Spalding CC Grass Track

Track , Lincolnshire – Saturday, 01 Sep 2018

Event Summary

Event Details

Event URN:

424342

Start Date:

Sat, 1st Sep 2018

Event Type:

Track (Competitive)

Venue:

Pavilion, The Snowden Field, Thorney Road, Crowland, Lincolnshire, PE6 0AL

View map

Series:

National Endurance Grass Track League
Go Green Grass Track Series

Entry close date

Sat, 25th Aug 2018

Results

Confirmed Results

8km National Endurance League

Position Name Club name Rider status Category Points
8km National Endurance League - Results
1.  Laurence Lisher Green Arrow CRT Finished Elite 30
Points: 30 | Status: Finished | Category: Elite
2.  David Mitchinson Contour Cycles Racing Team Finished Elite 25
Points: 25 | Status: Finished | Category: Elite
3.  Matthew Webster Finished Elite 21
Points: 21 | Status: Finished | Category: Elite
4.  Martin Smith Chesterfield Coureurs Finished Elite 17
Points: 17 | Status: Finished | Category: Elite
5.  Tiago Fougo Strada 2020 Finished 2nd 14
Points: 14 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  Phil Lisher Hemel Hempstead CC Finished 2nd 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: 2nd
7.  Ian Clarke Tuxford Clarion CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
8.  Paul Squires Vale of Belvoir Cycling Club Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
9.  Tom Comben Bourne Whls CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
10.  Jeffrey Jones Leicester Forest CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd

Senior Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior Devil - Results
1.  Laurence Lisher Green Arrow CRT Finished Elite 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: Elite
2.  Matthew Webster Finished Elite 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: Elite
3.  Martin Smith Chesterfield Coureurs Finished Elite 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: Elite
4.  David Mitchinson Contour Cycles Racing Team Finished Elite 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: Elite
5.  Phil Lisher Hemel Hempstead CC Finished 2nd 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  Ian Clarke Tuxford Clarion CC Finished 3rd 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 3rd
7.  Tom Comben Bourne Whls CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
8.  Paul Squires Vale of Belvoir Cycling Club Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
9.  Jeffrey Jones Leicester Forest CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd

Senior Unknown Distance

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior Unknown Distance - Results
1.  Tiago Fougo Strada 2020 Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Tom Comben Bourne Whls CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
3.  Paul Squires Vale of Belvoir Cycling Club Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
4.  Jeffrey Jones Leicester Forest CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd

500m Handicap Final

Position Name Club name Rider status Category Points
500m Handicap Final - Results
1.  David Mitchinson Contour Cycles Racing Team Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
2.  Laurence Lisher Green Arrow CRT Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
3.  Tiago Fougo Strada 2020 Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Phil Lisher Hemel Hempstead CC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Martin Smith Chesterfield Coureurs Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
6.  Jeffrey Jones Leicester Forest CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd

Senior 500m Sprint Final

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior 500m Sprint Final - Results
1.  David Mitchinson Contour Cycles Racing Team Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
2.  Martin Smith Chesterfield Coureurs Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
3.  Phil Lisher Hemel Hempstead CC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Laurence Lisher Green Arrow CRT Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
5.  Matthew Webster Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
6.  Ian Clarke Tuxford Clarion CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd

U16 Boys Omnium

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys Omnium - Results
1.  Bryn Richards Bourne Whls CC Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Thomas Wright Spalding Cycling Club Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Samuel Laird Sleaford Wheelers Cycling Club Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A

U16 Girls Omnium

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls Omnium - Results
1.  Elise Hatton Sleaford Wheelers Cycling Club Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Mia Mawson Sleaford Wheelers Cycling Club Finished N/A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: N/A

U14 Boys Omnium

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys Omnium - Results
1.  Alex Galpin Bourne Whls CC Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Dan Galpin Bourne Whls CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Connor Wilkinson Boston Whls CC Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B

U14 Girls Omnium

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls Omnium - Results
1.  Amie Hatton Sleaford Wheelers Cycling Club Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Emily Richards Bourne Whls CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Velvet Bowser Spalding Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U12 Boys Omnium

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys Omnium - Results
1.  Callum Evans Sleaford Wheelers Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  William Wood Bourne Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Ethan Squires Witham Wheelers Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U12 Girls Omnium

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls Omnium - Results
1.  Ellie Mitchinson Cycle Club Ashwell (CCA) Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Jessica Woollas Sleaford Wheelers Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Emilie Comben Bourne Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U10 Boys Omnium

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Boys Omnium - Results
1.  Harry Tozer Fenland Clarion CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
2.  Jack Bowser Spalding Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
3.  Harrison Evans Sleaford Wheelers Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U10 Girls Omnium

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Girls Omnium - Results
1.  Isla Earth Sleaford Wheelers Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U8 Boys Omnium

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Boys Omnium - Results
1.  Tom Cragg Sleaford Wheelers Cycling Club Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
2.  Tristan Bramma Finished 0

2.  Tristan Bramma -

Points: 0 | Status: Finished
3.  Hamish Wood Bourne Whls CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

Youth D Freewheel Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth D Freewheel Boys - Results
1.  Arthur Morley Boston Whls CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
2.  Jacob Booth Finished 0

2.  Jacob Booth -

Points: 0 | Status: Finished
3.  Joshua Jones Finished 0

3.  Joshua Jones -

Points: 0 | Status: Finished

Youth E Freewheel Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth E Freewheel Boys - Results
1.  Simon Morley Boston Whls CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
2.  Monty Clark Finished 0

2.  Monty Clark -

Points: 0 | Status: Finished
3.  Theo Wan Fenland Clarion CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

Youth E Freewheel Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth E Freewheel Girls - Results
1.  Jenny Clarke Finished 0

1.  Jenny Clarke -

Points: 0 | Status: Finished

About the Event

The Races

8km National Endurance League Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 01:00 Regional C+ Band 3 ---
Entry:
Sat 01/09/18 – 01:00
Senior Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 01:00 Regional C+ Band 5 ---
Entry:
Sat 01/09/18 – 01:00
Regional C+, Band 5
Senior Unknown Distance Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 01:00 Regional C None ---
Entry:
Sat 01/09/18 – 01:00
500m Handicap Final Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 01:00 Regional C None ---
Entry:
Sat 01/09/18 – 01:00
Senior 500m Sprint Final Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 01:00 Regional C None ---
Entry:
Sat 01/09/18 – 01:00
U16 Boys Omnium Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sat 01/09/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U16 Girls Omnium Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sat 01/09/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U14 Boys Omnium Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sat 01/09/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U14 Girls Omnium Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sat 01/09/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U12 Boys Omnium Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sat 01/09/18 – 01:00
Youth Only, None
U12 Girls Omnium Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sat 01/09/18 – 01:00
Youth Only, None
U10 Boys Omnium Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sat 01/09/18 – 01:00
Youth Only, None
U10 Girls Omnium Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sat 01/09/18 – 01:00
Youth Only, None
U8 Boys Omnium Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sat 01/09/18 – 01:00
Youth Only, None
Youth D Freewheel Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sat 01/09/18 – 01:00
Youth E Freewheel Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sat 01/09/18 – 01:00
Youth E Freewheel Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sat 01/09/18 – 01:00
E/1/2/3/4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 12:00 Regional C+ Band 5 ---
Entry: On Day: (£20.00)
Sat 01/09/18 – 12:00
Regional C+, Band 5
U12 Omnium Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 12:00 Youth Only None ---
Entry: On Day: (£10.00)
Sat 01/09/18 – 12:00
Youth Only, None
U12/U10/U8 Freewheel Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 12:00 Go-Ride Racing None ---
Entry: On Day: (£5.00)
Sat 01/09/18 – 12:00
Go-Ride Racing, None
U16/U14 Boys Omniums Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 12:00 Youth Only Band 5 ---
Entry: On Day: (£10.00)
Sat 01/09/18 – 12:00
Youth Only, Band 5
U16/U14 Girls Omniums Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 12:00 Youth Only Band 5 ---
Entry: On Day: (£10.00)
Sat 01/09/18 – 12:00
Women Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 12:00 Regional C+ Band 5 ---
Entry: On Day: (£20.00)
Sat 01/09/18 – 12:00
Regional C+, Band 5

Event Summary

Event Details

Event URN:

424342

Start Date:

Sat, 1st Sep 2018

Event Type:

Track (Competitive)

Venue:

Pavilion, The Snowden Field, Thorney Road, Crowland, Lincolnshire, PE6 0AL

View map

Series:

National Endurance Grass Track League
Go Green Grass Track Series

Entry close date

Sat, 25th Aug 2018

Results

Confirmed Results

8km National Endurance League

Position Name Club name Rider status Category Points
8km National Endurance League - Results
1.  Laurence Lisher Green Arrow CRT Finished Elite 30
Points: 30 | Status: Finished | Category: Elite
2.  David Mitchinson Contour Cycles Racing Team Finished Elite 25
Points: 25 | Status: Finished | Category: Elite
3.  Matthew Webster Finished Elite 21
Points: 21 | Status: Finished | Category: Elite
4.  Martin Smith Chesterfield Coureurs Finished Elite 17
Points: 17 | Status: Finished | Category: Elite
5.  Tiago Fougo Strada 2020 Finished 2nd 14
Points: 14 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  Phil Lisher Hemel Hempstead CC Finished 2nd 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: 2nd
7.  Ian Clarke Tuxford Clarion CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
8.  Paul Squires Vale of Belvoir Cycling Club Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
9.  Tom Comben Bourne Whls CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
10.  Jeffrey Jones Leicester Forest CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd

Senior Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior Devil - Results
1.  Laurence Lisher Green Arrow CRT Finished Elite 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: Elite
2.  Matthew Webster Finished Elite 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: Elite
3.  Martin Smith Chesterfield Coureurs Finished Elite 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: Elite
4.  David Mitchinson Contour Cycles Racing Team Finished Elite 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: Elite
5.  Phil Lisher Hemel Hempstead CC Finished 2nd 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  Ian Clarke Tuxford Clarion CC Finished 3rd 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 3rd
7.  Tom Comben Bourne Whls CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
8.  Paul Squires Vale of Belvoir Cycling Club Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
9.  Jeffrey Jones Leicester Forest CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd

Senior Unknown Distance

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior Unknown Distance - Results
1.  Tiago Fougo Strada 2020 Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Tom Comben Bourne Whls CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
3.  Paul Squires Vale of Belvoir Cycling Club Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
4.  Jeffrey Jones Leicester Forest CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd

500m Handicap Final

Position Name Club name Rider status Category Points
500m Handicap Final - Results
1.  David Mitchinson Contour Cycles Racing Team Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
2.  Laurence Lisher Green Arrow CRT Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
3.  Tiago Fougo Strada 2020 Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Phil Lisher Hemel Hempstead CC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Martin Smith Chesterfield Coureurs Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
6.  Jeffrey Jones Leicester Forest CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd

Senior 500m Sprint Final

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior 500m Sprint Final - Results
1.  David Mitchinson Contour Cycles Racing Team Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
2.  Martin Smith Chesterfield Coureurs Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
3.  Phil Lisher Hemel Hempstead CC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Laurence Lisher Green Arrow CRT Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
5.  Matthew Webster Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
6.  Ian Clarke Tuxford Clarion CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd

U16 Boys Omnium

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys Omnium - Results
1.  Bryn Richards Bourne Whls CC Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Thomas Wright Spalding Cycling Club Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Samuel Laird Sleaford Wheelers Cycling Club Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A

U16 Girls Omnium

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls Omnium - Results
1.  Elise Hatton Sleaford Wheelers Cycling Club Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Mia Mawson Sleaford Wheelers Cycling Club Finished N/A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: N/A

U14 Boys Omnium

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys Omnium - Results
1.  Alex Galpin Bourne Whls CC Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Dan Galpin Bourne Whls CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Connor Wilkinson Boston Whls CC Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B

U14 Girls Omnium

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls Omnium - Results
1.  Amie Hatton Sleaford Wheelers Cycling Club Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Emily Richards Bourne Whls CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Velvet Bowser Spalding Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U12 Boys Omnium

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys Omnium - Results
1.  Callum Evans Sleaford Wheelers Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  William Wood Bourne Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Ethan Squires Witham Wheelers Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U12 Girls Omnium

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls Omnium - Results
1.  Ellie Mitchinson Cycle Club Ashwell (CCA) Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Jessica Woollas Sleaford Wheelers Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Emilie Comben Bourne Whls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U10 Boys Omnium

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Boys Omnium - Results
1.  Harry Tozer Fenland Clarion CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
2.  Jack Bowser Spalding Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
3.  Harrison Evans Sleaford Wheelers Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U10 Girls Omnium

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Girls Omnium - Results
1.  Isla Earth Sleaford Wheelers Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U8 Boys Omnium

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Boys Omnium - Results
1.  Tom Cragg Sleaford Wheelers Cycling Club Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
2.  Tristan Bramma Finished 0

2.  Tristan Bramma -

Points: 0 | Status: Finished
3.  Hamish Wood Bourne Whls CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

Youth D Freewheel Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth D Freewheel Boys - Results
1.  Arthur Morley Boston Whls CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
2.  Jacob Booth Finished 0

2.  Jacob Booth -

Points: 0 | Status: Finished
3.  Joshua Jones Finished 0

3.  Joshua Jones -

Points: 0 | Status: Finished

Youth E Freewheel Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth E Freewheel Boys - Results
1.  Simon Morley Boston Whls CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
2.  Monty Clark Finished 0

2.  Monty Clark -

Points: 0 | Status: Finished
3.  Theo Wan Fenland Clarion CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

Youth E Freewheel Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth E Freewheel Girls - Results
1.  Jenny Clarke Finished 0

1.  Jenny Clarke -

Points: 0 | Status: Finished

About the Event

The Races

8km National Endurance League Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 01:00 Regional C+ Band 3 ---
Entry:
Sat 01/09/18 – 01:00
Senior Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 01:00 Regional C+ Band 5 ---
Entry:
Sat 01/09/18 – 01:00
Regional C+, Band 5
Senior Unknown Distance Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 01:00 Regional C None ---
Entry:
Sat 01/09/18 – 01:00
500m Handicap Final Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 01:00 Regional C None ---
Entry:
Sat 01/09/18 – 01:00
Senior 500m Sprint Final Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 01:00 Regional C None ---
Entry:
Sat 01/09/18 – 01:00
U16 Boys Omnium Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sat 01/09/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U16 Girls Omnium Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sat 01/09/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U14 Boys Omnium Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sat 01/09/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U14 Girls Omnium Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 01:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry:
Sat 01/09/18 – 01:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U12 Boys Omnium Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sat 01/09/18 – 01:00
Youth Only, None
U12 Girls Omnium Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sat 01/09/18 – 01:00
Youth Only, None
U10 Boys Omnium Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sat 01/09/18 – 01:00
Youth Only, None
U10 Girls Omnium Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sat 01/09/18 – 01:00
Youth Only, None
U8 Boys Omnium Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sat 01/09/18 – 01:00
Youth Only, None
Youth D Freewheel Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sat 01/09/18 – 01:00
Youth E Freewheel Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sat 01/09/18 – 01:00
Youth E Freewheel Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 01:00 Youth Only None ---
Entry:
Sat 01/09/18 – 01:00
E/1/2/3/4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 12:00 Regional C+ Band 5 ---
Entry: On Day: (£20.00)
Sat 01/09/18 – 12:00
Regional C+, Band 5
U12 Omnium Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 12:00 Youth Only None ---
Entry: On Day: (£10.00)
Sat 01/09/18 – 12:00
Youth Only, None
U12/U10/U8 Freewheel Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 12:00 Go-Ride Racing None ---
Entry: On Day: (£5.00)
Sat 01/09/18 – 12:00
Go-Ride Racing, None
U16/U14 Boys Omniums Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 12:00 Youth Only Band 5 ---
Entry: On Day: (£10.00)
Sat 01/09/18 – 12:00
Youth Only, Band 5
U16/U14 Girls Omniums Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 12:00 Youth Only Band 5 ---
Entry: On Day: (£10.00)
Sat 01/09/18 – 12:00
Women Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/09/18 12:00 Regional C+ Band 5 ---
Entry: On Day: (£20.00)
Sat 01/09/18 – 12:00
Regional C+, Band 5

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk