Portsmouth Evening Circuits #2

Closed Circuit , Portsmouth – Wednesday, 11 Apr 2018

Event Summary

Event Details

Event URN:

417423

Start Date:

Wed, 11th Apr 2018

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Mountbatten Centre, Alexandra Park, Portsmouth, Hampshire, PO2 9QA

View map

Results

Confirmed Results

E/1/2

Position Name Club name Rider status Category Points
E/1/2 - Results
1.  Justin Hoy Nuun-Sigma Sports-London Finished Elite 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: Elite
2.  Lewis Atkins TAAP Cervelo Finished 1st 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 1st
3.  Benjamin Marks Morvelo Basso RT Finished Elite 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: Elite
4.  Matthew Allsopp Wightlink,Wight Mountain CRT. Finished 2nd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Rory Barrett Southborough & District Whls Finished 2nd 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  Adam Littlechild Racing Club Ravenna Finished 2nd 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 2nd
7.  Anthony Roberts Meudon Sovereign Pedal Heaven ... Finished 2nd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 2nd
8.  Martin Rowland Primera-TeamJobs Finished 2nd 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 2nd
9.  Dexter Fox Army Cycling Union Finished 2nd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 2nd
10.  Harry Horsman Cadence Cycling Performance Finished 2nd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 2nd
11.  Mike Smith Finished 1st 0

11. Mike Smith -

Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
12.  Alex Randall Twickenham CC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
13.  Joseph Clark I-Team Cyclists' Club Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
14.  Tom Budden Sotonia CC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
15.  Frank Kilsby VC St Raphael Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
16.  Ryan Smith Morvelo Basso RT Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
17.  Matthew Downie TAAP Cervelo Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
18.  Will Ranoe Morvelo Basso RT Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
19.  Matt Twelvetrees The Cycle Room Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
20.  Alex Collins Primera-TeamJobs Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd

3rd Cat only

Position Name Club name Rider status Category Points
3rd Cat only - Results
1.  Samuel Clark I-Team Cyclists' Club Finished 3rd 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 3rd
2.  Charlie Walters Primera-TeamJobs Finished 3rd 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 3rd
3.  Joe Parker Blazing Saddles Cycles Finished 3rd 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 3rd
4.  Tim Blackmore Racing Club Ravenna Finished 3rd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 3rd
5.  Will Cooper Hargroves-Ridley-Montezuma's Finished 3rd 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 3rd
6.  Russell Speight Sotonia CC Finished 3rd 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 3rd
7.  Ben Dixon Royal Navy & Royal Marines CA Finished 3rd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 3rd
8.  Luke Jerome Racing Club Ravenna Finished 3rd 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 3rd
9.  Stuart Thompson VC St Raphael Finished 3rd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 3rd
10.  Tony Boness Blazing Saddles Cycles Finished 3rd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 3rd
11.  Andrew Lindsay Surrey Hills Cycleworks Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
12.  Thomas Treagus Hargroves-Ridley-Montezuma's Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
13.  James Kenward Finished 3rd 0

13. James Kenward -

Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
14.  David Bone Racing Club Ravenna Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
15.  Nicholas Bell Blazing Saddles Cycles Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
16.  Philip Palmer Twickenham CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
17.  Nicholas Hale Farnborough & Camberley CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
18.  Lawrence Symes TPH Racing Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
19.  Sam Stewart Racing Club Ravenna Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
20.  Harry Johnson The Hub Cycleworks Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
21.  Gary Chambers Nopinz Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
22.  Mark Herbert Fareham Wheelers Cycling Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
23.  Jason Ginn The Cycle Room Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
24.  Vaughan Marris Fareham Wheelers Cycling Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
25.  Ollie Suatt VC Meudon Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
26.  Simon Walters Velo Club Venta Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
27.  Emyr Griffiths Racing Club Ravenna Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
--- Laurence McCall VCGH Did not start 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 3rd
--- Andrew Page Portsmouth North End CC Did not start 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 3rd

U16 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys - Results
1.  Owen Giles Portsmouth North End CC Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Theo Bugg VC Meudon Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Matthew Houlberg Portsmouth North End CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
4.  Matthew Day Solent Pirates Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Ethan Court VC Meudon Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Caelan McNamara VC Meudon Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Benjamin Finbow VC Meudon Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Danny Havey Fareham Wheelers Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Luke van Oudtshoorn Finished 0

9. Luke van Oudtshoorn -

Points: 0 | Status: Finished

U16 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls - Results
1.  Izzy Brickell Fareham Wheelers Cycling Club Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Freya Richardson Portsmouth North End CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A

U14 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys - Results
1.  William Smith Verulam - reallymoving.com Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Matthew Gilmour Velo Club Venta Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Oscar Pratt Velo Club Venta Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B

U14 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls - Results
1.  Elena Day Solent Pirates Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B

U12 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys - Results
1.  Alexander Murphy Velo Club Venta Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U12 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls - Results
1.  Rebecca Carter Palmer Park Velo RT Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Amber Richardson Portsmouth North End CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Grace Richardson Portsmouth North End CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U10 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Boys - Results
1.  Harrison Hendy Bike Jockey CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
2.  Myles Bradley Bike Jockey CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U10 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Girls - Results
1.  Skye Martingale Sotonia CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U8 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Girls - Results
1.  Jaya Martingale Sotonia CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

About the Event

The Races

E/1/2 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/04/18 19:25 Regional C+ Band 5 --- 45 mins
Entry: On Day: (£18.00)
Wed 11/04/18 – 19:25
Regional C+, Band 5
45 mins
3rd Cat only Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/04/18 18:50 Regional C+ Band 5 --- 35 mins
Entry: On Day: (£18.00)
Wed 11/04/18 – 18:50
Regional C+, Band 5
35 mins
U16 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/04/18 18:30 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) --- 25 mins
Entry: On Day: (£5.00)
Wed 11/04/18 – 18:30
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
25 mins
U16 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/04/18 18:30 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) --- 25 mins
Entry: On Day: (£5.00)
Wed 11/04/18 – 18:30
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
25 mins
U14 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/04/18 18:30 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) --- 25 mins
Entry: On Day: (£5.00)
Wed 11/04/18 – 18:30
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
25 mins
U14 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/04/18 18:30 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) --- 25 mins
Entry: On Day: (£5.00)
Wed 11/04/18 – 18:30
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
25 mins
U12 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/04/18 18:15 Youth Only None --- 15 mins
Entry: On Day: (£5.00)
Wed 11/04/18 – 18:15
Youth Only, None
15 mins
U12 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/04/18 18:15 Youth Only None --- 15 mins
Entry: On Day: (£5.00)
Wed 11/04/18 – 18:15
Youth Only, None
15 mins
U10 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/04/18 18:00 Youth Only None --- 10 mins
Entry: On Day: (£5.00)
Wed 11/04/18 – 18:00
Youth Only, None
10 mins
U10 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/04/18 18:00 Youth Only None --- 10 mins
Entry: On Day: (£5.00)
Wed 11/04/18 – 18:00
Youth Only, None
10 mins
U8 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/04/18 18:00 Youth Only None --- 10 mins
Entry: On Day: (£5.00)
Wed 11/04/18 – 18:00
Youth Only, None
10 mins
U8 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/04/18 18:00 Youth Only None --- 10 mins
Entry: On Day: (£5.00)
Wed 11/04/18 – 18:00
Youth Only, None
10 mins

Event Summary

Event Details

Event URN:

417423

Start Date:

Wed, 11th Apr 2018

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Mountbatten Centre, Alexandra Park, Portsmouth, Hampshire, PO2 9QA

View map

Results

Confirmed Results

E/1/2

Position Name Club name Rider status Category Points
E/1/2 - Results
1.  Justin Hoy Nuun-Sigma Sports-London Finished Elite 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: Elite
2.  Lewis Atkins TAAP Cervelo Finished 1st 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 1st
3.  Benjamin Marks Morvelo Basso RT Finished Elite 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: Elite
4.  Matthew Allsopp Wightlink,Wight Mountain CRT. Finished 2nd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Rory Barrett Southborough & District Whls Finished 2nd 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  Adam Littlechild Racing Club Ravenna Finished 2nd 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 2nd
7.  Anthony Roberts Meudon Sovereign Pedal Heaven ... Finished 2nd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 2nd
8.  Martin Rowland Primera-TeamJobs Finished 2nd 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 2nd
9.  Dexter Fox Army Cycling Union Finished 2nd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 2nd
10.  Harry Horsman Cadence Cycling Performance Finished 2nd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 2nd
11.  Mike Smith Finished 1st 0

11. Mike Smith -

Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
12.  Alex Randall Twickenham CC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
13.  Joseph Clark I-Team Cyclists' Club Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
14.  Tom Budden Sotonia CC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
15.  Frank Kilsby VC St Raphael Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
16.  Ryan Smith Morvelo Basso RT Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
17.  Matthew Downie TAAP Cervelo Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
18.  Will Ranoe Morvelo Basso RT Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
19.  Matt Twelvetrees The Cycle Room Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
20.  Alex Collins Primera-TeamJobs Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd

3rd Cat only

Position Name Club name Rider status Category Points
3rd Cat only - Results
1.  Samuel Clark I-Team Cyclists' Club Finished 3rd 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 3rd
2.  Charlie Walters Primera-TeamJobs Finished 3rd 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 3rd
3.  Joe Parker Blazing Saddles Cycles Finished 3rd 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 3rd
4.  Tim Blackmore Racing Club Ravenna Finished 3rd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 3rd
5.  Will Cooper Hargroves-Ridley-Montezuma's Finished 3rd 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 3rd
6.  Russell Speight Sotonia CC Finished 3rd 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 3rd
7.  Ben Dixon Royal Navy & Royal Marines CA Finished 3rd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 3rd
8.  Luke Jerome Racing Club Ravenna Finished 3rd 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 3rd
9.  Stuart Thompson VC St Raphael Finished 3rd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 3rd
10.  Tony Boness Blazing Saddles Cycles Finished 3rd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 3rd
11.  Andrew Lindsay Surrey Hills Cycleworks Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
12.  Thomas Treagus Hargroves-Ridley-Montezuma's Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
13.  James Kenward Finished 3rd 0

13. James Kenward -

Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
14.  David Bone Racing Club Ravenna Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
15.  Nicholas Bell Blazing Saddles Cycles Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
16.  Philip Palmer Twickenham CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
17.  Nicholas Hale Farnborough & Camberley CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
18.  Lawrence Symes TPH Racing Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
19.  Sam Stewart Racing Club Ravenna Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
20.  Harry Johnson The Hub Cycleworks Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
21.  Gary Chambers Nopinz Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
22.  Mark Herbert Fareham Wheelers Cycling Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
23.  Jason Ginn The Cycle Room Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
24.  Vaughan Marris Fareham Wheelers Cycling Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
25.  Ollie Suatt VC Meudon Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
26.  Simon Walters Velo Club Venta Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
27.  Emyr Griffiths Racing Club Ravenna Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
--- Laurence McCall VCGH Did not start 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 3rd
--- Andrew Page Portsmouth North End CC Did not start 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 3rd

U16 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys - Results
1.  Owen Giles Portsmouth North End CC Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Theo Bugg VC Meudon Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Matthew Houlberg Portsmouth North End CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
4.  Matthew Day Solent Pirates Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Ethan Court VC Meudon Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Caelan McNamara VC Meudon Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Benjamin Finbow VC Meudon Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Danny Havey Fareham Wheelers Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Luke van Oudtshoorn Finished 0

9. Luke van Oudtshoorn -

Points: 0 | Status: Finished

U16 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls - Results
1.  Izzy Brickell Fareham Wheelers Cycling Club Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Freya Richardson Portsmouth North End CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A

U14 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys - Results
1.  William Smith Verulam - reallymoving.com Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Matthew Gilmour Velo Club Venta Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Oscar Pratt Velo Club Venta Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B

U14 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls - Results
1.  Elena Day Solent Pirates Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B

U12 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys - Results
1.  Alexander Murphy Velo Club Venta Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U12 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls - Results
1.  Rebecca Carter Palmer Park Velo RT Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Amber Richardson Portsmouth North End CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Grace Richardson Portsmouth North End CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U10 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Boys - Results
1.  Harrison Hendy Bike Jockey CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
2.  Myles Bradley Bike Jockey CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U10 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Girls - Results
1.  Skye Martingale Sotonia CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U8 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Girls - Results
1.  Jaya Martingale Sotonia CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

About the Event

The Races

E/1/2 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/04/18 19:25 Regional C+ Band 5 --- 45 mins
Entry: On Day: (£18.00)
Wed 11/04/18 – 19:25
Regional C+, Band 5
45 mins
3rd Cat only Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/04/18 18:50 Regional C+ Band 5 --- 35 mins
Entry: On Day: (£18.00)
Wed 11/04/18 – 18:50
Regional C+, Band 5
35 mins
U16 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/04/18 18:30 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) --- 25 mins
Entry: On Day: (£5.00)
Wed 11/04/18 – 18:30
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
25 mins
U16 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/04/18 18:30 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) --- 25 mins
Entry: On Day: (£5.00)
Wed 11/04/18 – 18:30
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
25 mins
U14 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/04/18 18:30 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) --- 25 mins
Entry: On Day: (£5.00)
Wed 11/04/18 – 18:30
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
25 mins
U14 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/04/18 18:30 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) --- 25 mins
Entry: On Day: (£5.00)
Wed 11/04/18 – 18:30
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
25 mins
U12 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/04/18 18:15 Youth Only None --- 15 mins
Entry: On Day: (£5.00)
Wed 11/04/18 – 18:15
Youth Only, None
15 mins
U12 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/04/18 18:15 Youth Only None --- 15 mins
Entry: On Day: (£5.00)
Wed 11/04/18 – 18:15
Youth Only, None
15 mins
U10 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/04/18 18:00 Youth Only None --- 10 mins
Entry: On Day: (£5.00)
Wed 11/04/18 – 18:00
Youth Only, None
10 mins
U10 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/04/18 18:00 Youth Only None --- 10 mins
Entry: On Day: (£5.00)
Wed 11/04/18 – 18:00
Youth Only, None
10 mins
U8 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/04/18 18:00 Youth Only None --- 10 mins
Entry: On Day: (£5.00)
Wed 11/04/18 – 18:00
Youth Only, None
10 mins
U8 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/04/18 18:00 Youth Only None --- 10 mins
Entry: On Day: (£5.00)
Wed 11/04/18 – 18:00
Youth Only, None
10 mins

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk