set Papyrus Racing Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Lucas Towers RST/Cycle Division Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Matthew Hickman I-Team Cyclists' Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Daniel Yates Innovation Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Alexander Gibb Edinburgh RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Benjamin Harris Maindy Flyers Youth CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Joshua Giddings The MI Racing Academy Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Kieran Riley ROTOR Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Noah Hobbs Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Innes Harvey VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
25.  Benjamin Bright Marsh Tracks Racing - Trek Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
26.  Euan Woodliffe Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  Alfie Atterton Edinburgh RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
28.  Lachlan Hacker Giant Halifax Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
29.  Olivier Mangham VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
30.  Owen Lightfoot Bourne Whls CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Mattie Dodd VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
32.  Tyler Hannay Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
33.  Joshua Brown Kettering CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
34.  Luke Prenelle VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
35.  Dylan Hicks Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
36.  William Smith Verulam - reallymoving.com Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
37.  Sam Hollis Albarosa Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
38.  Frederick Newman Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
39.  Matthew Cooil Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
40.  Morgan Leyshon Maindy Flyers Youth CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
41.  Euan Hawkins Maindy Flyers Youth CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
42.  Callum Reid Squadra Scozzese Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
43.  Harry Paveley Innovation Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
44.  Jacob Schnabel Fareham Wheelers Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
45.  Bryn Ruck Bristol Cycling Development Sq... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
46.  Nathan Hardy Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
47.  Riley Blackmore PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
48.  Gethin Price Maindy Flyers Youth CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
49.  Edward Hopkins The MI Racing Academy Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
50.  Ifan Roberts-Jones Maindy Flyers Youth CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
51.  Archie Ellen Edinburgh RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
52.  Marcus Hiley Giant Halifax Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
53.  Ewan Warren Mid Devon CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
54.  Jamie Brown PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
55.  Jonathan Pearce Abergavenny Road Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
56.  George Radcliffe Otley CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
57.  Rory Knowles The MI Racing Academy Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
58.  Sam Smith West Wales Cycle Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
59.  Joshua Ballinger Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
60.  Jake Crossley Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
61.  Charlie Tompkins Propello Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
62.  Ben Askey RST/Cycle Division Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
63.  Alex Barker Backstedt Cycling Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
64.  Max Edgington Solent Pirates Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
65.  Dafydd Wright West Wales Cycle Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
66.  Isaac Lawrence Rhyl Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
67.  Huw Jones Finished 0

67.  Huw Jones -

Points: 0 | Status: Finished
68.  Lewis Dolan Manilla Presca Cycling Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
69.  Joshua Golliker Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
70.  Ryan Abram Bristol Cycling Development Sq... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
71.  Gruffydd Oliver Sosban Riders Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
72.  Jack Ramsbottom West Wales Cycle Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
73.  Noah Rees Gower Riders Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
74.  Zachary Walker Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
75.  George Eames North Devon Wheelers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
76.  Finn McHenry East Kilbride Road Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
77.  Shaun Duffield Propello Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
78.  Rhys Thomas Gower Riders Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
79.  Elliot Moreve Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
80.  Fred Meredith Hafren CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
81.  Griff Lewis Ystwyth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
82.  Tomos Moynihan Maindy Flyers Youth CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
83.  Evan Burgess Rhyl Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
84.  Matthew Wells Tyneside Vagabonds CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
--- James Ashcroft Palmer Park Velo RT Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Jack Coates All Terrain Cycles Ride In Pea... Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Rahul Fortescue Talwar Preston Park Youth CC (PPYCC) Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Benjamin Gill Poole Wheelers CC Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Jamie Gostick Palmer Park Velo RT Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Finley Jones Rhyl Cycling Club Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Morgan Lloyd Cycle Specific CC Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Jamie Maxen Verulam - reallymoving.com Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Iago Williams Towy Riders Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A

Prologue TT Youth A Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
Prologue TT Youth A Girls - Results
1.  Kinga Ingram Halesowen A & CC Finished A 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: A
2.  Grace Lister Wolverhampton Whls Finished A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: A
3.  Madelaine Leech RFDA Finished A 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: A
4.  Eva Young Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
5.  Millie Couzens PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: A
6.  Flora Perkins VC Londres Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
7.  Imani Pereira-James East Kilbride Road Club Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
8.  Isabella Escalera VC Londres Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
9.  Anoushka Minale Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
10.  Ella Coleman Welwyn Wheelers CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
11.  Anna Wadsworth Beeline Bicycles RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Izzy Brickell Fareham Wheelers Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Jodie Taylor Team Terminator Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Kirsty Johnson Edinburgh RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Elodie Gage Wolverhampton Whls Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Iona Moir Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Amelia Southall Wolverhampton Whls Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Ellen Bennett Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Erin Avill RFDA Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Emma Spriggs Taw Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Morven Yeoman East Kilbride Road Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Lotta Mansfield Cycling Performance Squad Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Laura Curle Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Maya Tarlton Finished 0

24.  Maya Tarlton -

Points: 0 | Status: Finished
25.  Ella Maclean-Howell Cardiff JIF Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
26.  Charlotte-Louise McGreevy Liv Awol Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  Bethany Barnett Liv Awol Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
28.  Issy McKinnon North West Cycle Coaching Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
29.  Isla Blain Team Empella Cyclo-Cross.Com Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
30.  Hannah Rainger Propello Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Rhian Edmunds Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
32.  Freja Smith Hetton Hawks Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
33.  Abigail Old Palmer Park Velo RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
34.  Megan Howarth Salt Ayre Cog Set Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
35.  Annabel Ramsay Leicester Forest CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
36.  Lia Leonard Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
37.  Daphne Jones Mid Shropshire Wheelers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
38.  Bethany Spencer Kettering CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
39.  Millie Jones RFDA Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
40.  Kiera Chan East Kilbride Road Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
41.  Amelia Cox Banjo Cycles/Raceware/Speciali... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
42.  Morgan Crussell RFDA Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
43.  Charlotte Fox RFDA Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
--- Eva Callinan Liv Awol Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Grace Castle Cycling Performance Squad Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Alexa Hawkins Palmer Park Velo RT Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Emily Richards Bourne Whls CC Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A

Prologue TT Youth B Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
Prologue TT Youth B Boys - Results
1.  Oliver Akers Holmfirth Cycling Club Finished B 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: B
2.  Jed Smithson WORX Factory Racing Finished B 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: B
3.  Seth Jones Maindy Flyers Youth CC Finished B 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: B
4.  Finlay Tarling West Wales Cycle Racing Team Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
5.  Owen Prenelle VC Londres Finished B 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: B
6.  Zak Machin Mercia CC - Lloyds Cycles Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
7.  Tom Huelin Jersey Youth Cycling Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
8.  Calum Moir Welwyn Wheelers CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
9.  Mark Lightfoot Welwyn Wheelers CC Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
10.  Jude Munday Bristol Cycling Development Sq... Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
11.  Tomos Pattinson Halesowen A & CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Alex Beldon Ilkley Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Oliver Peace Shibden Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Alex Franks Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Peter Drabble WORX Factory Racing Finished B 0

15.