Full Gas Winter Track League 2015/16 Intermediate

Track League , London – Thursday, 26 Nov 2015

Event Summary

Event Details

Event URN:

384966

Start Date:

Thu, 26th Nov 2015

Event Type:

Track League (Competitive)

Venue:

Lee Valley Velodrome, Queen Elizabeth Olympic Park, Stratford, London, E20 3AB
View map

Entry close date

Sun, 22nd Nov 2015

Results

Confirmed Results

Event 1 - B Group Scratch Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Event 1 - B Group Scratch Race - Results
1.  David Barnes Rapha Cycling Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
2.  Christopher Rees Pearson Cycling Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
3.  Nigel Stephens Finchley Racing Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Chris Burns Welwyn Wheelers CC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Andrew Perrin Full Gas Racing Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd

Event 2 - Women's Group Scratch Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Event 2 - Women's Group Scratch Race - Results
1.  Rachel Jary VC Londres Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Nicola Toms Elitecycling Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
3.  Joanna Smith Adalta Cycling Club Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Christine Robson VC Londres Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
5.  Lucy Harper Aprire Bicycles/HSS Hire Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd

Event 3 - C Group Scratch Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Event 3 - C Group Scratch Race - Results
1.  Geir Robinson Regents Park Rouleurs Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
2.  Andrew Ten-broeke PB Cycle Coaching Racing Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  David Lee Cambridge CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
4.  James Taggart Cycling Club Hackney Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
5.  Matt Nunn Medway Velo Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th

Event 4 - B Group Elimination

Position Name Club name Rider status Category Points
Event 4 - B Group Elimination - Results
1.  Oliver Robinson Thanet RC Race Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
2.  Carlos Conceicao VC Londres Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
3.  Paul Caton TMG Horizon Cycling Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
4.  Christopher Rees Pearson Cycling Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
5.  Matthew Carter Velo Schils - Interbike RT Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd

Event 5 - Women's Group Elimination

Position Name Club name Rider status Category Points
Event 5 - Women's Group Elimination - Results
1.  Rachel Jary VC Londres Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Joanna Smith Adalta Cycling Club Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Christine Robson VC Londres Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
4.  Suzannah Doyle PMR Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Nicola Toms Elitecycling Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th

Event 6 - C Group Elimination

Position Name Club name Rider status Category Points
Event 6 - C Group Elimination - Results
1.  Andrew Ten-broeke PB Cycle Coaching Racing Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Geir Robinson Regents Park Rouleurs Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
3.  David Lee Cambridge CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
4.  Matt Nunn Medway Velo Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
5.  Jason Rabinowitz Welwyn Wheelers CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A

Event 7 - B Group Points Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Event 7 - B Group Points Race - Results
1.  Nigel Stephens Finchley Racing Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Andrew Perrin Full Gas Racing Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
3.  David Barnes Rapha Cycling Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
4.  Peter Buckney Dulwich Paragon CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
5.  Mario Baumgartner Cycling Club Hackney Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd

Event 8 - Women's Group Points Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Event 8 - Women's Group Points Race - Results
1.  Rachel Jary VC Londres Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Jayne Paine Willesden Cycling Club Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
3.  Lucy Harper Aprire Bicycles/HSS Hire Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Joanna Smith Adalta Cycling Club Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Nicola Toms Elitecycling Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th

Event 9 - C Group Points Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Event 9 - C Group Points Race - Results
1.  Geir Robinson Regents Park Rouleurs Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
2.  Andrew Ten-broeke PB Cycle Coaching Racing Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  David Lee Cambridge CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
4.  Hugh Vivian Finsbury Park CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
5.  James Taggart Cycling Club Hackney Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th

Event 10 - B Group Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Event 10 - B Group Scratch - Results
1.  Oliver Robinson Thanet RC Race Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
2.  David Barnes Rapha Cycling Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
3.  Christopher Rees Pearson Cycling Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
4.  Nigel Stephens Finchley Racing Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Andrew Perrin Full Gas Racing Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd

Event 11 - Women's Group Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Event 11 - Women's Group Scratch - Results
1.  Rachel Jary VC Londres Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Lucy Harper Aprire Bicycles/HSS Hire Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Suzannah Doyle PMR Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Jayne Paine Willesden Cycling Club Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
5.  Christine Robson VC Londres Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st

Event 12 - C Group Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Event 12 - C Group Scratch - Results
1.  Andrew Ten-broeke PB Cycle Coaching Racing Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Geir Robinson Regents Park Rouleurs Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
3.  James Taggart Cycling Club Hackney Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
4.  David Lee Cambridge CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
5.  Michael Rolfe East London Velo Finished 0
Points: 0 | Status: Finished

About the Event

Info for Riders

The Track League is organised by Full Gas Cycling. Entry is strictly limited to League Members ONLY. Bring Rollers/Turbo for Warm Up as the track is not accessible pre-racing. Sign-on opens at 5.30pm and closes at 6.45pm. Racing takes place from 7pm to 10pm. Riders are allowed to have a maximum of 2 helpers with them at any time. Other spectators are always welcome to watch from the stands.

The Races

Event 1 - B Group Scratch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 26/11/15 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 26/11/15 – 01:00
Event 2 - Women's Group Scratch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 26/11/15 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 26/11/15 – 01:00
Event 3 - C Group Scratch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 26/11/15 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 26/11/15 – 01:00
Event 4 - B Group Elimination Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 26/11/15 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 26/11/15 – 01:00
Event 5 - Women's Group Elimination Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 26/11/15 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 26/11/15 – 01:00
Event 6 - C Group Elimination Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 26/11/15 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 26/11/15 – 01:00
Event 7 - B Group Points Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 26/11/15 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 26/11/15 – 01:00
Event 8 - Women's Group Points Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 26/11/15 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 26/11/15 – 01:00
Event 9 - C Group Points Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 26/11/15 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 26/11/15 – 01:00
Event 10 - B Group Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 26/11/15 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 26/11/15 – 01:00
Regional C, None
Event 11 - Women's Group Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 26/11/15 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 26/11/15 – 01:00
Event 12 - C Group Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 26/11/15 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 26/11/15 – 01:00
Regional C, None
B Group Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 26/11/15 19:00 Regional C None --- 03 hr
Entry: On Day: (£25.00)
Thu 26/11/15 – 19:00
Regional C, None
03 hr
C Group Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 26/11/15 19:00 Regional C None --- 03 hr
Entry: On Day: (£25.00)
Thu 26/11/15 – 19:00
Regional C, None
03 hr
Women Only Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 26/11/15 19:00 Regional C None --- 03 hr
Entry: On Day: (£25.00)
Thu 26/11/15 – 19:00
Regional C, None
03 hr

Event Summary

Event Details

Event URN:

384966

Start Date:

Thu, 26th Nov 2015

Event Type:

Track League (Competitive)

Venue:

Lee Valley Velodrome, Queen Elizabeth Olympic Park, Stratford, London, E20 3AB
View map

Entry close date

Sun, 22nd Nov 2015

Results

Confirmed Results

Event 1 - B Group Scratch Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Event 1 - B Group Scratch Race - Results
1.  David Barnes Rapha Cycling Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
2.  Christopher Rees Pearson Cycling Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
3.  Nigel Stephens Finchley Racing Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Chris Burns Welwyn Wheelers CC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Andrew Perrin Full Gas Racing Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd

Event 2 - Women's Group Scratch Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Event 2 - Women's Group Scratch Race - Results
1.  Rachel Jary VC Londres Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Nicola Toms Elitecycling Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
3.  Joanna Smith Adalta Cycling Club Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Christine Robson VC Londres Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
5.  Lucy Harper Aprire Bicycles/HSS Hire Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd

Event 3 - C Group Scratch Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Event 3 - C Group Scratch Race - Results
1.  Geir Robinson Regents Park Rouleurs Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
2.  Andrew Ten-broeke PB Cycle Coaching Racing Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  David Lee Cambridge CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
4.  James Taggart Cycling Club Hackney Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
5.  Matt Nunn Medway Velo Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th

Event 4 - B Group Elimination

Position Name Club name Rider status Category Points
Event 4 - B Group Elimination - Results
1.  Oliver Robinson Thanet RC Race Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
2.  Carlos Conceicao VC Londres Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
3.  Paul Caton TMG Horizon Cycling Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
4.  Christopher Rees Pearson Cycling Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
5.  Matthew Carter Velo Schils - Interbike RT Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd

Event 5 - Women's Group Elimination

Position Name Club name Rider status Category Points
Event 5 - Women's Group Elimination - Results
1.  Rachel Jary VC Londres Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Joanna Smith Adalta Cycling Club Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Christine Robson VC Londres Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
4.  Suzannah Doyle PMR Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Nicola Toms Elitecycling Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th

Event 6 - C Group Elimination

Position Name Club name Rider status Category Points
Event 6 - C Group Elimination - Results
1.  Andrew Ten-broeke PB Cycle Coaching Racing Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Geir Robinson Regents Park Rouleurs Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
3.  David Lee Cambridge CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
4.  Matt Nunn Medway Velo Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
5.  Jason Rabinowitz Welwyn Wheelers CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A

Event 7 - B Group Points Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Event 7 - B Group Points Race - Results
1.  Nigel Stephens Finchley Racing Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Andrew Perrin Full Gas Racing Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
3.  David Barnes Rapha Cycling Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
4.  Peter Buckney Dulwich Paragon CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
5.  Mario Baumgartner Cycling Club Hackney Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd

Event 8 - Women's Group Points Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Event 8 - Women's Group Points Race - Results
1.  Rachel Jary VC Londres Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Jayne Paine Willesden Cycling Club Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
3.  Lucy Harper Aprire Bicycles/HSS Hire Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Joanna Smith Adalta Cycling Club Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Nicola Toms Elitecycling Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th

Event 9 - C Group Points Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Event 9 - C Group Points Race - Results
1.  Geir Robinson Regents Park Rouleurs Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
2.  Andrew Ten-broeke PB Cycle Coaching Racing Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  David Lee Cambridge CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
4.  Hugh Vivian Finsbury Park CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
5.  James Taggart Cycling Club Hackney Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th

Event 10 - B Group Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Event 10 - B Group Scratch - Results
1.  Oliver Robinson Thanet RC Race Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
2.  David Barnes Rapha Cycling Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
3.  Christopher Rees Pearson Cycling Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
4.  Nigel Stephens Finchley Racing Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Andrew Perrin Full Gas Racing Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd

Event 11 - Women's Group Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Event 11 - Women's Group Scratch - Results
1.  Rachel Jary VC Londres Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Lucy Harper Aprire Bicycles/HSS Hire Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Suzannah Doyle PMR Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Jayne Paine Willesden Cycling Club Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
5.  Christine Robson VC Londres Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st

Event 12 - C Group Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Event 12 - C Group Scratch - Results
1.  Andrew Ten-broeke PB Cycle Coaching Racing Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Geir Robinson Regents Park Rouleurs Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
3.  James Taggart Cycling Club Hackney Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
4.  David Lee Cambridge CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
5.  Michael Rolfe East London Velo Finished 0
Points: 0 | Status: Finished

About the Event

Info for Riders

The Track League is organised by Full Gas Cycling. Entry is strictly limited to League Members ONLY. Bring Rollers/Turbo for Warm Up as the track is not accessible pre-racing. Sign-on opens at 5.30pm and closes at 6.45pm. Racing takes place from 7pm to 10pm. Riders are allowed to have a maximum of 2 helpers with them at any time. Other spectators are always welcome to watch from the stands.

The Races

Event 1 - B Group Scratch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 26/11/15 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 26/11/15 – 01:00
Event 2 - Women's Group Scratch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 26/11/15 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 26/11/15 – 01:00
Event 3 - C Group Scratch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 26/11/15 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 26/11/15 – 01:00
Event 4 - B Group Elimination Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 26/11/15 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 26/11/15 – 01:00
Event 5 - Women's Group Elimination Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 26/11/15 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 26/11/15 – 01:00
Event 6 - C Group Elimination Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 26/11/15 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 26/11/15 – 01:00
Event 7 - B Group Points Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 26/11/15 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 26/11/15 – 01:00
Event 8 - Women's Group Points Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 26/11/15 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 26/11/15 – 01:00
Event 9 - C Group Points Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 26/11/15 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 26/11/15 – 01:00
Event 10 - B Group Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 26/11/15 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 26/11/15 – 01:00
Regional C, None
Event 11 - Women's Group Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 26/11/15 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 26/11/15 – 01:00
Event 12 - C Group Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 26/11/15 01:00 Regional C None ---
Entry:
Thu 26/11/15 – 01:00
Regional C, None
B Group Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 26/11/15 19:00 Regional C None --- 03 hr
Entry: On Day: (£25.00)
Thu 26/11/15 – 19:00
Regional C, None
03 hr
C Group Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 26/11/15 19:00 Regional C None --- 03 hr
Entry: On Day: (£25.00)
Thu 26/11/15 – 19:00
Regional C, None
03 hr
Women Only Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 26/11/15 19:00 Regional C None --- 03 hr
Entry: On Day: (£25.00)
Thu 26/11/15 – 19:00
Regional C, None
03 hr

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk