Full Gas Winter Track League 2017-2018 #08

Track League , London – Thursday, 07 Dec 2017

Event Summary

Event Overview

Our 2017-2018 Winter Track League begins on 31st October 2017 and will run through to the end of March 2018.

Racing will take place WEEKLY on Tuesday evenings and FORTNIGHTLY on Thursday evenings.  A list of dates plus information on licencing, membership and Terms & Conditions can all be found on our website.

Tuesdays will be for Mens A, B, and C groups, and Thursdays will be for Women, Mens B and Mens C groups.

League Membership is compulsory and racing is open to riders aged 16 and over.

All riders are required to have Gold or Silver BC membership and must have a full racing licence.  A fully completed Indoor Track Accreditation and previous relevant racing experience are also requirements for this league.

Event Details

Event URN:

417551

Start Date:

Thu, 7th Dec 2017

Event Type:

Track League (Competitive)

Venue:

Lee Valley Velodrome, Queen Elizabeth Olympic Park, Stratford, London, E20 3AB

View map

Results

Confirmed Results

C Group Warm-up Scratch Race

Position Name Club name Rider status Category Points
C Group Warm-up Scratch Race - Results
1.  Graham Fidler Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
2.  Andrew Sinclair Essex Roads CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
3.  Nicholas Smith Brighton Excelsior CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
4.  James Chapman Islington Cycling Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
5.  Simon Howes Lovelo Cinelli RT Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
6.  Olly Worley Welwyn Wheelers CC Finished 0
Points: 0 | Status: Finished

Womens Warm-up Scratch Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Womens Warm-up Scratch Race - Results
1.  Kate Wootton Lee Valley Youth Cycling Club Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Sarah Walsh Bonito Squadra Corse Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
3.  Joanna Smith Thanet RC Race Team Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
4.  Michelle Arthurs-Brennan Norwood Paragon CC Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
5.  Christine Robson VC Londres Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
6.  Eeva Sarlin Velociposse Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd

B Group Warm-up Scratch Race

Position Name Club name Rider status Category Points
B Group Warm-up Scratch Race - Results
1.  Calvin Cheung Cycling Club Hackney Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
2.  Stephen Aslin Twickenham CC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  David Mitchinson Contour Cycles Racing Team Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
4.  Alaric Lester Hastings & St Leonards CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
5.  Brett Travers VC Revolution Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
6.  Keith Bryceland Finished 0
Points: 0 | Status: Finished

C Group Reverse Win-Out

Position Name Club name Rider status Category Points
C Group Reverse Win-Out - Results
1.  James Chapman Islington Cycling Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
2.  Andrew Sinclair Essex Roads CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
3.  Graham Fidler Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
4.  Olly Worley Welwyn Wheelers CC Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
5.  Glenn Grant Eagle RC Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
6.  Jeff Woods Rapha Cycling Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th

Womens Reverse Win-Out

Position Name Club name Rider status Category Points
Womens Reverse Win-Out - Results
1.  Rachel Jary VC Londres Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
2.  Kate Wootton Lee Valley Youth Cycling Club Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Joanna Smith Thanet RC Race Team Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
4.  Imogen Cotter Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
5.  Eeva Sarlin Velociposse Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
6.  Michelle Arthurs-Brennan Norwood Paragon CC Finished 0
Points: 0 | Status: Finished

B Group Reverse Win-Out

Position Name Club name Rider status Category Points
B Group Reverse Win-Out - Results
1.  Ian Hayter Contour Cycles Racing Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Stuart Gedge Ipswich Bicycle Club Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
3.  Rob Milnes Thanet RC Race Team Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
4.  Peter Ritchie London Dynamo Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
5.  Paul Stewart Team V-Sprint Racing Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
6.  Alaric Lester Hastings & St Leonards CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd

C Group 40 Lap Points Race

Position Name Club name Rider status Category Points
C Group 40 Lap Points Race - Results
1.  James Chapman Islington Cycling Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
2.  Olly Worley Welwyn Wheelers CC Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
3.  Jeff Woods Rapha Cycling Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
4.  Glenn Grant Eagle RC Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
5.  Graham Fidler Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
6.  Rhalf Lo Turco Hornchurch Cycle Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th

Womens 40 Lap Points Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Womens 40 Lap Points Race - Results
1.  Rachel Jary VC Londres Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
2.  Josie Griffin Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
3.  Eeva Sarlin Velociposse Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
4.  Mia Griffin Finished N/A 0

4. Mia Griffin -

Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
5.  Kate Wootton Lee Valley Youth Cycling Club Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  Christine Robson VC Londres Finished 0
Points: 0 | Status: Finished

B Group 50 Lap Points Race

Position Name Club name Rider status Category Points
B Group 50 Lap Points Race - Results
1.  Stephen Aslin Twickenham CC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Calvin Cheung Cycling Club Hackney Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
3.  David Mitchinson Contour Cycles Racing Team Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
4.  Brett Travers VC Revolution Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
5.  Paul Stewart Team V-Sprint Racing Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
6.  Nick Vriend Finished 0

6. Nick Vriend -

Points: 0 | Status: Finished

C Group Elimination/Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
C Group Elimination/Scratch - Results
1.  Jeff Woods Rapha Cycling Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
2.  James Chapman Islington Cycling Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
3.  Rhalf Lo Turco Hornchurch Cycle Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
4.  Mark Taylor Team Sidcup Cycles Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
5.  Nicholas Smith Brighton Excelsior CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
6.  Andrew Sinclair Essex Roads CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th

Womens Elimination/Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Womens Elimination/Scratch - Results
1.  Rachel Jary VC Londres Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
2.  Josie Griffin Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
3.  Joanna Smith Thanet RC Race Team Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
4.  Eeva Sarlin Velociposse Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
5.  Christine Robson VC Londres Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
6.  Kate Wootton Lee Valley Youth Cycling Club Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd

B Group Elimination/Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
B Group Elimination/Scratch - Results
1.  Stephen Aslin Twickenham CC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  David Mitchinson Contour Cycles Racing Team Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
3.  Alaric Lester Hastings & St Leonards CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
4.  Brett Travers VC Revolution Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
5.  Stuart Gedge Ipswich Bicycle Club Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
6.  Paul Stewart Team V-Sprint Racing Finished 0
Points: 0 | Status: Finished

About the Event

Info for Riders

Please read all event information and Terms & Conditions on our website before completing your race entries.

http://www.fullgascycling.co.uk/lvvp-winter-track-league/

Entries will be accepted approximately one week before each event. Once accepted, entry fees cannot be refunded or transferred.  

The organisers will confirm which group you have been placed in prior to the start of the league.

The Races

C Group Warm-up Scratch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 07/12/17 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 07/12/17 – 01:00
Womens Warm-up Scratch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 07/12/17 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 07/12/17 – 01:00
B Group Warm-up Scratch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 07/12/17 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 07/12/17 – 01:00
C Group Reverse Win-Out Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 07/12/17 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 07/12/17 – 01:00
Womens Reverse Win-Out Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 07/12/17 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 07/12/17 – 01:00
B Group Reverse Win-Out Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 07/12/17 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 07/12/17 – 01:00
C Group 40 Lap Points Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 07/12/17 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 07/12/17 – 01:00
Womens 40 Lap Points Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 07/12/17 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 07/12/17 – 01:00
B Group 50 Lap Points Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 07/12/17 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 07/12/17 – 01:00
C Group Elimination/Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 07/12/17 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 07/12/17 – 01:00
Womens Elimination/Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 07/12/17 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 07/12/17 – 01:00
B Group Elimination/Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 07/12/17 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 07/12/17 – 01:00
B Group Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 07/12/17 19:00 Regional C None --- 03 hr
Entry: On Day: (£25.00)
Thu 07/12/17 – 19:00
Regional C, None
03 hr
C Group Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 07/12/17 19:00 Regional C None --- 03 hr
Entry: On Day: (£25.00)
Thu 07/12/17 – 19:00
Regional C, None
03 hr
Womens Group Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 07/12/17 19:00 Regional C None --- 03 hr
Entry: On Day: (£25.00)
Thu 07/12/17 – 19:00
Regional C, None
03 hr

Event Summary

Event Overview

Our 2017-2018 Winter Track League begins on 31st October 2017 and will run through to the end of March 2018.

Racing will take place WEEKLY on Tuesday evenings and FORTNIGHTLY on Thursday evenings.  A list of dates plus information on licencing, membership and Terms & Conditions can all be found on our website.

Tuesdays will be for Mens A, B, and C groups, and Thursdays will be for Women, Mens B and Mens C groups.

League Membership is compulsory and racing is open to riders aged 16 and over.

All riders are required to have Gold or Silver BC membership and must have a full racing licence.  A fully completed Indoor Track Accreditation and previous relevant racing experience are also requirements for this league.

Event Details

Event URN:

417551

Start Date:

Thu, 7th Dec 2017

Event Type:

Track League (Competitive)

Venue:

Lee Valley Velodrome, Queen Elizabeth Olympic Park, Stratford, London, E20 3AB

View map

Results

Confirmed Results

C Group Warm-up Scratch Race

Position Name Club name Rider status Category Points
C Group Warm-up Scratch Race - Results
1.  Graham Fidler Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
2.  Andrew Sinclair Essex Roads CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
3.  Nicholas Smith Brighton Excelsior CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
4.  James Chapman Islington Cycling Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
5.  Simon Howes Lovelo Cinelli RT Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
6.  Olly Worley Welwyn Wheelers CC Finished 0
Points: 0 | Status: Finished

Womens Warm-up Scratch Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Womens Warm-up Scratch Race - Results
1.  Kate Wootton Lee Valley Youth Cycling Club Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Sarah Walsh Bonito Squadra Corse Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
3.  Joanna Smith Thanet RC Race Team Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
4.  Michelle Arthurs-Brennan Norwood Paragon CC Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
5.  Christine Robson VC Londres Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
6.  Eeva Sarlin Velociposse Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd

B Group Warm-up Scratch Race

Position Name Club name Rider status Category Points
B Group Warm-up Scratch Race - Results
1.  Calvin Cheung Cycling Club Hackney Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
2.  Stephen Aslin Twickenham CC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  David Mitchinson Contour Cycles Racing Team Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
4.  Alaric Lester Hastings & St Leonards CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
5.  Brett Travers VC Revolution Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
6.  Keith Bryceland Finished 0
Points: 0 | Status: Finished

C Group Reverse Win-Out

Position Name Club name Rider status Category Points
C Group Reverse Win-Out - Results
1.  James Chapman Islington Cycling Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
2.  Andrew Sinclair Essex Roads CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
3.  Graham Fidler Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
4.  Olly Worley Welwyn Wheelers CC Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
5.  Glenn Grant Eagle RC Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
6.  Jeff Woods Rapha Cycling Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th

Womens Reverse Win-Out

Position Name Club name Rider status Category Points
Womens Reverse Win-Out - Results
1.  Rachel Jary VC Londres Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
2.  Kate Wootton Lee Valley Youth Cycling Club Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Joanna Smith Thanet RC Race Team Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
4.  Imogen Cotter Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
5.  Eeva Sarlin Velociposse Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
6.  Michelle Arthurs-Brennan Norwood Paragon CC Finished 0
Points: 0 | Status: Finished

B Group Reverse Win-Out

Position Name Club name Rider status Category Points
B Group Reverse Win-Out - Results
1.  Ian Hayter Contour Cycles Racing Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Stuart Gedge Ipswich Bicycle Club Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
3.  Rob Milnes Thanet RC Race Team Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
4.  Peter Ritchie London Dynamo Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
5.  Paul Stewart Team V-Sprint Racing Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
6.  Alaric Lester Hastings & St Leonards CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd

C Group 40 Lap Points Race

Position Name Club name Rider status Category Points
C Group 40 Lap Points Race - Results
1.  James Chapman Islington Cycling Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
2.  Olly Worley Welwyn Wheelers CC Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
3.  Jeff Woods Rapha Cycling Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
4.  Glenn Grant Eagle RC Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
5.  Graham Fidler Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
6.  Rhalf Lo Turco Hornchurch Cycle Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th

Womens 40 Lap Points Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Womens 40 Lap Points Race - Results
1.  Rachel Jary VC Londres Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
2.  Josie Griffin Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
3.  Eeva Sarlin Velociposse Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
4.  Mia Griffin Finished N/A 0

4. Mia Griffin -

Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
5.  Kate Wootton Lee Valley Youth Cycling Club Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  Christine Robson VC Londres Finished 0
Points: 0 | Status: Finished

B Group 50 Lap Points Race

Position Name Club name Rider status Category Points
B Group 50 Lap Points Race - Results
1.  Stephen Aslin Twickenham CC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Calvin Cheung Cycling Club Hackney Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
3.  David Mitchinson Contour Cycles Racing Team Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
4.  Brett Travers VC Revolution Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
5.  Paul Stewart Team V-Sprint Racing Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
6.  Nick Vriend Finished 0

6. Nick Vriend -

Points: 0 | Status: Finished

C Group Elimination/Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
C Group Elimination/Scratch - Results
1.  Jeff Woods Rapha Cycling Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
2.  James Chapman Islington Cycling Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
3.  Rhalf Lo Turco Hornchurch Cycle Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
4.  Mark Taylor Team Sidcup Cycles Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
5.  Nicholas Smith Brighton Excelsior CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
6.  Andrew Sinclair Essex Roads CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th

Womens Elimination/Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Womens Elimination/Scratch - Results
1.  Rachel Jary VC Londres Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
2.  Josie Griffin Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
3.  Joanna Smith Thanet RC Race Team Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
4.  Eeva Sarlin Velociposse Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
5.  Christine Robson VC Londres Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
6.  Kate Wootton Lee Valley Youth Cycling Club Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd

B Group Elimination/Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
B Group Elimination/Scratch - Results
1.  Stephen Aslin Twickenham CC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  David Mitchinson Contour Cycles Racing Team Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
3.  Alaric Lester Hastings & St Leonards CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
4.  Brett Travers VC Revolution Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
5.  Stuart Gedge Ipswich Bicycle Club Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
6.  Paul Stewart Team V-Sprint Racing Finished 0
Points: 0 | Status: Finished

About the Event

Info for Riders

Please read all event information and Terms & Conditions on our website before completing your race entries.

http://www.fullgascycling.co.uk/lvvp-winter-track-league/

Entries will be accepted approximately one week before each event. Once accepted, entry fees cannot be refunded or transferred.  

The organisers will confirm which group you have been placed in prior to the start of the league.

The Races

C Group Warm-up Scratch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 07/12/17 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 07/12/17 – 01:00
Womens Warm-up Scratch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 07/12/17 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 07/12/17 – 01:00
B Group Warm-up Scratch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 07/12/17 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 07/12/17 – 01:00
C Group Reverse Win-Out Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 07/12/17 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 07/12/17 – 01:00
Womens Reverse Win-Out Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 07/12/17 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 07/12/17 – 01:00
B Group Reverse Win-Out Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 07/12/17 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 07/12/17 – 01:00
C Group 40 Lap Points Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 07/12/17 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 07/12/17 – 01:00
Womens 40 Lap Points Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 07/12/17 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 07/12/17 – 01:00
B Group 50 Lap Points Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 07/12/17 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 07/12/17 – 01:00
C Group Elimination/Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 07/12/17 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 07/12/17 – 01:00
Womens Elimination/Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 07/12/17 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 07/12/17 – 01:00
B Group Elimination/Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 07/12/17 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 07/12/17 – 01:00
B Group Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 07/12/17 19:00 Regional C None --- 03 hr
Entry: On Day: (£25.00)
Thu 07/12/17 – 19:00
Regional C, None
03 hr
C Group Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 07/12/17 19:00 Regional C None --- 03 hr
Entry: On Day: (£25.00)
Thu 07/12/17 – 19:00
Regional C, None
03 hr
Womens Group Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 07/12/17 19:00 Regional C None --- 03 hr
Entry: On Day: (£25.00)
Thu 07/12/17 – 19:00
Regional C, None
03 hr

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk