Sleaford Wheelers Grass Track Meet (Part of Go Green Series)

Track , Sleaford – Sunday, 22 Jul 2018

Event Summary

Event Overview


 

Event Details

Event URN:

426647

Start Date:

Sun, 22nd Jul 2018

Event Type:

Track (Competitive)

Venue:

Sleaford Rugby Club, East Road, Sleaford, NG34 8SP

View map

Series:

Go Green Grass Track Series

Entry close date

Sun, 15th Jul 2018

Event Organiser:

Dennis Owen
5 Manor Road, Quarrington, Sleaford, Lincolnshire, NG34 8UJ
07783 455932

Results

Confirmed Results

Senior / Junior Men Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior / Junior Men Sprint - Results
1.  George Thompson Sleaford Whls CC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Laurence Lisher Green Arrow CRT Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
3.  Martin Smith Chesterfield Coureurs Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
4.  Adam Robinson Ellmore Factory Racing Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th

Senior / Junior Men Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior / Junior Men Devil - Results
1.  Laurence Lisher Green Arrow CRT Finished 1st 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 1st
2.  George Thompson Sleaford Whls CC Finished 2nd 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  David Mitchinson Contour Cycles Racing Team Finished 1st 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 1st
4.  Martin Smith Chesterfield Coureurs Finished Elite 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: Elite
5.  John Hughes Sleaford Whls CC Finished 2nd 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  Thomas Howes Sleaford Whls CC Finished 3rd 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 3rd
7.  Adam Robinson Ellmore Factory Racing Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
8.  Rory King Sleaford Whls CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
9.  Simon Jones Leicester Forest CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
10.  Kevan Woollas Sleaford Whls CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
11.  David Dodsworth Maldon & District CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
12.  Jeffrey Jones Leicester Forest CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
13.  Roger Mitchell VC VELDRIJDEN Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th

Senior / Junior Men Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior / Junior Men Handicap - Results
1.  Adam Robinson Ellmore Factory Racing Finished 4th 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 4th
2.  Laurence Lisher Green Arrow CRT Finished 1st 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 1st
3.  Kevan Woollas Sleaford Whls CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
4.  Rory King Sleaford Whls CC Finished 3rd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 3rd
5.  John Hughes Sleaford Whls CC Finished 2nd 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  Tim Higgins Finished 4th 4

6. Tim Higgins -

Points: 4 | Status: Finished | Category: 4th

Senior / Junior Men 5k

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior / Junior Men 5k - Results
1.  Laurence Lisher Green Arrow CRT Finished 1st 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 1st
2.  George Thompson Sleaford Whls CC Finished 2nd 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  David Mitchinson Contour Cycles Racing Team Finished 1st 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 1st
4.  Bryn Richards Bourne Whls CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Owen Lightfoot Bourne Whls CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Gavin Daley VC Lincoln Finished 2nd 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 2nd
7.  Martin Smith Chesterfield Coureurs Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
8.  Dan Galpin Bourne Whls CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

Senior / Junior Women Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior / Junior Women Scratch - Results
1.  Charlotte Parnham Team Jadan Weldtite-Vive le Ve... Finished 3rd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 3rd
2.  Madeleine Gammons NJC - Biemme - Echelon Finished 1st 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 1st

Senior / Junior Women Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior / Junior Women Devil - Results
1.  Madeleine Gammons NJC - Biemme - Echelon Finished 1st 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 1st
2.  Charlotte Parnham Team Jadan Weldtite-Vive le Ve... Finished 3rd 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 3rd

Senior / Junior Women Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior / Junior Women Handicap - Results
1.  Charlotte Parnham Team Jadan Weldtite-Vive le Ve... Finished 3rd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 3rd
2.  Madeleine Gammons NJC - Biemme - Echelon Finished 1st 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 1st

Senior / Junior Women 5k

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior / Junior Women 5k - Results
1.  Charlotte Parnham Team Jadan Weldtite-Vive le Ve... Finished 3rd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 3rd
2.  Madeleine Gammons NJC - Biemme - Echelon Finished 1st 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 1st

Ladies Invitation Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Ladies Invitation Handicap - Results
1.  Kathryn Smith Sleaford Whls CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
2.  Martha Wilson Sleaford Whls CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
3.  Leah Laird Sleaford Whls CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A

Ladies Invitation TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Ladies Invitation TT - Results
1.  Leah Laird Sleaford Whls CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
2.  Martha Wilson Sleaford Whls CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
3.  Kathryn Smith Sleaford Whls CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A

U16 Boys TT

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys TT - Results
1.  Bryn Richards Bourne Whls CC Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Owen Lightfoot Bourne Whls CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Samuel Laird Sleaford Whls CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
4.  Benjamin Leroy Sleaford Whls CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U16 Boys Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys Sprint - Results
1.  Bryn Richards Bourne Whls CC Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Owen Lightfoot Bourne Whls CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Samuel Laird Sleaford Whls CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
4.  Benjamin Leroy Sleaford Whls CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U16 Boys Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys Scratch - Results
1.  Bryn Richards Bourne Whls CC Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Owen Lightfoot Bourne Whls CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Samuel Laird Sleaford Whls CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
4.  Benjamin Leroy Sleaford Whls CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U16 Boys Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys Devil - Results
1.  Owen Lightfoot Bourne Whls CC Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Bryn Richards Bourne Whls CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Samuel Laird Sleaford Whls CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
4.  Benjamin Leroy Sleaford Whls CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U16 Boys Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys Handicap - Results
1.  Bryn Richards Bourne Whls CC Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Owen Lightfoot Bourne Whls CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Samuel Laird Sleaford Whls CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
4.  Benjamin Leroy Sleaford Whls CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U16 Girls TT

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls TT - Results
1.  Ellie-Mae Pledger Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Elise Hatton Sleaford Whls CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Mia Mawson Sleaford Whls CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
4.  Ellen Fordham Bourne Whls CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

U16 Girls Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls Sprint - Results
1.  Ellie-Mae Pledger Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Elise Hatton Sleaford Whls CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Mia Mawson Sleaford Whls CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
4.  Ellen Fordham Bourne Whls CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

U16 Girls Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls Scratch - Results
1.  Ellie-Mae Pledger Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Elise Hatton Sleaford Whls CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Ellen Fordham Bourne Whls CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
4.  Mia Mawson Sleaford Whls CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

U16 Girls Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls Devil - Results
1.  Ellie-Mae Pledger Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Elise Hatton Sleaford Whls CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Mia Mawson Sleaford Whls CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
4.  Ellen Fordham Bourne Whls CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

U16 Girls Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls Handicap - Results
1.  Ellie-Mae Pledger Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Mia Mawson Sleaford Whls CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Ellen Fordham Bourne Whls CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
4.  Elise Hatton Sleaford Whls CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

U14 Boys TT

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys TT - Results
1.  Alex Galpin Bourne Whls CC Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Dan Galpin Bourne Whls CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Edward Linsdell Bourne Whls CC Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
4.  Jack Simpson Witham Wheelers Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
5.  Connor Wilkinson Boston Whls CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U14 Boys Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys Sprint - Results
1.  Alex Galpin Bourne Whls CC Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Dan Galpin Bourne Whls CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Edward Linsdell Bourne Whls CC Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
4.  Jack Simpson Witham Wheelers Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
5.  Connor Wilkinson Boston Whls CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U14 Boys Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys Scratch - Results
1.  Alex Galpin Bourne Whls CC Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Dan Galpin Bourne Whls CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Connor Wilkinson Boston Whls CC Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
4.  Edward Linsdell Bourne Whls CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
5.  Jack Simpson Witham Wheelers Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U14 Boys Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys Devil - Results
1.  Alex Galpin Bourne Whls CC Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Dan Galpin Bourne Whls CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Edward Linsdell Bourne Whls CC Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
4.  Jack Simpson Witham Wheelers Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
5.  Connor Wilkinson Boston Whls CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U14 Boys Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys Handicap - Results
1.  Edward Linsdell Bourne Whls CC Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Alex Galpin Bourne Whls CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Connor Wilkinson Boston Whls CC Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
4.  Jack Simpson Witham Wheelers Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
5.  Dan Galpin Bourne Whls CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U14 Girls TT

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls TT - Results
1.  Amie Hatton Sleaford Whls CC Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Emily Richards Bourne Whls CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Eleanor Peel Bourne Whls CC Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B

U14 Girls Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls Sprint - Results
1.  Amie Hatton Sleaford Whls CC Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Jodie Taylor Team Terminator Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Emily Richards Bourne Whls CC Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B

U14 Girls Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls Scratch - Results
1.  Amie Hatton Sleaford Whls CC Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Emily Richards Bourne Whls CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Jodie Taylor Team Terminator Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B

U14 Girls Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls Devil - Results
1.  Amie Hatton Sleaford Whls CC Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Emily Richards Bourne Whls CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Jodie Taylor Team Terminator Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B

U14 Girls Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls Handicap - Results
1.  Emily Richards Bourne Whls CC Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Amie Hatton Sleaford Whls CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B

U12 Boys TT

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys TT - Results
1.  Harley Gregory West Suffolk Wheelers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Bradley Taylor Colchester Rovers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Felix Earth Sleaford Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Ethan Squires Witham Wheelers Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Callum Evans Sleaford Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Isaac Smith Chesterfield Coureurs Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  William Wood Bourne Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  Nathan Pettitt Finished 0

8. Nathan Pettitt -

Points: 0 | Status: Finished
9.  Oscar Farrow Sleaford Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
10.  Andrew Kennedy Chesterfield Coureurs Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U12 Boys Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys Sprint - Results
1.  Harley Gregory West Suffolk Wheelers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Isaac Smith Chesterfield Coureurs Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Ethan Squires Witham Wheelers Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Nathan Pettitt Finished 0

4. Nathan Pettitt -

Points: 0 | Status: Finished
5.  Andrew Kennedy Chesterfield Coureurs Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Bradley Taylor Colchester Rovers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  Callum Evans Sleaford Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  William Wood Bourne Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
9.  Felix Earth Sleaford Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
10.  Oscar Farrow Sleaford Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U12 Boys Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys Scratch - Results
1.  Harley Gregory West Suffolk Wheelers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Bradley Taylor Colchester Rovers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Callum Evans Sleaford Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Felix Earth Sleaford Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  William Wood Bourne Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Ethan Squires Witham Wheelers Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  Isaac Smith Chesterfield Coureurs Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  Nathan Pettitt Finished 0

8. Nathan Pettitt -

Points: 0 | Status: Finished
9.  Oscar Farrow Sleaford Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
10.  Andrew Kennedy Chesterfield Coureurs Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U12 Boys Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys Handicap - Results
1.  Andrew Kennedy Chesterfield Coureurs Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Oscar Farrow Sleaford Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Nathan Pettitt Finished 0

3. Nathan Pettitt -

Points: 0 | Status: Finished
4.  William Wood Bourne Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Isaac Smith Chesterfield Coureurs Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Callum Evans Sleaford Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  Harley Gregory West Suffolk Wheelers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  Bradley Taylor Colchester Rovers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
9.  Felix Earth Sleaford Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
10.  Ethan Squires Witham Wheelers Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U12 Girls TT

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls TT - Results
1.  Ellie Mitchinson Cycle Club Ashwell (CCA) Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Amy Kolbert Witham Wheelers Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Jessica Woollas Sleaford Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U12 Girls Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls Sprint - Results
1.  Ellie Mitchinson Cycle Club Ashwell (CCA) Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Jessica Woollas Sleaford Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Amy Kolbert Witham Wheelers Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U12 Girls Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls Scratch - Results
1.  Ellie Mitchinson Cycle Club Ashwell (CCA) Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Amy Kolbert Witham Wheelers Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Jessica Woollas Sleaford Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U12 Girls Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls Handicap - Results
1.  Ellie Mitchinson Cycle Club Ashwell (CCA) Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Amy Kolbert Witham Wheelers Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Jessica Woollas Sleaford Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U10/U8 Boys TT

Position Name Club name Rider status Category Points
U10/U8 Boys TT - Results
1.  Harrison Evans Sleaford Whls CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
2.  Samuel Grundy Witham Wheelers Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
3.  Oliver Bailey Witham Wheelers Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
4.  Nathan Hyden Finished 0

4. Nathan Hyden -

Points: 0 | Status: Finished
5.  Monty Wood Bourne Whls CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
6.  Tom Cragg Sleaford Whls CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
7.  Hamish Wood Bourne Whls CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
8.  Oliver Kirkman Finished 0

8. Oliver Kirkman -

Points: 0 | Status: Finished
9.  Samuel Crowley Finished 0

9. Samuel Crowley -

Points: 0 | Status: Finished
10.  Maximilian Kolbert Witham Wheelers Cycling Club Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

U10/U8 Boys Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
U10/U8 Boys Sprint - Results
1.  Tom Cragg Sleaford Whls CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
2.  Oliver Kirkman Finished 0

2. Oliver Kirkman -

Points: 0 | Status: Finished
3.  Hamish Wood Bourne Whls CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
4.  Maximilian Kolbert Witham Wheelers Cycling Club Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
5.  Harrison Evans Sleaford Whls CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
6.  Samuel Grundy Witham Wheelers Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
7.  Oliver Bailey Witham Wheelers Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
8.  Monty Wood Bourne Whls CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
9.  Nathan Hyden Finished 0

9. Nathan Hyden -

Points: 0 | Status: Finished
10.  Samuel Crowley Finished 0

10. Samuel Crowley -

Points: 0 | Status: Finished

U10/U8 Boys Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U10/U8 Boys Scratch - Results
1.  Harrison Evans Sleaford Whls CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
2.  Oliver Bailey Witham Wheelers Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
3.  Monty Wood Bourne Whls CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
4.  Tom Cragg Sleaford Whls CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
5.  Hamish Wood Bourne Whls CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
6.  Samuel Grundy Witham Wheelers Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
7.  Oliver Kirkman Finished 0

7. Oliver Kirkman -

Points: 0 | Status: Finished
8.  Nathan Hyden Finished 0

8. Nathan Hyden -

Points: 0 | Status: Finished
9.  Samuel Crowley Finished 0

9. Samuel Crowley -

Points: 0 | Status: Finished
10.  Maximilian Kolbert Witham Wheelers Cycling Club Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

U10/U8 Boys Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U10/U8 Boys Handicap - Results
1.  Maximilian Kolbert Witham Wheelers Cycling Club Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
2.  Samuel Crowley Finished 0

2. Samuel Crowley -

Points: 0 | Status: Finished
3.  Oliver Kirkman Finished 0

3. Oliver Kirkman -

Points: 0 | Status: Finished
4.  Hamish Wood Bourne Whls CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
5.  Tom Cragg Sleaford Whls CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
6.  Monty Wood Bourne Whls CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
7.  Harrison Evans Sleaford Whls CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
8.  Oliver Bailey Witham Wheelers Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
9.  Tom Cragg Sleaford Whls CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
10.  Nathan Hyden Finished 0

10. Nathan Hyden -

Points: 0 | Status: Finished

U10/U8 Girls TT

Position Name Club name Rider status Category Points
U10/U8 Girls TT - Results
1.  Isla Earth Sleaford Whls CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
2.  Caris Gregory West Suffolk Wheelers Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
3.  Isla Kolbert Witham Wheelers Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
4.  Francesca Rafferty Finished 0

4. Francesca Rafferty -

Points: 0 | Status: Finished
5.  Keira Lewis Sleaford Whls CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
6.  Erica Dodsworth Maldon & District CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U10/U8 Girls Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
U10/U8 Girls Sprint - Results
1.  Isla Earth Sleaford Whls CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
2.  Caris Gregory West Suffolk Wheelers Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
3.  Isla Kolbert Witham Wheelers Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
4.  Francesca Rafferty Finished 0

4. Francesca Rafferty -

Points: 0 | Status: Finished
5.  Keira Lewis Sleaford Whls CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
6.  Erica Dodsworth Maldon & District CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U10/U8 Girls Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U10/U8 Girls Scratch - Results
1.  Isla Earth Sleaford Whls CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
2.  Caris Gregory West Suffolk Wheelers Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
3.  Isla Kolbert Witham Wheelers Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
4.  Francesca Rafferty Finished 0

4. Francesca Rafferty -

Points: 0 | Status: Finished
5.  Keira Lewis Sleaford Whls CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
6.  Erica Dodsworth Maldon & District CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U10/U8 Girls Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U10/U8 Girls Handicap - Results
1.  Erica Dodsworth Maldon & District CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
2.  Keira Lewis Sleaford Whls CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
3.  Francesca Rafferty Finished 0

3. Francesca Rafferty -

Points: 0 | Status: Finished
4.  Caris Gregory West Suffolk Wheelers Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
5.  Isla Kolbert Witham Wheelers Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
6.  Isla Earth Sleaford Whls CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

Freewheelers TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Freewheelers TT - Results
1.  Theo Wan Fenland Clarion CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
2.  Benjamin Robinson Finished 0

2. Benjamin Robinson -

Points: 0 | Status: Finished
3.  Joshua Jones Finished 0

3. Joshua Jones -

Points: 0 | Status: Finished
4.  Annabelle Gould Witham Wheelers Cycling Club Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
5.  Arthur Smith Finished 0

5. Arthur Smith -

Points: 0 | Status: Finished
6.  Ciaran Hyden Finished 0

6. Ciaran Hyden -

Points: 0 | Status: Finished
7.  Alex Mcconnell Finished 0

7. Alex Mcconnell -

Points: 0 | Status: Finished
8.  Harry Cragg Sleaford Whls CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
9.  Charlotte Mcconnell Finished 0

9. Charlotte Mcconnell -

Points: 0 | Status: Finished
10.  Reuben Mcconnell Finished 0

10. Reuben Mcconnell -

Points: 0 | Status: Finished

Freewheelers Sprint A

Position Name Club name Rider status Category Points
Freewheelers Sprint A - Results
1.  Annabelle Gould Witham Wheelers Cycling Club Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
2.  Harry Cragg Sleaford Whls CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
3.  Reuben Mcconnell Finished 0

3. Reuben Mcconnell -

Points: 0 | Status: Finished
4.  Charlotte Mcconnell Finished 0

4. Charlotte Mcconnell -

Points: 0 | Status: Finished

Freewheelers Sprint B

Position Name Club name Rider status Category Points
Freewheelers Sprint B - Results
1.  Theo Wan Fenland Clarion CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
2.  Joshua Jones Finished 0

2. Joshua Jones -

Points: 0 | Status: Finished
3.  Arthur Smith Finished 0

3. Arthur Smith -

Points: 0 | Status: Finished
4.  Benjamin Robinson Finished 0

4. Benjamin Robinson -

Points: 0 | Status: Finished
5.  Ciaran Hyden Finished 0

5. Ciaran Hyden -

Points: 0 | Status: Finished
6.  Alex Mcconnell Finished 0

6. Alex Mcconnell -

Points: 0 | Status: Finished

Freewheelers Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Freewheelers Scratch - Results
1.  Theo Wan Fenland Clarion CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
2.  Joshua Jones Finished 0

2. Joshua Jones -

Points: 0 | Status: Finished
3.  Benjamin Robinson Finished 0

3. Benjamin Robinson -

Points: 0 | Status: Finished
4.  Arthur Smith Finished 0

4. Arthur Smith -

Points: 0 | Status: Finished
5.  Annabelle Gould Witham Wheelers Cycling Club Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
6.  Ciaran Hyden Finished 0

6. Ciaran Hyden -

Points: 0 | Status: Finished
7.  Harry Cragg Sleaford Whls CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

About the Event

The Races

Senior / Junior Men Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Regional C None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Senior / Junior Men Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Regional C+ Band 5 ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Senior / Junior Men Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Regional C+ Band 5 ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Senior / Junior Men 5k Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Regional C+ Band 5 ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Senior / Junior Women Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Regional C+ Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Regional C+, Band 5 (<10 Entrants)
Senior / Junior Women Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Regional C+ Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Regional C+, Band 5 (<10 Entrants)
Senior / Junior Women Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Regional C+ Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Regional C+, Band 5 (<10 Entrants)
Senior / Junior Women 5k Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Regional C+ Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Regional C+, Band 5 (<10 Entrants)
Ladies Invitation Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Regional C+ Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Regional C+, Band 5 (<10 Entrants)
Ladies Invitation TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Regional C+ Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Regional C+, Band 5 (<10 Entrants)
U16 Boys TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U16 Boys Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U16 Boys Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U16 Boys Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U16 Boys Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U16 Girls TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U16 Girls Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U16 Girls Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U16 Girls Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U16 Girls Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U14 Boys TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U14 Boys Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U14 Boys Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U14 Boys Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U14 Boys Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U14 Girls TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U14 Girls Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U14 Girls Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U14 Girls Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U14 Girls Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U12 Boys TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, None
U12 Boys Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, None
U12 Boys Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, None
U12 Boys Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, None
U12 Girls TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, None
U12 Girls Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, None
U12 Girls Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, None
U12 Girls Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
U10/U8 Boys TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, None
U10/U8 Boys Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
U10/U8 Boys Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
U10/U8 Boys Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
U10/U8 Girls TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, None
U10/U8 Girls Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
U10/U8 Girls Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
U10/U8 Girls Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Freewheelers TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Go-Ride Racing None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Go-Ride Racing, None
Freewheelers Sprint A Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Go-Ride Racing None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Go-Ride Racing, None
Freewheelers Sprint B Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Go-Ride Racing None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Go-Ride Racing, None
Freewheelers Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Go-Ride Racing None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Go-Ride Racing, None
E/1/2/3/4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 12:00 Regional C+ Band 5 ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 12:00
Regional C+, Band 5
U16/U14/U12/U10/U8 (Fixed Wheel) Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 12:00 Youth Only Band 5 ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 12:00
Go Ride U14 (by invitation- Freewheel Racing) Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 12:00 Go-Ride Racing None ---
Entry: On Day: (£4.00)
Sun 22/07/18 – 12:00

Event Summary

Event Overview


 

Event Details

Event URN:

426647

Start Date:

Sun, 22nd Jul 2018

Event Type:

Track (Competitive)

Venue:

Sleaford Rugby Club, East Road, Sleaford, NG34 8SP

View map

Series:

Go Green Grass Track Series

Entry close date

Sun, 15th Jul 2018

Event Organiser:

Dennis Owen
5 Manor Road, Quarrington, Sleaford, Lincolnshire, NG34 8UJ
07783 455932

Results

Confirmed Results

Senior / Junior Men Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior / Junior Men Sprint - Results
1.  George Thompson Sleaford Whls CC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Laurence Lisher Green Arrow CRT Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
3.  Martin Smith Chesterfield Coureurs Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
4.  Adam Robinson Ellmore Factory Racing Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th

Senior / Junior Men Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior / Junior Men Devil - Results
1.  Laurence Lisher Green Arrow CRT Finished 1st 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 1st
2.  George Thompson Sleaford Whls CC Finished 2nd 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  David Mitchinson Contour Cycles Racing Team Finished 1st 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 1st
4.  Martin Smith Chesterfield Coureurs Finished Elite 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: Elite
5.  John Hughes Sleaford Whls CC Finished 2nd 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  Thomas Howes Sleaford Whls CC Finished 3rd 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 3rd
7.  Adam Robinson Ellmore Factory Racing Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
8.  Rory King Sleaford Whls CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
9.  Simon Jones Leicester Forest CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
10.  Kevan Woollas Sleaford Whls CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
11.  David Dodsworth Maldon & District CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
12.  Jeffrey Jones Leicester Forest CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
13.  Roger Mitchell VC VELDRIJDEN Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th

Senior / Junior Men Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior / Junior Men Handicap - Results
1.  Adam Robinson Ellmore Factory Racing Finished 4th 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 4th
2.  Laurence Lisher Green Arrow CRT Finished 1st 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 1st
3.  Kevan Woollas Sleaford Whls CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
4.  Rory King Sleaford Whls CC Finished 3rd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 3rd
5.  John Hughes Sleaford Whls CC Finished 2nd 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  Tim Higgins Finished 4th 4

6. Tim Higgins -

Points: 4 | Status: Finished | Category: 4th

Senior / Junior Men 5k

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior / Junior Men 5k - Results
1.  Laurence Lisher Green Arrow CRT Finished 1st 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 1st
2.  George Thompson Sleaford Whls CC Finished 2nd 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  David Mitchinson Contour Cycles Racing Team Finished 1st 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 1st
4.  Bryn Richards Bourne Whls CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Owen Lightfoot Bourne Whls CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Gavin Daley VC Lincoln Finished 2nd 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 2nd
7.  Martin Smith Chesterfield Coureurs Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
8.  Dan Galpin Bourne Whls CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

Senior / Junior Women Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior / Junior Women Scratch - Results
1.  Charlotte Parnham Team Jadan Weldtite-Vive le Ve... Finished 3rd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 3rd
2.  Madeleine Gammons NJC - Biemme - Echelon Finished 1st 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 1st

Senior / Junior Women Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior / Junior Women Devil - Results
1.  Madeleine Gammons NJC - Biemme - Echelon Finished 1st 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 1st
2.  Charlotte Parnham Team Jadan Weldtite-Vive le Ve... Finished 3rd 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 3rd

Senior / Junior Women Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior / Junior Women Handicap - Results
1.  Charlotte Parnham Team Jadan Weldtite-Vive le Ve... Finished 3rd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 3rd
2.  Madeleine Gammons NJC - Biemme - Echelon Finished 1st 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 1st

Senior / Junior Women 5k

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior / Junior Women 5k - Results
1.  Charlotte Parnham Team Jadan Weldtite-Vive le Ve... Finished 3rd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 3rd
2.  Madeleine Gammons NJC - Biemme - Echelon Finished 1st 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 1st

Ladies Invitation Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Ladies Invitation Handicap - Results
1.  Kathryn Smith Sleaford Whls CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
2.  Martha Wilson Sleaford Whls CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
3.  Leah Laird Sleaford Whls CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A

Ladies Invitation TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Ladies Invitation TT - Results
1.  Leah Laird Sleaford Whls CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
2.  Martha Wilson Sleaford Whls CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
3.  Kathryn Smith Sleaford Whls CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A

U16 Boys TT

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys TT - Results
1.  Bryn Richards Bourne Whls CC Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Owen Lightfoot Bourne Whls CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Samuel Laird Sleaford Whls CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
4.  Benjamin Leroy Sleaford Whls CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U16 Boys Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys Sprint - Results
1.  Bryn Richards Bourne Whls CC Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Owen Lightfoot Bourne Whls CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Samuel Laird Sleaford Whls CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
4.  Benjamin Leroy Sleaford Whls CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U16 Boys Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys Scratch - Results
1.  Bryn Richards Bourne Whls CC Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Owen Lightfoot Bourne Whls CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Samuel Laird Sleaford Whls CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
4.  Benjamin Leroy Sleaford Whls CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U16 Boys Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys Devil - Results
1.  Owen Lightfoot Bourne Whls CC Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Bryn Richards Bourne Whls CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Samuel Laird Sleaford Whls CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
4.  Benjamin Leroy Sleaford Whls CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U16 Boys Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys Handicap - Results
1.  Bryn Richards Bourne Whls CC Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Owen Lightfoot Bourne Whls CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Samuel Laird Sleaford Whls CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
4.  Benjamin Leroy Sleaford Whls CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U16 Girls TT

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls TT - Results
1.  Ellie-Mae Pledger Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Elise Hatton Sleaford Whls CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Mia Mawson Sleaford Whls CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
4.  Ellen Fordham Bourne Whls CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

U16 Girls Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls Sprint - Results
1.  Ellie-Mae Pledger Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Elise Hatton Sleaford Whls CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Mia Mawson Sleaford Whls CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
4.  Ellen Fordham Bourne Whls CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

U16 Girls Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls Scratch - Results
1.  Ellie-Mae Pledger Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Elise Hatton Sleaford Whls CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Ellen Fordham Bourne Whls CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
4.  Mia Mawson Sleaford Whls CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

U16 Girls Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls Devil - Results
1.  Ellie-Mae Pledger Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Elise Hatton Sleaford Whls CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Mia Mawson Sleaford Whls CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
4.  Ellen Fordham Bourne Whls CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

U16 Girls Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls Handicap - Results
1.  Ellie-Mae Pledger Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Mia Mawson Sleaford Whls CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Ellen Fordham Bourne Whls CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
4.  Elise Hatton Sleaford Whls CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

U14 Boys TT

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys TT - Results
1.  Alex Galpin Bourne Whls CC Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Dan Galpin Bourne Whls CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Edward Linsdell Bourne Whls CC Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
4.  Jack Simpson Witham Wheelers Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
5.  Connor Wilkinson Boston Whls CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U14 Boys Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys Sprint - Results
1.  Alex Galpin Bourne Whls CC Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Dan Galpin Bourne Whls CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Edward Linsdell Bourne Whls CC Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
4.  Jack Simpson Witham Wheelers Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
5.  Connor Wilkinson Boston Whls CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U14 Boys Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys Scratch - Results
1.  Alex Galpin Bourne Whls CC Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Dan Galpin Bourne Whls CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Connor Wilkinson Boston Whls CC Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
4.  Edward Linsdell Bourne Whls CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
5.  Jack Simpson Witham Wheelers Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U14 Boys Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys Devil - Results
1.  Alex Galpin Bourne Whls CC Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Dan Galpin Bourne Whls CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Edward Linsdell Bourne Whls CC Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
4.  Jack Simpson Witham Wheelers Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
5.  Connor Wilkinson Boston Whls CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U14 Boys Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys Handicap - Results
1.  Edward Linsdell Bourne Whls CC Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Alex Galpin Bourne Whls CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Connor Wilkinson Boston Whls CC Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
4.  Jack Simpson Witham Wheelers Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
5.  Dan Galpin Bourne Whls CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U14 Girls TT

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls TT - Results
1.  Amie Hatton Sleaford Whls CC Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Emily Richards Bourne Whls CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Eleanor Peel Bourne Whls CC Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B

U14 Girls Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls Sprint - Results
1.  Amie Hatton Sleaford Whls CC Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Jodie Taylor Team Terminator Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Emily Richards Bourne Whls CC Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B

U14 Girls Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls Scratch - Results
1.  Amie Hatton Sleaford Whls CC Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Emily Richards Bourne Whls CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Jodie Taylor Team Terminator Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B

U14 Girls Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls Devil - Results
1.  Amie Hatton Sleaford Whls CC Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Emily Richards Bourne Whls CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Jodie Taylor Team Terminator Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B

U14 Girls Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls Handicap - Results
1.  Emily Richards Bourne Whls CC Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Amie Hatton Sleaford Whls CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B

U12 Boys TT

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys TT - Results
1.  Harley Gregory West Suffolk Wheelers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Bradley Taylor Colchester Rovers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Felix Earth Sleaford Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Ethan Squires Witham Wheelers Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Callum Evans Sleaford Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Isaac Smith Chesterfield Coureurs Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  William Wood Bourne Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  Nathan Pettitt Finished 0

8. Nathan Pettitt -

Points: 0 | Status: Finished
9.  Oscar Farrow Sleaford Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
10.  Andrew Kennedy Chesterfield Coureurs Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U12 Boys Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys Sprint - Results
1.  Harley Gregory West Suffolk Wheelers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Isaac Smith Chesterfield Coureurs Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Ethan Squires Witham Wheelers Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Nathan Pettitt Finished 0

4. Nathan Pettitt -

Points: 0 | Status: Finished
5.  Andrew Kennedy Chesterfield Coureurs Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Bradley Taylor Colchester Rovers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  Callum Evans Sleaford Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  William Wood Bourne Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
9.  Felix Earth Sleaford Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
10.  Oscar Farrow Sleaford Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U12 Boys Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys Scratch - Results
1.  Harley Gregory West Suffolk Wheelers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Bradley Taylor Colchester Rovers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Callum Evans Sleaford Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Felix Earth Sleaford Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  William Wood Bourne Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Ethan Squires Witham Wheelers Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  Isaac Smith Chesterfield Coureurs Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  Nathan Pettitt Finished 0

8. Nathan Pettitt -

Points: 0 | Status: Finished
9.  Oscar Farrow Sleaford Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
10.  Andrew Kennedy Chesterfield Coureurs Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U12 Boys Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys Handicap - Results
1.  Andrew Kennedy Chesterfield Coureurs Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Oscar Farrow Sleaford Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Nathan Pettitt Finished 0

3. Nathan Pettitt -

Points: 0 | Status: Finished
4.  William Wood Bourne Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Isaac Smith Chesterfield Coureurs Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Callum Evans Sleaford Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  Harley Gregory West Suffolk Wheelers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  Bradley Taylor Colchester Rovers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
9.  Felix Earth Sleaford Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
10.  Ethan Squires Witham Wheelers Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U12 Girls TT

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls TT - Results
1.  Ellie Mitchinson Cycle Club Ashwell (CCA) Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Amy Kolbert Witham Wheelers Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Jessica Woollas Sleaford Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U12 Girls Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls Sprint - Results
1.  Ellie Mitchinson Cycle Club Ashwell (CCA) Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Jessica Woollas Sleaford Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Amy Kolbert Witham Wheelers Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U12 Girls Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls Scratch - Results
1.  Ellie Mitchinson Cycle Club Ashwell (CCA) Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Amy Kolbert Witham Wheelers Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Jessica Woollas Sleaford Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U12 Girls Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls Handicap - Results
1.  Ellie Mitchinson Cycle Club Ashwell (CCA) Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Amy Kolbert Witham Wheelers Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Jessica Woollas Sleaford Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U10/U8 Boys TT

Position Name Club name Rider status Category Points
U10/U8 Boys TT - Results
1.  Harrison Evans Sleaford Whls CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
2.  Samuel Grundy Witham Wheelers Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
3.  Oliver Bailey Witham Wheelers Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
4.  Nathan Hyden Finished 0

4. Nathan Hyden -

Points: 0 | Status: Finished
5.  Monty Wood Bourne Whls CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
6.  Tom Cragg Sleaford Whls CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
7.  Hamish Wood Bourne Whls CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
8.  Oliver Kirkman Finished 0

8. Oliver Kirkman -

Points: 0 | Status: Finished
9.  Samuel Crowley Finished 0

9. Samuel Crowley -

Points: 0 | Status: Finished
10.  Maximilian Kolbert Witham Wheelers Cycling Club Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

U10/U8 Boys Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
U10/U8 Boys Sprint - Results
1.  Tom Cragg Sleaford Whls CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
2.  Oliver Kirkman Finished 0

2. Oliver Kirkman -

Points: 0 | Status: Finished
3.  Hamish Wood Bourne Whls CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
4.  Maximilian Kolbert Witham Wheelers Cycling Club Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
5.  Harrison Evans Sleaford Whls CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
6.  Samuel Grundy Witham Wheelers Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
7.  Oliver Bailey Witham Wheelers Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
8.  Monty Wood Bourne Whls CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
9.  Nathan Hyden Finished 0

9. Nathan Hyden -

Points: 0 | Status: Finished
10.  Samuel Crowley Finished 0

10. Samuel Crowley -

Points: 0 | Status: Finished

U10/U8 Boys Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U10/U8 Boys Scratch - Results
1.  Harrison Evans Sleaford Whls CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
2.  Oliver Bailey Witham Wheelers Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
3.  Monty Wood Bourne Whls CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
4.  Tom Cragg Sleaford Whls CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
5.  Hamish Wood Bourne Whls CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
6.  Samuel Grundy Witham Wheelers Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
7.  Oliver Kirkman Finished 0

7. Oliver Kirkman -

Points: 0 | Status: Finished
8.  Nathan Hyden Finished 0

8. Nathan Hyden -

Points: 0 | Status: Finished
9.  Samuel Crowley Finished 0

9. Samuel Crowley -

Points: 0 | Status: Finished
10.  Maximilian Kolbert Witham Wheelers Cycling Club Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

U10/U8 Boys Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U10/U8 Boys Handicap - Results
1.  Maximilian Kolbert Witham Wheelers Cycling Club Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
2.  Samuel Crowley Finished 0

2. Samuel Crowley -

Points: 0 | Status: Finished
3.  Oliver Kirkman Finished 0

3. Oliver Kirkman -

Points: 0 | Status: Finished
4.  Hamish Wood Bourne Whls CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
5.  Tom Cragg Sleaford Whls CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
6.  Monty Wood Bourne Whls CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
7.  Harrison Evans Sleaford Whls CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
8.  Oliver Bailey Witham Wheelers Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
9.  Tom Cragg Sleaford Whls CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
10.  Nathan Hyden Finished 0

10. Nathan Hyden -

Points: 0 | Status: Finished

U10/U8 Girls TT

Position Name Club name Rider status Category Points
U10/U8 Girls TT - Results
1.  Isla Earth Sleaford Whls CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
2.  Caris Gregory West Suffolk Wheelers Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
3.  Isla Kolbert Witham Wheelers Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
4.  Francesca Rafferty Finished 0

4. Francesca Rafferty -

Points: 0 | Status: Finished
5.  Keira Lewis Sleaford Whls CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
6.  Erica Dodsworth Maldon & District CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U10/U8 Girls Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
U10/U8 Girls Sprint - Results
1.  Isla Earth Sleaford Whls CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
2.  Caris Gregory West Suffolk Wheelers Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
3.  Isla Kolbert Witham Wheelers Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
4.  Francesca Rafferty Finished 0

4. Francesca Rafferty -

Points: 0 | Status: Finished
5.  Keira Lewis Sleaford Whls CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
6.  Erica Dodsworth Maldon & District CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U10/U8 Girls Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U10/U8 Girls Scratch - Results
1.  Isla Earth Sleaford Whls CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
2.  Caris Gregory West Suffolk Wheelers Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
3.  Isla Kolbert Witham Wheelers Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
4.  Francesca Rafferty Finished 0

4. Francesca Rafferty -

Points: 0 | Status: Finished
5.  Keira Lewis Sleaford Whls CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
6.  Erica Dodsworth Maldon & District CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U10/U8 Girls Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U10/U8 Girls Handicap - Results
1.  Erica Dodsworth Maldon & District CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
2.  Keira Lewis Sleaford Whls CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
3.  Francesca Rafferty Finished 0

3. Francesca Rafferty -

Points: 0 | Status: Finished
4.  Caris Gregory West Suffolk Wheelers Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
5.  Isla Kolbert Witham Wheelers Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
6.  Isla Earth Sleaford Whls CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

Freewheelers TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Freewheelers TT - Results
1.  Theo Wan Fenland Clarion CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
2.  Benjamin Robinson Finished 0

2. Benjamin Robinson -

Points: 0 | Status: Finished
3.  Joshua Jones Finished 0

3. Joshua Jones -

Points: 0 | Status: Finished
4.  Annabelle Gould Witham Wheelers Cycling Club Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
5.  Arthur Smith Finished 0

5. Arthur Smith -

Points: 0 | Status: Finished
6.  Ciaran Hyden Finished 0

6. Ciaran Hyden -

Points: 0 | Status: Finished
7.  Alex Mcconnell Finished 0

7. Alex Mcconnell -

Points: 0 | Status: Finished
8.  Harry Cragg Sleaford Whls CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
9.  Charlotte Mcconnell Finished 0

9. Charlotte Mcconnell -

Points: 0 | Status: Finished
10.  Reuben Mcconnell Finished 0

10. Reuben Mcconnell -

Points: 0 | Status: Finished

Freewheelers Sprint A

Position Name Club name Rider status Category Points
Freewheelers Sprint A - Results
1.  Annabelle Gould Witham Wheelers Cycling Club Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
2.  Harry Cragg Sleaford Whls CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
3.  Reuben Mcconnell Finished 0

3. Reuben Mcconnell -

Points: 0 | Status: Finished
4.  Charlotte Mcconnell Finished 0

4. Charlotte Mcconnell -

Points: 0 | Status: Finished

Freewheelers Sprint B

Position Name Club name Rider status Category Points
Freewheelers Sprint B - Results
1.  Theo Wan Fenland Clarion CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
2.  Joshua Jones Finished 0

2. Joshua Jones -

Points: 0 | Status: Finished
3.  Arthur Smith Finished 0

3. Arthur Smith -

Points: 0 | Status: Finished
4.  Benjamin Robinson Finished 0

4. Benjamin Robinson -

Points: 0 | Status: Finished
5.  Ciaran Hyden Finished 0

5. Ciaran Hyden -

Points: 0 | Status: Finished
6.  Alex Mcconnell Finished 0

6. Alex Mcconnell -

Points: 0 | Status: Finished

Freewheelers Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Freewheelers Scratch - Results
1.  Theo Wan Fenland Clarion CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
2.  Joshua Jones Finished 0

2. Joshua Jones -

Points: 0 | Status: Finished
3.  Benjamin Robinson Finished 0

3. Benjamin Robinson -

Points: 0 | Status: Finished
4.  Arthur Smith Finished 0

4. Arthur Smith -

Points: 0 | Status: Finished
5.  Annabelle Gould Witham Wheelers Cycling Club Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
6.  Ciaran Hyden Finished 0

6. Ciaran Hyden -

Points: 0 | Status: Finished
7.  Harry Cragg Sleaford Whls CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

About the Event

The Races

Senior / Junior Men Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Regional C None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Senior / Junior Men Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Regional C+ Band 5 ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Senior / Junior Men Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Regional C+ Band 5 ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Senior / Junior Men 5k Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Regional C+ Band 5 ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Senior / Junior Women Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Regional C+ Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Regional C+, Band 5 (<10 Entrants)
Senior / Junior Women Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Regional C+ Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Regional C+, Band 5 (<10 Entrants)
Senior / Junior Women Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Regional C+ Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Regional C+, Band 5 (<10 Entrants)
Senior / Junior Women 5k Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Regional C+ Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Regional C+, Band 5 (<10 Entrants)
Ladies Invitation Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Regional C+ Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Regional C+, Band 5 (<10 Entrants)
Ladies Invitation TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Regional C+ Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Regional C+, Band 5 (<10 Entrants)
U16 Boys TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U16 Boys Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U16 Boys Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U16 Boys Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U16 Boys Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U16 Girls TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U16 Girls Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U16 Girls Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U16 Girls Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U16 Girls Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U14 Boys TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U14 Boys Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U14 Boys Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U14 Boys Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U14 Boys Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U14 Girls TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U14 Girls Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U14 Girls Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U14 Girls Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U14 Girls Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U12 Boys TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, None
U12 Boys Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, None
U12 Boys Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, None
U12 Boys Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, None
U12 Girls TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, None
U12 Girls Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, None
U12 Girls Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, None
U12 Girls Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
U10/U8 Boys TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, None
U10/U8 Boys Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
U10/U8 Boys Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
U10/U8 Boys Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
U10/U8 Girls TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Youth Only, None
U10/U8 Girls Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
U10/U8 Girls Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
U10/U8 Girls Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Freewheelers TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Go-Ride Racing None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Go-Ride Racing, None
Freewheelers Sprint A Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Go-Ride Racing None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Go-Ride Racing, None
Freewheelers Sprint B Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Go-Ride Racing None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Go-Ride Racing, None
Freewheelers Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 01:00 Go-Ride Racing None ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 01:00
Go-Ride Racing, None
E/1/2/3/4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 12:00 Regional C+ Band 5 ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 12:00
Regional C+, Band 5
U16/U14/U12/U10/U8 (Fixed Wheel) Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 12:00 Youth Only Band 5 ---
Entry:
Sun 22/07/18 – 12:00
Go Ride U14 (by invitation- Freewheel Racing) Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/07/18 12:00 Go-Ride Racing None ---
Entry: On Day: (£4.00)
Sun 22/07/18 – 12:00

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk