Event URN:
336485
Start date:
Sun, 23rd Nov 2014
Event Type:
Cyclo-Cross (Competitive)
Venue:
Pembrey Country Park
Llanelli, SA16 0EJ
( View map )
Series:
Welsh Cyclo-Cross League
Online Entry FAQs
Event promoted by:
West Wales Cycle Racing Team ( website )
View other events promoted by this organisation
Event organiser:
Mr Michael Tarling
Spring Cottage
Ffosyffin
Aberaeron
Dyfed
SA46 0HA
07508057031
michaeltarling@yahoo.co.uk
Cheques payable to:
N/A
Info for Riders:
NB: a £2 per vehicle charge is payable on entry to the Country Park.
Preview Races:
Date Start Race name Classification Band Rider Cat Duration
23 Nov 14 10:15 Under 8 Go-Cross None Under 12
23 Nov 14 10:30 Under 10 Go-Cross None Under 12
23 Nov 14 10:45 Under 12 Go-Cross None Under 12
23 Nov 14 01:00 U14 Girls Category B CX Band 4 Youth U14

View All

Event Location:

Llanelli,
SA16 0EJ

Race: Under 8

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
23 Nov 14 10:15 Go-Cross None Under 12 ---

Race: Under 10

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
23 Nov 14 10:30 Go-Cross None Under 12 ---

Race: Under 12

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
23 Nov 14 10:45 Go-Cross None Under 12 ---

Race: U14 Girls

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
23 Nov 14 01:00 Category B CX Band 4 Youth U14 ---

Race: U14 Boys

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
23 Nov 14 01:00 Category B CX Band 4 Youth U14 ---

Race: U16 Girls

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
23 Nov 14 01:00 Category B CX Band 6 Youth U16 ---

Race: U16 Boys

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
23 Nov 14 01:00 Category B CX Band 6 Youth U16 ---

Race: Youth

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
23 Nov 14 11:15 Category B CX Band 4 Youth 30 mins

Race: Novice Women

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
23 Nov 14 11:15 Go-Cross None Women 30 mins

Race: Women

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
23 Nov 14 01:00 Category B CX Band 4 Junior, Senior, Vete... ---

Race: Juniors

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
23 Nov 14 12:15 Category B CX Band 5 Junior 01 hr

Race: Veteran Men 50+

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
23 Nov 14 01:00 Category B CX Band 4 Vet 50+ ---

Race: Veteran Men 40-49

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
23 Nov 14 01:00 Category B CX Band 4 Vet 40-49 ---

Race: Sen/Vet/Women

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
23 Nov 14 12:15 Category B CX Band 4 Senior, Vet 40-49, V... 01 hr

Confirmed Results

Race name: Under 8

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Cian Evans The Bulls Finished Under 12 0
2 Rory Gravelle Towy Riders Finished Under 12 0
3 Charlie Beckett Cardiff JIF Finished Under 12 0
4 Finn Davies Cycle-Tec Finished Under 12 0
5 Arthwr Thomas Abergavenny Road Club Finished Under 12 0
6 Arwyn Walby Finished 0
7 Evelyn Nurse Finished Under 12 0
8 Rhys Percey Towy Riders Finished Under 12 0
9 Efa Oliver Sosban Riders Finished Under 12 0
10 Libby-May Carton West Wales Cycle Racing Team Finished Under 12 0
11 Matthew Cleves Finished 0
12 Ashton Parry Finished Under 12 0
13 Ioan Johnson Maindy Flyers Youth CC Finished Under 12 0
14 Owain Gravell Finished 0
15 James Craig Forza Cycles Racing Team Finished Under 12 0
16 Ilan Dafydd Finished 0
17 Connor Walby Finished 0
18 Benjamin Howe Finished Senior 0
19 Cai Prendiville Finished 0
20 Ted Madeley Finished 0
21 Dewi Thomas Finished 0
22 Holly Pitt Gower Riders Finished Under 12 0
23 Owain Howell Finished 0
24 Elen Govier Gower Riders Finished Under 12 0
25 Charlie Evans Finished 0
26 Mali Walters Finished 0
27 Cian Martin Sosban Riders Finished Under 12 0
28 Lewis Walker Reading CC Finished Senior 0
29 Bethan Craig Finished 0
30 Hawys Richards West Wales Cycle Racing Team Finished Under 12 0
31 Kitty Walton Finished 0
32 Alice Potter Gower Riders Finished Under 12 0
33 Dylan Wright Finished 0
34 Logan Woods Finished 0
35 Cai Williams Finished 0
36 Meggie Evans Finished 0
37 Awen Hughes-Lewis Finished 0
38 Eira Hughes-Lewis Finished 0
Joseph Newton Did not finish 0

Confirmed Results

Race name: Under 10

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Alfie Davies Cycle-Tec Finished Under 12 0
2 Finlay Tarling West Wales Cycle Racing Team Finished Under 12 0
3 Kyle Jones Maindy Flyers Youth CC Finished Under 12 0
4 Garan Jones West Wales Cycle Racing Team Finished Under 12 0
5 Oscar Davies Finished 0
6 Bethany Bennett Sosban Riders Finished Under 12 0
7 Joshua Froom Maindy Flyers Youth CC Finished Under 12 0
8 Owen Birch Abergavenny Road Club Finished Under 12 0
9 Max Bufton Hafren CC Finished Under 12 0
10 Awen Roberts Towy Riders Finished Under 12 0
11 Evelyn Higgins-Worrall Abergavenny Road Club Finished Under 12 0
12 Felix Hodges Abergavenny Road Club Finished Under 12 0
13 Jake Parker Finished 0
14 Alaw Lewis Team Conti Finished Under 12 0
15 Joseph Turner Maindy Flyers Youth CC Finished Under 12 0
16 Sean Finucane Towy Riders Finished Under 12 0
17 Harry Codd Maindy Flyers Youth CC Finished Under 12 0
18 Sam Fisher Finished Under 12 0
19 Lowri Richards West Wales Cycle Racing Team Finished Under 12 0
20 Dafydd King Towy Riders Finished Under 12 0
21 Lewis Reed Towy Riders Finished Under 12 0
22 Amy Greatrick Towy Riders Finished Under 12 0
23 Wiliam Davies Towy Riders Finished Under 12 0
24 Harry Newton Finished 0
25 Harry Moulton Maindy Flyers Youth CC Finished Under 12 0
26 Owain Williams Finished 0
27 Imogen Morris Gower Riders Finished Under 12 0
28 Megan Walker Finished 0
29 Ethan Morris Finished 0
30 Toby Williams-ford Finished 0
31 Rebecca Codd Finished 0
32 Amelie Osborn Abergavenny Road Club Finished Under 12 0
33 Jessica Hoskins Finished 0
34 Megan Thomas Abergavenny Road Club Finished Under 12 0
35 Tilly Hastings Cardiff JIF Finished Under 12 0
36 Poppy Beere Maindy Flyers Youth CC Finished Under 12 0
37 Cai Owen Finished 0
38 Lewis Daniel Finished 0

Confirmed Results

Race name: Under 12

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Joshua Tarling West Wales Cycle Racing Team Finished Under 12 0
2 Jack Hastings Cardiff JIF Finished Under 12 0
3 Spencer Davies Finished Vet 40-49 0
4 Aled Trott Abergavenny Road Club Finished Under 12 0
5 Ayrton Smith Maindy Flyers Youth CC Finished Under 12 0
6 Iolo Dafydd Towy Riders Finished Under 12 0
7 Ethan Pratten Maindy Flyers Youth CC Finished Under 12 0
8 Rosie Finucane Towy Riders Finished Under 12 0
9 Thomas Crapper Abergavenny Road Club Finished Under 12 0
10 Gethin Price Maindy Flyers Youth CC Finished Under 12 0
11 Sam Smith Towy Riders Finished Under 12 0
12 George Marshall Maindy Flyers Youth CC Finished Under 12 0
13 Jack Ramsbottom West Wales Cycle Racing Team Finished Under 12 0
14 Gruffydd Daniel Towy Riders Finished Under 12 0
15 Zoe Backstedt Maindy Flyers Youth CC Finished Under 12 0
16 Liam Edwards Towy Riders Finished Under 12 0
17 Sean Jones West Wales Cycle Racing Team Finished Under 12 0
18 Joel Maclean-Howell Maindy Flyers Youth CC Finished Under 12 0
19 Gruffydd Oliver Sosban Riders Finished Under 12 0
20 Finley George Abergavenny Road Club Finished Under 12 0
21 Dafydd Wright West Wales Cycle Racing Team Finished Under 12 0
22 Shannon Haird West Wales Cycle Racing Team Finished Under 12 0
23 Noah Rees Gower Riders Finished Under 12 0
24 Madeleine Osborn Abergavenny Road Club Finished Under 12 0
25 Morgan Lloyd Towy Riders Finished Under 12 0
26 Pearce Doherty Towy Riders Finished Under 12 0
27 Ella Maclean-Howell Maindy Flyers Youth CC Finished Under 12 0
28 Carys Jeffreys Gower Riders Finished Under 12 0
29 Oliver Percey Towy Riders Finished Under 12 0
30 Tomos Perkins Towy Riders Finished Under 12 0
31 Katelyn Carton West Wales Cycle Racing Team Finished Under 12 0
32 India Collinson Finished 0
33 Charlie Barnwell Towy Riders Finished Under 12 0
34 Isabella Flynn Gower Riders Finished Under 12 0
35 Ethan Lucas-Morgan Gower Riders Finished Under 12 0
36 Rhys Thomas Finished 0
37 Jac Gravell Sosban Riders Finished Under 12 0
38 Dylan Williams Finished 0
39 Benjamin Fox Gower Riders Finished Under 12 0
40 Dafydd John Finished 0
41 Llewellyn Evans Abergavenny Road Club Finished Under 12 0
42 Oliver Trussler Jones Gower Riders Finished Under 12 0
43 Erica Gauler Abergavenny Road Club Finished Under 12 0
44 Martha Enticott Maindy Flyers Youth CC Finished Under 12 0
45 Steffan Thomas Finished 0
46 Adrienne Rogers Finished 0
47 Macsen Harrington Finished Under 12 0
Sara Govier Gower Riders Did not finish Under 12 0
Griff Lewis Team Conti Did not finish Under 12 0
Jacob Parry Did not start Under 12 0

Confirmed Results

Race name: U14 Girls

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Josie Nelson Solihull CC Finished Youth U14 20
2 Eluned King Towy Riders Finished Youth U14 16
3 Elynor Backstedt Maindy Flyers Youth CC Finished Youth U14 12
4 Emma Finucane Towy Riders Finished Youth U14 9
5 William Bevan Finished Youth U14 7
6 Elena Shaw Maindy Flyers Youth CC Finished Youth U14 5
7 Danielle Parker Towy Riders Finished Youth U14 4
8 Amy Cole Sosban Riders Finished Youth U14 3
9 Lucy Owens Sosban Riders Finished Youth U14 2
10 Harriet Marshall Maindy Flyers Youth CC Finished Youth U14 1
11 Arwen-haf Oliver Finished Youth U14 0

Confirmed Results

Race name: U14 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Samuel Beckett Cardiff JIF Finished Youth U14 20
2 Owain Roberts Towy Riders Finished Youth U14 16
3 Guto Dafydd Towy Riders Finished Youth U14 12
4 Oliver Beere Maindy Flyers Youth CC Finished Youth U14 9
5 Huw Higgins-Worrall Abergavenny Road Club Finished Youth U14 7
6 Cian Roberts Towy Riders Finished Youth U14 5
7 James Codd Maindy Flyers Youth CC Finished Youth U14 4
8 Bryn Davies Towy Riders Finished Youth U14 3
9 Iwan Evans Towy Riders Finished Youth U14 2
10 Torin Graham Maindy Flyers Youth CC Finished Youth U14 1
11 Alexander Hughes Abergavenny Road Club Finished Youth U14 0
12 Jonathan Walters Finished Vet 40-49 0
13 Tom Harrington Finished 0
14 Ethan Roberts Wolverhampton Whls Finished Youth U14 0
15 Jamie Thomas Finished 0

Confirmed Results

Race name: U16 Girls

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Ellie McCormick Finished Youth U16 0
2 Angharad Thomas Finished 0

Confirmed Results

Race name: U16 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Tomos Nesham Cardiff JIF Finished Youth U16 3
2 Ioan Thomas Towy Riders Finished Youth U16 2
3 Tyler Brennan West Wales Cycle Racing Team Finished Youth U16 1
4 Tomos King Towy Riders Finished Youth U16 0

Confirmed Results

Race name: Novice Women

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Hayley Parry Finished N/A 0
2 Susie Finucane Finished 0
3 Bonna Williams Finished N/A 0
4 Julia Thomas Finished N/A 0
5 Unknown Rider Finished 0
6 Sarah Marshall Finished 0
7 Jane Barnett Finished 0
8 Ffion Morgan West Wales Cycle Racing Team Finished Junior 0
9 Sharon Nesham Finished 0
10 Nia Richards West Wales Cycle Racing Team Finished Veteran 0
11 Jackie Codd Maindy Flyers Youth CC Finished N/A 0
12 Lilian Martin Sosban Riders Finished N/A 0
13 Kim Jones Ystwyth Cycling Club Finished Veteran 0
14 Sian Percey Finished 0
15 Janine Rogers Finished 0
16 Sian Craig Finished 0

Confirmed Results

Race name: Women

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Ffion James Abergavenny Road Club Finished Junior 20
2 Ruby Miller Hargroves Cycles - Ridley RT Finished Senior 16
3 Clare Hoskins Cardiff JIF Finished N/A 0
4 Megan Backstedt Maindy Flyers Youth CC Finished Senior 9
5 Laura Williams Cardiff JIF Finished N/A 0
6 Stephanie Best Abergavenny Road Club Finished N/A 0
7 Katherine Brace Finished 0
8 Jemma Nurse Finished 0
9 Jill Colman West Wales Cycle Racing Team Finished N/A 0
Tanwen Jones West Wales Cycle Racing Team Did not finish Junior 0

Confirmed Results

Race name: Juniors

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Jacob Phelps Cardiff Ajax CC Finished Junior 6
2 Teifion Best Abergavenny Road Club Finished Junior 4
3 Hefin Evans Bynea CC Finished Junior 3
4 Matt Thorne Paul Milnes - Bradford Olympic... Finished Junior 2
5 Scott Dunster Finished N/A 1

Confirmed Results

Race name: Veteran Men 50+

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Grant Johnson Sunset Cycles Finished Vet 50+ 20
2 Ross Porter Finished Vet 50+ 16
3 Donald Gray Cardiff JIF Finished Vet 50+ 12
4 Graham Edwards Abergavenny Road Club Finished Vet 50+ 9
5 Ned Potter Climb On Bikes Racing Finished Vet 50+ 7
6 Steve Smith Gower Riders Finished N/A 0
7 Jeffrey Lewis Finished N/A 0
8 John Lloyd MBE John Lloyd Racing Finished Vet 50+ 3
9 Jeffrey Rees Acme Wheelers (Rhondda) CC Finished Vet 50+ 0
10 Colin Miller Finished Vet 50+ 1

Confirmed Results

Race name: Veteran Men 40-49

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Timothy Davies CC Abergavenny/JP Signs & ... Finished Vet 40-49 20
2 Richard Lister Ellmore Factory Racing Finished Vet 40-49 16
3 Matthew Beckett Cardiff JIF Finished Vet 40-49 12
4 Ian Jeremiah Cardiff JIF Finished Vet 40-49 9
5 Guy Stevens Abergavenny Road Club Finished Vet 40-49 7
6 Sean Grosvenor Ystwyth Cycling Club Finished Vet 40-49 5
7 Anthony Evans Cwmcarn Paragon Cycle Club Finished Vet 40-49 4
8 Michael Greaves Gannet CC Finished Vet 40-49 3
9 Mark Spratt Cardiff JIF Finished Vet 40-49 2
10 Bryan Greatrick TRCC (Towy Racing Cycle Club) Finished N/A 0

Confirmed Results

Race name: Sen/Vet/Women

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Steven James Hargroves Cycles - Ridley RT Finished Senior 20
2 Timothy Davies CC Abergavenny/JP Signs & ... Finished Vet 40-49 16
3 Gruffudd Lewis Pedal Heaven RT Finished Senior 12
4 Andrew Baum Urban Cyclery Finished Senior 9
5 Andrew Parry Urban Cyclery Finished Senior 7
6 Joseph Lally CC Abergavenny/JP Signs & ... Finished Senior 5
7 David Thomas The Bulls Finished Senior 4
8 Ryan Bevis NFTO Finished Senior 3
9 Jacob Phelps Cardiff Ajax CC Finished Junior 2
10 Richard Lister Ellmore Factory Racing Finished Vet 40-49 1
11 Grant Leavy Urban Cyclery Finished Senior 0
12 Magnus Backstedt MG-Maxifuel Pro Cycling Finished Senior 0
13 Matthew Thompson Cardiff JIF Finished Senior 0
14 Daniel Colman Forza Cycles Racing Team Finished Senior 0
15 Lewys Hobbs Forza Cycles Racing Team Finished Senior 0
16 Grant Johnson Sunset Cycles Finished Vet 50+ 0
17 Mark Davies Forza Cycles Racing Team Finished Senior 0
18 Matthew Beckett Cardiff JIF Finished Vet 40-49 0
19 Lee Davies Cycle-Tec Finished Senior 0
20 Matthew Page Finished Senior 0
21 Adrian Peall Forza Cycles Racing Team Finished Senior 0
22 Ian Jeremiah Cardiff JIF Finished Vet 40-49 0
23 Ry McGrath Sunset Cycles Finished N/A 0
24 Craig Seaman Urban Cyclery Finished Senior 0
25 Teifion Best Abergavenny Road Club Finished Junior 0
26 Andy Hoskins Cardiff JIF Finished Senior 0
27 Guy Stevens Abergavenny Road Club Finished Vet 40-49 0
28 Sean Grosvenor Ystwyth Cycling Club Finished Vet 40-49 0
29 Stephen Corbyn Finished Senior 0
30 Bevan Humphreys BH-Solidor-WAM Youth Finished Senior 0
31 William Worrall Uni of Bristol Cycling Club Finished Senior 0
32 Ross Porter Finished Vet 50+ 0
33 David Jarrom Cardiff Ajax CC Finished Senior 0
34 Hefin Evans Bynea CC Finished Junior 0
35 Matt Thorne Paul Milnes - Bradford Olympic... Finished Junior 0
36 Anthony Evans Cwmcarn Paragon Cycle Club Finished Vet 40-49 0
37 Gareth James Finished 0
38 Michael Greaves Gannet CC Finished Vet 40-49 0
39 Ffion James Abergavenny Road Club Finished Junior 0
40 Mark Spratt Cardiff JIF Finished Vet 40-49 0
41 Ruby Miller Hargroves Cycles - Ridley RT Finished Senior 0
42 Bryan Greatrick TRCC (Towy Racing Cycle Club) Finished N/A 0
43 Donald Gray Cardiff JIF Finished Vet 50+ 0
44 Brian Davies Finished Vet 40-49 0
45 Richard Eakins Ystwyth Cycling Club Finished Senior 0
46 Graham Edwards Abergavenny Road Club Finished Vet 50+ 0
47 James Nunn Finished N/A 0
48 Max Girdler Finished Senior 0
49 Richard Holmes Cyclesense Finished N/A 0
50 Simon Nurse Cardiff JIF Finished Vet 40-49 0
51 Richard Currie Forza Cycles Racing Team Finished Senior 0
52 Edward Laverack JLT Condor Finished Senior 0
53 Thomas Hadfield Pontypool RCC Finished Senior 0
54 Paul Bufton Hafren CC Finished Senior 0
55 Miles Brown Finished N/A 0
56 Ned Potter Climb On Bikes Racing Finished Vet 50+ 0
57 Justin Harrington Finished N/A 0
58 Nigel Saunders Finished N/A 0
59 Carwyn Williams Finished 0
60 Steve Smith Gower Riders Finished N/A 0
61 Oliver Jenkins Cardiff Ajax CC Finished N/A 0
62 Craig Standage Cardiff JIF Finished Vet 40-49 0
63 Simon James The Bulls Finished N/A 0
64 Neal Craig Forza Cycles Racing Team Finished Vet 40-49 0
65 Ben Brook Finished Senior 0
66 Matt Holman Finished 0
67 Jeffrey Lewis Finished N/A 0
68 Hugh Lloyd Finished Senior 0
69 Ian Marshall Finished 0
70 Andrew Wilton Cardiff Ajax CC Finished Senior 0
71 David Evans Cycle-Tec Finished Senior 0
72 Thomas Stoddart Acme Wheelers (Rhondda) CC Finished Senior 0
73 Paul Crapper Abergavenny Road Club Finished Vet 40-49 0
74 Malcolm Dines Finished Vet 40-49 0
75 Jason Killiner Pontypool RCC Finished Senior 0
76 Alexander Brace Team NBCC Finished Senior 0
77 Jonathan Parker Finished N/A 0
78 John Lloyd MBE John Lloyd Racing Finished Vet 50+ 0
79 Paul Martin Finished 0
80 Jeffrey Rees Acme Wheelers (Rhondda) CC Finished Vet 50+ 0
81 Mike Tate Finished 0
82 Hamish Belding Cardiff Ajax CC Finished Senior 0
83 Colin Miller Finished Vet 50+ 0
84 Carwyn Williams Finished 0
85 Clare Hoskins Cardiff JIF Finished N/A 0
86 David Woodsford Cardiff Ajax CC Finished Senior 0
87 Keelan Powell Cwmcarn Paragon Cycle Club Finished N/A 0
88 Kevin Rees Gower Riders Finished N/A 0
89 Alan Gardner Brecon Wheelers Finished N/A 0
90 Nigel Pitt Bynea CC Finished N/A 0
91 Craig Newton-Francis Finished 0
92 Robert Brennan West Wales Cycle Racing Team Finished N/A 0
93 Megan Backstedt Maindy Flyers Youth CC Finished Senior 0
94 Steven Codd Maindy Flyers Youth CC Finished N/A 0
95 Julian Bennett Sosban Riders Finished N/A 0
96 Scott Dunster Finished N/A 0
97 James Walker Swansea Wheelers CC Finished N/A 0
98 Rob Craig Finished 0
99 Kevin Dunster Brecon Wheelers Finished N/A 0
100 Laura Williams Cardiff JIF Finished N/A 0
101 Carwyn Jones West Wales Cycle Racing Team Finished N/A 0
102 Kieran Elliott Finished Vet 40-49 0
103 Andrew Cleves Finished 0
104 Timothy Jones Bynea CC Finished N/A 0
105 Richard Parkin Finished 0
106 Steve Parker TRCC (Towy Racing Cycle Club) Finished N/A 0
107 Steven Percey TRCC (Towy Racing Cycle Club) Finished N/A 0
108 David Jones TRCC (Towy Racing Cycle Club) Finished Vet 40-49 0
109 Aled Richards West Wales Cycle Racing Team Finished Vet 40-49 0
110 Rhodri Morris Cardiff Ajax CC Finished N/A 0
111 Owen Thomas Finished 0
112 Roger Thomas Bynea CC Finished N/A 0
113 Matt Turner Pontypool RCC Finished N/A 0
114 Stephanie Best Abergavenny Road Club Finished N/A 0
115 Crad Lowe Brecon Wheelers Finished N/A 0
116 Chris Morris Finished 0
117 Alan Haird West Wales Cycle Racing Team Finished N/A 0
118 Nicolas Hughes Abergavenny Road Club Finished N/A 0
119 Matthew Harris Finished N/A 0
120 Steffan Gravell Finished 0
121 David Hart Finished N/A 0
122 Phil Walton Finished 0
123 Carwyn Davies KTM road-and-trail.com Finished Senior 0
124 Sean Davey Velo Club Newport Finished N/A 0
125 Dave Tasker Finished 0
126 Paul Graham Cardiff Ajax CC Finished Vet 40-49 0
127 Richard Lewis Finished N/A 0
128 Gareth Fenn Bynea CC Finished Senior 0
129 Jonathan Roberts TRCC (Towy Racing Cycle Club) Finished N/A 0
130 David Miles Finished N/A 0
131 Gareth Govier Gower Riders Finished N/A 0
132 Mark Phelps Cardiff Ajax CC Finished N/A 0
133 Simon Owens Sosban Riders Finished Vet 40-49 0
134 Chris Humphreys Finished N/A 0
135 Rob Maiden Finished 0
136 Mike Thomas Cardiff Ajax CC Finished N/A 0
137 Phil Ransome Finished 0
138 Stephen Froom Finished N/A 0
139 Katherine Brace Finished 0
140 Mark Ford Finished Vet 40-49 0
141 Jemma Nurse Finished 0
142 Michael Rees Finished N/A 0
143 John Moulton Finished 0
144 Graham Mount Finished 0
145 Keith Jones Graham Weigh Racing Finished Vet 50+ 0
146 Chris Lloyd Finished 0
147 Jill Colman West Wales Cycle Racing Team Finished N/A 0
148 Aled Gravell Finished N/A 0
149 Andrew Cole Finished 0
150 Mark Potter Gower Riders Finished N/A 0
151 Andrew Keward Finished 0
152 Philip Harries Cardiff Ajax CC Finished Vet 50+ 0
153 Alex Fisher Finished 0
154 Michael Davies Finished N/A 0
155 Roger Bennett Finished 0
Huw Beynon Urban Cyclery Did not finish Vet 40-49 0
Richard Bowen Did not finish 0
Mark Bowen Bynea CC Did not finish Vet 40-49 0
J. Carruthers Did not finish 0
Andy Craig Did not finish 0
Tanwen Jones West Wales Cycle Racing Team Did not finish Junior 0
Gareth Lewis Team Conti Did not finish Senior 0
James Nixon Cycle-Tec Did not finish Senior 0
Huw Pullen Did not finish Senior 0
Matthew Rees Did not finish 0