Portsmouth-DHCyclesport.co.uk Circuit Races 9

Closed Circuit , Portsmouth – Wednesday, 07 Jul 2010

Event Summary

Event Details

Event URN:

200/EN/009/2010

Start Date:

Wed, 7th Jul 2010

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Mountbatten Centre, Alexandra Park, Portsmouth, Hampshire, PO2 9QA
View map

Results

Confirmed Results

Youth U10 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Youth U10 Boys - Results
1.  Sam Clark Finished 00:00:00:00 0

1. Sam Clark -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00

Youth U10 Girls

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Youth U10 Girls - Results
1.  Alderney Baker Southdown Velo Finished D 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Caitlin Peters Fareham Wheelers Cycling Club Finished D 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

Youth U12 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Youth U12 Boys - Results
1.  Rob Panter Portsmouth North End CC Finished C 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Aaron Thompson Portsmouth North End CC Finished C 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Thamana Nel Velocity Bikes Cycling Club Finished C 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  Joe Clark Finished 00:00:00:00 0

4. Joe Clark -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00

Youth U14 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Youth U14 Boys - Results
1.  Harvey Watson Loudoun RC Finished B 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Joseph Donohue Fareham Wheelers Cycling Club Finished B 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Brendan Drewett Finished 00:00:00:00 0

3. Brendan Drewett -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
4.  George Moore I-Team Cyclists' Club Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
5.  Joseph Truman I-Team Cyclists' Club Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

Youth U16 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Youth U16 Boys - Results
2.  Guy Newbury Fareham Wheelers Cycling Club Finished A 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Cameron Taylor Sotonia CC Finished A 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

3/4/J/W

Position Name Club name Rider status Category Time Points
3/4/J/W - Results
1.  Scott Chappell Behind The Bikeshed Finished 3rd 00:00:00:00 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Ian Donohue UKC Cycling Finished 3rd 00:00:00:00 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  Nicola Wheeler Team Wiggle Finished 1st --- 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 1st
4.  Martin Chaldecott Bournemouth Jubilee Wheelers Finished 3rd 00:00:00:00 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
5.  Howard Milner Velocity Bikes Cycling Club Finished 3rd 00:00:00:00 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
6.  Stuart Willis Club Velo Victor Malaga Finished N/A 00:00:00:00 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
7.  Max Holloway Fareham Wheelers Cycling Club Finished 3rd 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
8.  Nigel Powell VC St Raphael Finished 3rd 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
9.  Sebastian Ottley VC St Raphael Finished 3rd 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
10.  Norman Mellors Hantspol CC Finished 3rd 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
11.  Kate Calvert WXC Mountain Bike Team UK Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
12.  Matthew Coates VC St Raphael Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
13.  Richard Bevan Southdown Velo Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
14.  Andrew Gibson Hargroves-Ridley-Montezuma's Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
15.  Richard Pearman Team Wiggle Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
16.  Antony Grabham Fareham Wheelers Cycling Club Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
17.  Ruby Chappell Behind The Bikeshed Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
18.  Andy Betteridge New Forest CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
19.  John Clark a3crg Finished 4th 00:00:00:00 0

19. John Clark - a3crg

Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
20.  John Deans Finished 3rd 00:00:00:00 0

20. John Deans -

Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
21.  David Young Fareham Wheelers Cycling Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
22.  Ellie Gilham Bournemouth Arrow Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
23.  Joseph Frend South Western RC - Evans Cycle... Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

E/1/2/3

Position Name Club name Rider status Category Time Points
E/1/2/3 - Results
1.  Henry Newbury VC St Raphael Finished N/A 00:00:00:00 30
Points: 30 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Andrew Bryson Cannondale Racing Finished 2nd 00:00:00:00 25
Points: 25 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
3.  Thomas Knowlton Sotonia CC Finished 2nd 00:00:00:00 21
Points: 21 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
4.  Steve Legg RT 316 Finished N/A 00:00:00:00 17
Points: 17 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Mark Ottaway VC Meudon Finished 2nd 00:00:00:00 14
Points: 14 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
6.  Tim Benham DHCyclesport Finished 2nd 00:00:00:00 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
7.  Philip Gough Red Kite Cycles Finished --- 10
Points: 10 | Status: Finished
8.  Phill Reynolds Fareham Wheelers Cycling Club Finished 3rd 00:00:00:00 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
9.  Stuart Thompson Andover Whls Finished 2nd 00:00:00:00 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
10.  James Jones Beeline Bicycles RT Finished 2nd 00:00:00:00 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
11.  James Cotty Cannondale Racing Finished 2nd 00:00:00:00 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
12.  Joshua Stewart Velocity Bikes Cycling Club Finished 2nd 00:00:00:00 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
13.  Jay Eastwood VC St Raphael Finished 2nd 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
14.  Mick Metcalf VC St Raphael Finished N/A 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
15.  Michael Scott Sotonia CC Finished 2nd 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
16.  Andrew Powell Hargroves-Ridley-Montezuma's Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
17.  Simon Brooks VC St Raphael Finished Elite 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite | Time: 00:00:00:00
18.  David Sinclair GWR Team/Swindon Cycles/High5/... Finished Elite 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite | Time: 00:00:00:00
19.  Michael Cotty Cannondale Racing Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
20.  Andrew Rivett DHCyclesport Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00

About the Event

The Races

Youth U10 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 18:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 18:00
Youth Only, Youth
Youth U10 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 18:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 18:00
Youth Only, Youth
Youth U12 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 18:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 18:00
Youth Only, Youth
Youth U14 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 18:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 18:00
Youth Only, Youth
Youth U16 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 18:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 18:00
Youth Only, Youth
Youth Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 18:15 Youth Only Youth ---
Entry: Online: (£4.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£4.00)
Wed 07/07/10 – 18:15
Youth Only, Youth
3/4/J/W Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 18:45 Regional B Band 5 --- 52km / 32 miles
Entry: Online: (£10.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£10.00)
Wed 07/07/10 – 18:45
Regional B, Band 5
52km / 32 miles
E/1/2/3 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 19:30 National B Band 3 --- 52km / 32 miles
Entry: Online: (£10.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£10.00)
Wed 07/07/10 – 19:30
National B, Band 3
52km / 32 miles

Event Summary

Event Details

Event URN:

200/EN/009/2010

Start Date:

Wed, 7th Jul 2010

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Mountbatten Centre, Alexandra Park, Portsmouth, Hampshire, PO2 9QA
View map

Results

Confirmed Results

Youth U10 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Youth U10 Boys - Results
1.  Sam Clark Finished 00:00:00:00 0

1. Sam Clark -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00

Youth U10 Girls

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Youth U10 Girls - Results
1.  Alderney Baker Southdown Velo Finished D 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Caitlin Peters Fareham Wheelers Cycling Club Finished D 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

Youth U12 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Youth U12 Boys - Results
1.  Rob Panter Portsmouth North End CC Finished C 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Aaron Thompson Portsmouth North End CC Finished C 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Thamana Nel Velocity Bikes Cycling Club Finished C 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  Joe Clark Finished 00:00:00:00 0

4. Joe Clark -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00

Youth U14 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Youth U14 Boys - Results
1.  Harvey Watson Loudoun RC Finished B 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Joseph Donohue Fareham Wheelers Cycling Club Finished B 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Brendan Drewett Finished 00:00:00:00 0

3. Brendan Drewett -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
4.  George Moore I-Team Cyclists' Club Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
5.  Joseph Truman I-Team Cyclists' Club Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

Youth U16 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Youth U16 Boys - Results
2.  Guy Newbury Fareham Wheelers Cycling Club Finished A 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Cameron Taylor Sotonia CC Finished A 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

3/4/J/W

Position Name Club name Rider status Category Time Points
3/4/J/W - Results
1.  Scott Chappell Behind The Bikeshed Finished 3rd 00:00:00:00 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Ian Donohue UKC Cycling Finished 3rd 00:00:00:00 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  Nicola Wheeler Team Wiggle Finished 1st --- 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 1st
4.  Martin Chaldecott Bournemouth Jubilee Wheelers Finished 3rd 00:00:00:00 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
5.  Howard Milner Velocity Bikes Cycling Club Finished 3rd 00:00:00:00 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
6.  Stuart Willis Club Velo Victor Malaga Finished N/A 00:00:00:00 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
7.  Max Holloway Fareham Wheelers Cycling Club Finished 3rd 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
8.  Nigel Powell VC St Raphael Finished 3rd 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
9.  Sebastian Ottley VC St Raphael Finished 3rd 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
10.  Norman Mellors Hantspol CC Finished 3rd 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
11.  Kate Calvert WXC Mountain Bike Team UK Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
12.  Matthew Coates VC St Raphael Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
13.  Richard Bevan Southdown Velo Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
14.  Andrew Gibson Hargroves-Ridley-Montezuma's Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
15.  Richard Pearman Team Wiggle Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
16.  Antony Grabham Fareham Wheelers Cycling Club Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
17.  Ruby Chappell Behind The Bikeshed Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
18.  Andy Betteridge New Forest CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
19.  John Clark a3crg Finished 4th 00:00:00:00 0

19. John Clark - a3crg

Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
20.  John Deans Finished 3rd 00:00:00:00 0

20. John Deans -

Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
21.  David Young Fareham Wheelers Cycling Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
22.  Ellie Gilham Bournemouth Arrow Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
23.  Joseph Frend South Western RC - Evans Cycle... Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

E/1/2/3

Position Name Club name Rider status Category Time Points
E/1/2/3 - Results
1.  Henry Newbury VC St Raphael Finished N/A 00:00:00:00 30
Points: 30 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Andrew Bryson Cannondale Racing Finished 2nd 00:00:00:00 25
Points: 25 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
3.  Thomas Knowlton Sotonia CC Finished 2nd 00:00:00:00 21
Points: 21 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
4.  Steve Legg RT 316 Finished N/A 00:00:00:00 17
Points: 17 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Mark Ottaway VC Meudon Finished 2nd 00:00:00:00 14
Points: 14 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
6.  Tim Benham DHCyclesport Finished 2nd 00:00:00:00 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
7.  Philip Gough Red Kite Cycles Finished --- 10
Points: 10 | Status: Finished
8.  Phill Reynolds Fareham Wheelers Cycling Club Finished 3rd 00:00:00:00 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
9.  Stuart Thompson Andover Whls Finished 2nd 00:00:00:00 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
10.  James Jones Beeline Bicycles RT Finished 2nd 00:00:00:00 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
11.  James Cotty Cannondale Racing Finished 2nd 00:00:00:00 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
12.  Joshua Stewart Velocity Bikes Cycling Club Finished 2nd 00:00:00:00 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
13.  Jay Eastwood VC St Raphael Finished 2nd 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
14.  Mick Metcalf VC St Raphael Finished N/A 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
15.  Michael Scott Sotonia CC Finished 2nd 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
16.  Andrew Powell Hargroves-Ridley-Montezuma's Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
17.  Simon Brooks VC St Raphael Finished Elite 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite | Time: 00:00:00:00
18.  David Sinclair GWR Team/Swindon Cycles/High5/... Finished Elite 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite | Time: 00:00:00:00
19.  Michael Cotty Cannondale Racing Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
20.  Andrew Rivett DHCyclesport Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00

About the Event

The Races

Youth U10 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 18:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 18:00
Youth Only, Youth
Youth U10 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 18:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 18:00
Youth Only, Youth
Youth U12 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 18:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 18:00
Youth Only, Youth
Youth U14 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 18:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 18:00
Youth Only, Youth
Youth U16 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 18:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 18:00
Youth Only, Youth
Youth Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 18:15 Youth Only Youth ---
Entry: Online: (£4.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£4.00)
Wed 07/07/10 – 18:15
Youth Only, Youth
3/4/J/W Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 18:45 Regional B Band 5 --- 52km / 32 miles
Entry: Online: (£10.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£10.00)
Wed 07/07/10 – 18:45
Regional B, Band 5
52km / 32 miles
E/1/2/3 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 19:30 National B Band 3 --- 52km / 32 miles
Entry: Online: (£10.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£10.00)
Wed 07/07/10 – 19:30
National B, Band 3
52km / 32 miles

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk