Knowsley Youth Omnium (Group 2) N.Y.O

Track , Liverpool – Saturday, 12 May 2018

Event Summary

Event Overview

This event is part of the 2018 National Youth Track Omnium Series

There will be no entry on the day so Day Licences shall not be permitted. Entries shall be taken via the British Cycling online entries system with a minimum closing date of 7 days.

Please note the following National Track Omnium Competition Regulation - A rider may only participate within one area competition.

Racing starts at 10

Sign on open at 08.30 and closes at 09.30

Track warm up 09.00 - 09.45. Girls first.

Showers and changing available

Refreshments available in the Hub



Event Details

Event URN:

417985

Start Date:

Sat, 12th May 2018

Event Type:

Track (Competitive)

Venue:

Knowsley Leisure & Culture Park, Longview Drive, Huyton, Knowsley, Liverpool, Merseyside , L36 6EG
View map

Series:

National Youth Track Omnium (Group 2)

Entry close date

Tue, 8th May 2018

Event Organiser:

Tom Leivers
20 West Moss Lane, Lytham St Annes, Lancashire, FY8 4NH
07534281261

Results

Confirmed Results

Youth A Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A Boys - Results
1.  Matti Egglestone Beacon Wheelers Finished A 15
Points: 15 | Status: Finished | Category: A
2.  John Culpan Giant Halifax Race Team Finished A 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: A
3.  Nick Jackson Giant Halifax Race Team Finished A 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: A
4.  Max Poole Bike Box Alan Finished A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: A
5.  Joseph Pidcock PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
6.  Adam Mitchell Sportcity Velo Finished A 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: A
7.  Thomas Lord Eastlands Velo Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
8.  James Harrison Team RL360 Isle Of Man Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
9.  Joshua Clough Team SB Hub Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
10.  Benjamin Peatfield Green Jersey RT Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
11.  Marcus Hiley Giant Halifax Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Finlay Pickering Wold Top Actif RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Matthew Cooil Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Benjamin Stevens Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Daniel Vincent Green Jersey RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Aidan Lawrence C and N Cycles RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Cameron Pilkington Mossley CRT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Aaron Lund Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Ewan Davies Black Line Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Max Girdwood Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Corrin Leeming Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Lachlan Hacker North Cheshire Clarion Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Tom Sheard Giant Halifax Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Benjamin White Stockton Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
25.  Daniels Kucerjavijs Mossley CRT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
26.  Liam Davison East Bradford CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  AJ Hughes Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
28.  Matthew Black Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
29.  Callum Evans Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
30.  Adam Aylwin Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Ben Singer Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
32.  Dylan Kay Bronte Tykes Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
33.  Jules Chadderton Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Youth A Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A Girls - Results
1.  Maisy Vasic Pink Jersey Race Team Finished A 15
Points: 15 | Status: Finished | Category: A
2.  Eve Barrow Salt Ayre Cog Set Finished A 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: A
3.  Tilly Percy Pink Jersey Race Team Finished A 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: A
4.  Darcey Ellis Sportcity Velo Finished A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: A
5.  Niamha Albones Liverpool Century Cycling Acad... Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
6.  Ava Oxley-Szilagyi PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: A
7.  Madelaine Leech Huddersfield Star Wheelers Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
8.  Erin Avill Pink Jersey Race Team Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
9.  Abby Munro Sportcity Velo Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
10.  Rachel Earnshaw East Bradford CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
11.  Shellan Leeming Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Hannah Yates Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Rachael Rose Stockton Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Ciara Gostling Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Youth B Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth B Boys - Results
1.  Harry Jordan Eastlands Velo Finished B 15
Points: 15 | Status: Finished | Category: B
2.  Jamie Brown Innovation Racing Finished B 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: B
3.  Riley Blackmore PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished B 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: B
4.  Xavier Teece-Round Eastlands Velo Finished B 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: B
5.  Aaron Dodd Holmfirth Cycling Club Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
6.  Ralf Holden Team RL360 Isle Of Man Finished B 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: B
7.  Nathan Slack Team RL360 Isle Of Man Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
8.  Thomas Purcell Liverpool Century Cycling Acad... Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
9.  Harry Wilson Eastlands Velo Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
10.  Maxwell Hereward Cycle Sport Pendle Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
11.  Daniel Jackson Eastlands Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Alexander Foster Eastlands Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Harry Radford Eastlands Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Eddie McHugh Team Terminator Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

Youth B Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth B Girls - Results
1.  Evelina Black Sportcity Velo Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Ella Jamieson Clifton CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Leah Wilcox Mossley CRT Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
4.  Grace Rudkin Eastlands Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
5.  Lola Ellis Eastlands Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
6.  Emma Jeffers Eastlands Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
7.  Jacqueline Kinsey Sportcity Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
8.  Hermione Pickering Team Jadan Weldtite-Vive le Ve... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
9.  Eve Davies-Heywood Sportcity Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

Youth C Boys (Non Group Series)

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth C Boys (Non Group Series) - Results
1.  Joseph Cosgrove Southport CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Sebastian Grindley North Cheshire Clarion Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  John White North Cheshire Clarion Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Jude Du Toit Bolsover & District Cycling Cl... Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Matthew Bell Beacon Wheelers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Mackenzie Riley Kirklees Cycling Academy Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  Aaron Gordon-Campbell Eastlands Velo Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  Bryn Lawrence C and N Cycles RT Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
9.  Sebastian Kinsey Eastlands Velo Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
10.  Ethan Haughton Eastlands Velo Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
11.  Matthew White Stockton Wheelers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

Youth C Girls (Non Group Series)

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth C Girls (Non Group Series) - Results
1.  Esther Wong Salt Ayre Cog Set Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Florence Greenhalgh East Bradford CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Megan Lloyd Harry Middleton Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

About the Event

Info for Riders

Every effort will be taken for the event to go ahead and the programme to be adhered to. In the event of a poor weather forecast please check your emails before leaving home.

The Races

Youth A Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 12/05/18 10:00 Youth Only Band 4 ---
Sat 12/05/18 – 10:00
Youth Only, Band 4
Youth A Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 12/05/18 10:00 Youth Only Band 4 ---
Sat 12/05/18 – 10:00
Youth Only, Band 4
Youth B Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 12/05/18 10:00 Youth Only Band 4 ---
Sat 12/05/18 – 10:00
Youth Only, Band 4
Youth B Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 12/05/18 10:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Sat 12/05/18 – 10:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
Youth C Boys (Non Group Series) Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 12/05/18 10:00 Youth Only None ---
Sat 12/05/18 – 10:00
Youth C Girls (Non Group Series) Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 12/05/18 10:00 Youth Only None ---
Sat 12/05/18 – 10:00

Event Summary

Event Overview

This event is part of the 2018 National Youth Track Omnium Series

There will be no entry on the day so Day Licences shall not be permitted. Entries shall be taken via the British Cycling online entries system with a minimum closing date of 7 days.

Please note the following National Track Omnium Competition Regulation - A rider may only participate within one area competition.

Racing starts at 10

Sign on open at 08.30 and closes at 09.30

Track warm up 09.00 - 09.45. Girls first.

Showers and changing available

Refreshments available in the Hub



Event Details

Event URN:

417985

Start Date:

Sat, 12th May 2018

Event Type:

Track (Competitive)

Venue:

Knowsley Leisure & Culture Park, Longview Drive, Huyton, Knowsley, Liverpool, Merseyside , L36 6EG
View map

Series:

National Youth Track Omnium (Group 2)

Entry close date

Tue, 8th May 2018

Event Organiser:

Tom Leivers
20 West Moss Lane, Lytham St Annes, Lancashire, FY8 4NH
07534281261

Results

Confirmed Results

Youth A Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A Boys - Results
1.  Matti Egglestone Beacon Wheelers Finished A 15
Points: 15 | Status: Finished | Category: A
2.  John Culpan Giant Halifax Race Team Finished A 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: A
3.  Nick Jackson Giant Halifax Race Team Finished A 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: A
4.  Max Poole Bike Box Alan Finished A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: A
5.  Joseph Pidcock PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
6.  Adam Mitchell Sportcity Velo Finished A 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: A
7.  Thomas Lord Eastlands Velo Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
8.  James Harrison Team RL360 Isle Of Man Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
9.  Joshua Clough Team SB Hub Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
10.  Benjamin Peatfield Green Jersey RT Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
11.  Marcus Hiley Giant Halifax Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Finlay Pickering Wold Top Actif RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Matthew Cooil Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Benjamin Stevens Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Daniel Vincent Green Jersey RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Aidan Lawrence C and N Cycles RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Cameron Pilkington Mossley CRT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Aaron Lund Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Ewan Davies Black Line Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Max Girdwood Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Corrin Leeming Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Lachlan Hacker North Cheshire Clarion Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Tom Sheard Giant Halifax Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Benjamin White Stockton Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
25.  Daniels Kucerjavijs Mossley CRT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
26.  Liam Davison East Bradford CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  AJ Hughes Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
28.  Matthew Black Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
29.  Callum Evans Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
30.  Adam Aylwin Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Ben Singer Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
32.  Dylan Kay Bronte Tykes Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
33.  Jules Chadderton Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Youth A Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A Girls - Results
1.  Maisy Vasic Pink Jersey Race Team Finished A 15
Points: 15 | Status: Finished | Category: A
2.  Eve Barrow Salt Ayre Cog Set Finished A 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: A
3.  Tilly Percy Pink Jersey Race Team Finished A 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: A
4.  Darcey Ellis Sportcity Velo Finished A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: A
5.  Niamha Albones Liverpool Century Cycling Acad... Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
6.  Ava Oxley-Szilagyi PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: A
7.  Madelaine Leech Huddersfield Star Wheelers Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
8.  Erin Avill Pink Jersey Race Team Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
9.  Abby Munro Sportcity Velo Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
10.  Rachel Earnshaw East Bradford CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
11.  Shellan Leeming Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Hannah Yates Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Rachael Rose Stockton Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Ciara Gostling Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Youth B Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth B Boys - Results
1.  Harry Jordan Eastlands Velo Finished B 15
Points: 15 | Status: Finished | Category: B
2.  Jamie Brown Innovation Racing Finished B 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: B
3.  Riley Blackmore PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished B 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: B
4.  Xavier Teece-Round Eastlands Velo Finished B 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: B
5.  Aaron Dodd Holmfirth Cycling Club Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
6.  Ralf Holden Team RL360 Isle Of Man Finished B 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: B
7.  Nathan Slack Team RL360 Isle Of Man Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
8.  Thomas Purcell Liverpool Century Cycling Acad... Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
9.  Harry Wilson Eastlands Velo Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
10.  Maxwell Hereward Cycle Sport Pendle Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
11.  Daniel Jackson Eastlands Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Alexander Foster Eastlands Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Harry Radford Eastlands Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Eddie McHugh Team Terminator Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

Youth B Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth B Girls - Results
1.  Evelina Black Sportcity Velo Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Ella Jamieson Clifton CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Leah Wilcox Mossley CRT Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
4.  Grace Rudkin Eastlands Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
5.  Lola Ellis Eastlands Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
6.  Emma Jeffers Eastlands Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
7.  Jacqueline Kinsey Sportcity Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
8.  Hermione Pickering Team Jadan Weldtite-Vive le Ve... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
9.  Eve Davies-Heywood Sportcity Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

Youth C Boys (Non Group Series)

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth C Boys (Non Group Series) - Results
1.  Joseph Cosgrove Southport CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Sebastian Grindley North Cheshire Clarion Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  John White North Cheshire Clarion Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Jude Du Toit Bolsover & District Cycling Cl... Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Matthew Bell Beacon Wheelers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Mackenzie Riley Kirklees Cycling Academy Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  Aaron Gordon-Campbell Eastlands Velo Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  Bryn Lawrence C and N Cycles RT Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
9.  Sebastian Kinsey Eastlands Velo Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
10.  Ethan Haughton Eastlands Velo Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
11.  Matthew White Stockton Wheelers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

Youth C Girls (Non Group Series)

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth C Girls (Non Group Series) - Results
1.  Esther Wong Salt Ayre Cog Set Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Florence Greenhalgh East Bradford CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Megan Lloyd Harry Middleton Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

About the Event

Info for Riders

Every effort will be taken for the event to go ahead and the programme to be adhered to. In the event of a poor weather forecast please check your emails before leaving home.

The Races

Youth A Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 12/05/18 10:00 Youth Only Band 4 ---
Sat 12/05/18 – 10:00
Youth Only, Band 4
Youth A Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 12/05/18 10:00 Youth Only Band 4 ---
Sat 12/05/18 – 10:00
Youth Only, Band 4
Youth B Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 12/05/18 10:00 Youth Only Band 4 ---
Sat 12/05/18 – 10:00
Youth Only, Band 4
Youth B Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 12/05/18 10:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Sat 12/05/18 – 10:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
Youth C Boys (Non Group Series) Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 12/05/18 10:00 Youth Only None ---
Sat 12/05/18 – 10:00
Youth C Girls (Non Group Series) Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 12/05/18 10:00 Youth Only None ---
Sat 12/05/18 – 10:00

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk